Hotel Gardenia Beach Turecko a recenze, jakou jste ještě nečetli


Gardenia Beach hotel leží v městečku Okurcalar na jihu Turecka. Co vše v hotelu najdete, kolik má bazénů, jaká je zdejší pláž a jak nám chutnalo, to popíše moje recenze.

Gardenia beach hotel Turecko

Jak to chodí po příjezdu

Do hotelu jsme autobusem z letiště Antalya dojeli v noci po 3h ranní.

Vchod - Gardenia beach hotel Turecko

Na recepci stačilo předložit voucher od cestovky a cestovní pasy. Poté jsme dostali na ruku náramky, zde dokonce i s názvem hotelu a díky tomu jsme mohli po celou dobu dovolené čerpat all inclusive služby.

Náramek - Gardenia beach hotel Turecko

Protože je hotel opravdu velký, má několik budov a snadno zde zabloudíte i několikátý den pobytu, celkem jsme uvítali, že nám kufry odnesl „pikolík“. Nakonec to od recepce do našeho pokoje byl jen kousek, a jak jsme zjistili, mohli jsme sjet i vyjet výtahem, ale nosič kufrů je nesl celou dobu po schodech a samozřejmě poté očekával dýško, takže jsme mu logicky nějaké to euro zaplatili. Jak popíšu v dalším článku, turecká lira – místní měna – zde není potřeba.

Bazény

Jsou zde 3, nejvíc „obsazený“ je ten s tobogány. Ty jsou zde také tři. resp. jedna velká klouzačka, jeden tobogán žlutý otevřený a jeden modrý rovný zavřený. Ideál pro děti, kde v pohodě stačí.

Tobogány - Gardenia beach hotel Turecko

Další bazén je vedle restaurace a budete kolem něj chodit na pláž. Ten už je celkem hluboký, na plavání ujde.

Bazén - Gardenia beach hotel Turecko

Třetí bazén se jmenuje Relax pool a najdete jej v okrajové části hotelu. Sice je celkem malý, ale s pomalu se svažujícím dnem od cca 60cm do 165cm hloubky.

Relax Pool - Gardenia beach hotel Turecko

Lehátek kolem dost a mnoho z nich i odpoledne volných. Logicky nejvíc obsazeno bylo u těch tobogánů.

Pláž

Na pláž dojdete od hotelové restaurace po schodech vpravo a následně po cestě pod stromy, takže prima chládek.

Cesta na pláž - Gardenia beach hotel Turecko

Na recepci dostanete karty na bezplatnou výměnu plážových osušek. Ty si vyzvedněte cestou k pláži naproti beach baru vedle wc :)

Asi by se dalo ty osušky používat celou dovču a pak je vrátit, ale protože jsme bydleli až na konci hotelu „celkem daleko“ (jak mi ukázaly chytré hodinky bylo to od dveří na pláž 500 kroků), nosili jsme na pláž co nejméně věcí a osušky vždy „proti kartě“ vrátili cca obden.

Výdej ručníků je ale od půl 10, což je celkem problém, pokud chcete mít pěkné místo ve stínu pod stromem či keřem, pak je nutné si lehátko „zarezervovat“. Nemám to rád, ale když to zde dělají všichni a nechcete mít to „poslední místo na slunci“, je nutné si přivstat a ručník na lehátko pod strom „hodit“.

Lehátka na pláži - Gardenia beach hotel Turecko

Na pláži je hodně lehátek, a protože patří hotelu, nemusíte zde nic platit. Hodně recenzí hotelu Gardenia Beach popisuje, že jsou potřeba boty do vody. Určitě je klidně nechte doma, jsou zde jen malé kamínky při vstupu do moře, ale pláž je písčitá.

Pláž 2 - Gardenia beach hotel Turecko

Voda v srpnu měla cca 28C, takže krasavec. Plave se zde parádně, díky tomu, že je pro plavce vyhrazené místo, aby neplavali dále, než mají, se zde moc netvoří vlny a tak jsem zde plaval více v moři než obvykle v bazénu.

Pláž - Gardenia beach hotel Turecko

Ale pro děti, které neumí plavat, to zde moc není, cca 3 metry od břehu hloubka není, ale pak se to svažuje, že po 5 metrech už je hloubka cca 2 metry. Ale u břehu se všechny děti i dospělí neplavci (a že jich bylo) vydováděli dost :)

Restaurace hlavní

Hodně známých mi říkalo, jak moc dobře v Turecku vaří. Protože mám porovnání hlavně s kuchyní v Řecku, kde nám vždy na dovolené chutná, měl jsem co srovnávat.

První, co vás zarazí, jsou fronty na jídlo. Na snídani, u oběda i u večeře.

