Hotel Elotia na Krétě v letovisku Agios Apostoli


Rodinný menší hotel na okraji města Chania s bazénem a písčitou pláží pár metrů přes silnici je ideální místo pro klidnou dovolenou.

Hotel Elotia  – Chania Kréta

Po příjezdu, pokud dorazíte dopoledne, si pár hodin počkáte, než bude volný pokoj, protože prý dle „směrnic“ má být pokoj dostupný až od 14h.

Hotel Elotia Chania Řecko

Hotel Elotia Chania Řecko Kréta 14

My přijeli z letiště kolem půl 10 (přistáli na letišti půl 9) a pokoj byl volný k nastěhování již v 11h, ale jiná rodina čekala až do 13h. Ale i tak dobré řekl bych.

Hotel Elotia Chania Řecko Kréta 19

Majitelé hotelu jsou kapitola sama pro sebe.

Vypozorovali jsme (a „živnostenský list“ v 1.patře, kde je restaurace, napověděl), že šéfová v hotelu je starší dáma, asi kolem 65 let, která tomu „velí“. 2 její synové jí ve fungování hotelu pomáhají, ale nikdo Vás v hotelu nepřivítá, když dorazíte, řecká mentalita je občas u některých provozovatelů hotelů divná. Prý je pro ně ideální klient ze Skandinávie, ti, i když mají polopenzi, klidně na večeři zajdou jinam, ač ji mají zaplacenou a hlavně se na nic neptají a prostě nic nechtějí řešit, i kdyby byl problém.

Ne že bychom něco řešili, ale pokud by na to došlo, pak se ozvu, s tím problém nemám ;-)

Dost mě ale zarazilo, že jiné řecké ostrovy, kde jsme již byli, nejsou tak tolerantní ke kouření všude a za jakýchkoliv příležitostí jako na Krétě, klidně hulí i za jízdy na motorce a současně telefonují, v hotelu, restauraci i na pláži. V hotelu Elotia, kromě prostor, kde se budete stravovat, se kouřilo prakticky všude :( Oficiálně to je prý zakázané ve veřejných prostorech a když jim na to přijdou, platí tučné pokuty, ale Řekové vše tak nějak neřeší, takže asi tak.

Tip: Kréta – srdce antického Řecka

Pokud nechcete na dovolené zahálet a 14 dní se jen válet u moře, určitě si půjčete auto, a vyražte na několik výletů  po Krétě, vše o cestování po ostrově Kréta jsem sepsal zde.

Hlavní město Chania je jen 20 minut autobusem

Protože je hotel v části města Chania, kde asi bylo méně místa než kdyby byl postaven „na zelené louce“, tak mi přišlo, že je využito každé volné místo a to jak u pokojů, tak i u bazénu.

Hotel Elotia Chania Řecko Kréta 10

Některé pokoje nemají půdorys obdélníku, ale pětiúhelníku, to samé bazén, ten je jakoby do L, ale část pro děti má celkem ostré hrany takže bez dozoru je nenechávejte. Hloubka části pro děti 60cm, ale hluboký bazén má 1,65m takže i malý dospělý bude mít problém dosáhnout na dno a ještě mít hlavu nad vodou :)

Hotel Elotia Chania Řecko Kréta 12

Jak jsem psal, pokoje jsou klasické, nic velkého, ale na přespání stačí a balkon má každý, takže vše v pohodě usušíte.

Hotel Elotia Chania Řecko Kréta 31

Pokud pojedete autobusem z hlavního města, stačí řidiči sdělit Elotia Chania a on už bude vědět, kde že to vystupujete.

Wi-fi internet na Krétě není problém

Do příjezdu jsem si nebyl jistý, zda nevezu svůj notebook zbytečně, protože někde je psáno, že wi-fi jde pouze na recepci a ještě je placená a na pokoje nedosáhne. Takže informace z července 2014, na pokoji wifi není problém, signál slušný a vše zdarma. Heslo se mění jednou týdně a najdete jej na papírku na recepci vedle katalogů/informačních knih od cestovních kanceláří.