Snídaně (7-9h)

Na snídani si zde můžete dát:

Lívance (u těch byla fronta každý den), volské oko (také s frontou – nepochopili jsme, proč nebyly v těch velkých otevíracích servírovacích „mísách“), klobása opečená rozpůlená, sýry, vařené vejce, pečivo teplé a čerstvé, sušenky, velký výběr salátů, pomazánek, nutela, marmeláda, vločky, mléko, čaj, káva, džusy.

Co mě vadilo, že zde nikdy nebyl jogurt, ten snídám denně . Takže jsem jej nahradil mlékem s musli – dalo se to přežít.

Oběd (12:30-14h)

Proti večeři byl oběd slabší, ale vybrali jsme si vždy. Ryba, sekaná jako s rajskou omáčkou, plněný paprikový lusk, brambory, rýže, saláty zeleninové i těstovinové, ovoce.

A dorazit jste se mohli vždy zákusky, těch bylo hodně a jeden lepší než druhý.

Večeře (19-21h)

Jsou zde „teplé“ hrnce, kde to bublá, takže si můžete vybrat, ale ne vždy podle popisu poznáte, co budete jíst. Když se mi nechtělo stát frontu, což bylo skoro vždy, dal jsem si těstoviny a přílohu – přišlo mi to jako vegetariánské jídlo, chutné, lehké na večer, kdo by se chtěl přecpávat „do postele“.

Jídlo - Gardenia beach hotel Turecko

Výběr jídla byl větší než u oběda, maso na několik způsobů, často ale nebylo denně kuřecí. Příloh dost, rýže skoro denně, saláty několik druhů, stejně tak i zálivek, z ovoce převážně meloun a pomeranč. Jablka a hrušky byly často nezralé, švestky byly dobré. A jak jsem psal, zákusků tady bylo opravdu hafo, jak klasické „medové“ jako v Řecku, tak i dorty, pudinky, když jsme přišli včas, byly zde i poháry, no pro milovníky sladkého učiněný ráj.

Zákusky - Gardenia beach hotel Turecko

Na to, že večeře byla oficiálně od 19h, tak už se tu v 18:45 tvořila fronta a většina lidí chodila „zabrat místo“ už v půl 7, takže na tento systém jsme po pár dnech najeli také.

Pro děti, které nejedí vše, často byl problém vybrat jídlo, resp. kombinaci s přílohou, takže jsme uvítali možnost se najíst v poledne v plážovém baru.

Restaurace u pláže – beach bar

Zde je otevřeno od 11:30 do 16h a „normální“ děti to tu budou milovat.

Beach bar - Gardenia beach hotel Turecko

Hranolky nebo amer. brambory, špagety, burgery, pečené brambory v alobalu, saláty zeleninové, automat na limonády, pivo či kávu nebo čokoládu, to vše zde najdete a výhoda je ta, že z pláže není problém sem jít v plavkách, to se do hlavní restaurace nehodí.

Je zde i „místní babka“, která sedí 4hodiny na zemi ve svém koutku a dělá ručně z kynutého těsta placky, které plní podle vašeho přání – sýr, masová směr, obojí nebo klidně i s nutelou a skořicí. Ty sýrové byly dost dobré.

Zde se také podává zmrzlina, denně od 15 do 16h a jedna osoba si může dát 3 kornoutky se 3 kopečky  – ale to jsou spíš kopce :)  Samozřejmě nám stačil každému kornoutek jeden a 2 kopečky, byly fakt velké. Pokud jste jako rodina 4 osoby, pak nejde vyslat děti, aby každý vzal 2 zmrzliny, protože jim zmrzlinář dá max. 3, takže jsme vždy jeden seděl a 3 jsme šli pro 4 kornoutky :)

Pokoj

Odemykání kartou, to je nejlepší řešení, než třeba klíč.

V pokoji jsme měli jedno „letiště“, palandu a rozkládací křeslo, na kterém se ale dceři spalo dobře.

Pokoj - Gardenia beach hotel Turecko

Úložných prostor dost, v lednici denně 4x 0,5L voda, to potěšilo, lcd tv (umí i pustit film z usb disku, to se hodilo, o siestu byla „kultura“), klima fungovala dobře, balkon velký na „sušení“, koupelna také ok, vana se zástěnou, wc klasické (ne turecké), papír nesplachujte, ale dávejte do koše vedle.

Koupelna - Gardenia beach hotel Turecko

Spalo se nám dobře, bydleli jsme na konci chodby „za silnicí“, do této budovy jdete podchodem. V této části hotelu je i tobogán, my ale bydleli na druhé straně, takže byl cekem klídek, teda až na hudbu z mešity.

Hudba z mešit

Pro někoho celkem znepokojivý zvuk, který se z „minaretů“ line několikrát denně a to i v noci.

Mešita - Okurcalar Turecko

No, dá se na to zvyknout, je to podobné, jako když bydlíte u železničního přejezdu, po pár dnech už vás to také nevzbudí.

Funtazie klub Fischer

Dětský klubík, podobný jako na Kefalonii v Cephalonia hotelu. Kdo má malé děti, zde je „odloží“ a animátorky se o ně postarají. Nevyužili jsme služeb. Tento dětský klubík najdete vlevo vedle beach baru u pláže.

Funtazia klub - Gardenia beach hotel Turecko

Wi-fi internet

Dnes už povinnost pro většinu hotelů, aby si hosté vybrali právě je. Tady to frčí po celém areálu parádně a zdarma.

 • Uživatelské jméno: číslo pokoje
 • Heslo: datum narození (každý musí zadat svoje)

Pokud by vám cokoliv nešlo, stačí zajít na recepci, kde vám wifi v mobilu nastaví.

Přečtěte si: Internet v Turecku. Kolik stojí mobilní data a volání

Oblečení

V restauraci je obrázek, jak byste sem měli chodit oblékaní. My sice měli jedno oblečení „pro případ“, ale kraťasy a tričko, případně ženy sukni, zde nosila většina hostů, tak nebylo třeba nic řešit. A nakonec i v Alanyii, kde jsme byli, i místní neměli všichni dlouhé kalhoty, jak se traduje nejen v průvodcích. Doba pokročila a tradice už se pomalu vytrácejí, resp. ustupují západní civilizaci.

Bezpečnost

Hodně lidí se do Turecka bojí cestovat kvůli bezpečnosti. Ale není třeba mít obavy, v turistických letoviscích je klid, mnoho hotelů hlídá u vjezdu ochranka a i zde jsme několikrát viděli policistu.

Ono v tv často nemají o čem mluvit, tak „straší“ a mnozí Češi, kteří v zahraničí byli jen prstem po mapě, pak vypráví, jak to je za hranicemi nebezpečné a raději zůstanou na „Mácháči“.

Další služby

 • Mini obchod
 • Směnárna
 • Turecká masáž Hamam
 • Posilovna
 • Holič pánský i kadeřnictví dámské
 • Tetovací studio
 • Půjčovna aut
 • Internet na recepci (pc)
 • Váha – to se hodí před odletem vědět, kolik kg má vaše zavazadlo
 • „Trafika“ – časopisy a pohledy zde také koupíte

Prodej novin - Gardenia beach hotel Turecko

Na pláži je nabídka vodních sportů, pokud máte dostatek Euro, můžete se třeba projet na vodním skůtru nebo se proletět na padáku za lodí a pláž a hotel si prohlédnout z výšky.

Late Check-out – pozdější odhlášení z pokoje

Služba, o které jsem uvažoval, protože jsme odjížděli z hotelu v 19:30h a pokoj máte „povolený“ jen do 12h. Nakonec z toho sešlo, protože byl hotel plný a mohli bychom mít prodloužený pobyt „jen“ do 16h.

Do 4 odpoledne se platí 40€ a pokud byste chtěli déle, pak je to 50€.

Stejně se mi to den před odjezdem rozleželo v hlavě, že by nebylo špatné si skoro celý den ještě užít na pláži a nemuset hlídat všechna příruční zavazadla, tak jsem na recepci zašel znovu a zeptal se na tuto možnost a recepční povídá, že pokud nám nebude vadit menší pokoj a zvládneme se přestěhovat ještě dnes, pak nám nechají poslední den pobytu pokoj volný do 17h a ZDARMA !!!!

No co vám budu povídat, za 30 minut jsme byli sbaleni, dva pikolíci, kteří nám kufry vezli z recepce v den příjezdu, nám je opět přes celý hotel přestěhovali do budovy u relax bazénu a konečně jsem mohl přestat řešit, jak si hotel vyfotit z výšky, protože nás ubytovali v 5.patře.

Pokoj skoro stejný, jen koupelna hezčí. Ale na tu jednu noc není co řešit. A navíc 40€ ušetřených :)

Hodnocení

V hotelu máte vše, takže není důvod kamkoliv jinam chodit. Ideální válecí dovolená. My během dovolených vždy cestovali autem nebo alespoň autobusem, ale tentokrát kromě nucené návštěvy zdejší nemocnice jen jedli, pili, plavali a odpočívali a řeknu vám, nebylo to vůbec špatné, i když příště zase asi zvolíme hotel v zemi, kde není tak šílená doprava, aby se dalo trochu cestovat. Sice i v Turecku koupíte poznávací výlety, ale ceny jsou opravdu dost vysoké.

Každopádně hotel Gardenia beach funtazie club je moc pěkný, v pěkné lokalitě, najdete tu mnoho  zeleně, stínu, ale samozřejmě i slunce, a proto jej doporučím všem, kdo se sem chystají.

Zájezd do tohoto hotelu koupíte zde