Co se týče jídla, měli jsme polopenzi a opravdu stačí, i když strava k snídani mohla být pestřejší, přece jen pokud si denně dáváte jídla z tohoto výběru, po 3 dnech už se musíte opakovat.

V nabídce ke snídani bylo:

Jogurt, bábovka, celozrnné lupínky, marmeláda, obden rýžová kaše, bageta, salám, sýr, okurka, rajče, pomeranč, káva (hnus ala český turek), černý čaj, džus (no spíš oranžová šťáva), míchaná vajíčka, párečky, croissant. O studené mléko jsme museli „prosit“ denně celý pobyt, Řekům nedošlo že když si o něj řekne polovina hostů hotelu 3 dny po sobě, že by ho tam 4 den mohli nechat??!!

Hotel Elotia Chania Řecko Kréta 9

Večeře už byla lepší, top byla ryba s rýží, jinak pak na výběr jak kdy hranolky, karbanátky, špagety i jiné těstoviny, klasická řecká jídla. Nápoje si u večeře každý platí sám, ale není problém si denně koupit za 1€ ¾ litru vody, pivo Mythos v hotelu stojí 3€, cola 2€.

Hotel Elotia Chania Řecko Kréta 5

Kde nakupovat a jaké jsou ceny

Asi 400 metrů od hotelu vlevo (na druhou stranu od pláže) je Lidl a naproti supermarket Inka (něco jako Kaufland u nás), kde se dá vše koupit za menší ceny.

Balení vod 6ks – 1,6€ (v obchodě naproti autobusové zastávce cena 3,5€ !!!)

Chipsy Pringels – 1,75€

Nanuk – 1-2€

Meloun 0,5€/kilo

Potom, co vyjdete z hotelu doprava, je zde výborná restaurace, kde jsme byli několikrát na večer popít a dětem se líbilo pěkné hřiště i papoušci v kleci.

Dětské hřiště je hned naproti hotelu a kousek od pláže

Další opravdu velké hřiště pro děti je na dohled od restaurace asi 50m přes křižovatku, nejvíce zde bylo plno po 20h večer, hřiště je součástí parku, kde stále někdo běhá nebo cvičí.

Okolí hotelu Elotia v Řecku na Krétě

Podobné místo by v Čechách určitě mělo vyrůst v každém městě, určitě by jich využilo víc lidí než zbytečných obchodních domů.

Pláž asi 150m od hotelu je písčitá, vlny nejsou, protože je v takovém menším zálivu, vstup do moře je pozvolný, pro děti v pohodě.

Okolí hotelu Elotia v Řecku na Krétě 5

2 lehátka se slunečníkem zde stojí 7€, ale můžete si vzít vlastní slunečník a ležet na dece a máte to zadarmo. Ale lehátko je lepší :)

Okolí hotelu Elotia v Řecku na Krétě 9

Příjemné je i to, když si nekoupíte nic k obědu, tak během dne po pláži chodí prodavači, ať již s ovocnými miskami s melouny, banány nebo hroznovým vínem, tak i se sladkým pečivem, obvykle „donuty“ nebo šátečky s různými sladkými náplněmi. Cena 2,5-4€.

Kdo si rád dá i kávu, nanuka či další občerstvení, pak na pláži najde 2 plážové bary, nabízející pro každého něco a pro děti 2x :)

Ledová káva Frapé či Freddo, popíjená na lehátku za šumění moře a svěží vánek z nedaleké eukalyptové aleje umocní Váš zážitek z dobře zvolené destinace, tak neváhejte a vyražte také do Hotelu Elotia. Garantuji, že budete spokojeni.

zájezdy

Zájezdy Kréta Řecko, recenze, hotely a ubytování

Zobrazit recenze nejlepších hotelů na Krétě.

Vyhledat zájezdy na Krétu od všech cestovek na Invia.cz

Vybrat ubytování na Booking.com

Levné letenky Kréta

Autopůjčovna na Krétě

Také se může hodit

Mapa Kréty

Kréta wikipedie

Turistické zajímavosti