Hotel Golden Sands na řeckém ostrově Korfu

Při naší první rodinné dovolené v Řecku jsme byli ubytování v tomto menším hotelu Golden Sands na jihu ostrova v oblasti Agios Georgios.


Recenze hotelu Golden Sands na Korfu

Hotel Golden Sands Korfu Řecko

Po příletu na Korfu jsme z letiště na ubikaci dorazili v nočních hodinách, což ale pro místní příjemný personál nebyl problém, přivítali nás s úsměvem a vybaveni dobrou náladou, jak je v Řecku zvykem (a proto sem tak rádi jezdíme).

TIP: Recenze nejlepších hotelů na ostrově Korfu – Top 10.

Na recepci nám sdělili informace, kdy a kde se podávají snídaně a večeře (měli jsme polopenzi) a každý nově ubytovaný obdržel klíč od pokoje spolu s dálkovým ovládáním k televizi a klimatizaci (která ale spíš víc hučela než chladila).

Pokoje jsou klasické, spíše menší, kdo má jedno až dvě děti bude mít menší postele ala přistýlka.

Wi-fi internet byl, ale rychlost nijak závratná, snad už se to za ty roky zlepšilo.

Snídaně byly dobré, bohaté, potěšil nás klasický hustý řecký jogurt, který ne všude v řeckých hotelech dostanete, klasicky dále bábovka, toustový chleba, marmelády, med, salám, sýr a také pár ovoce a zeleniny jako paprika a okurka.

Na tomto ostrově jsou stejně pojmenovaná letoviska celkem dvě, Agios Georgios sever a také jih, kde jsme byli my.

Kdo by raději strávil dovolenou na severu Korfu, doporučím hotel Summer time v letovisku Sidari, kde jsme byli v roce 2016.

Pro koho je hotel určen

Hotel je spíše pro nenáročného cestovatele, čemuž odpovídá i nižší cena (teda alespoň v roce 2012, kdy jsme tam byli to bylo dost levné), ale zase za to dostanete klid v okolí, za hotelem menší hřiště pro děti, bazén pro „malé“ dospělé a ještě menší pro děti, a hlavně moře s písčitou pláží pouze 50m od hotelu, což je super.

Agios Georgios patří mezi oblíbená letoviska na Korfu, stejně jako nedaleká Moraitika, kam se také často létá (i z Ostravy a Brna) do hotelu Messonghi Beach.

Korfu je krásný ostrov, ideální na jedno-dvoudenní výlet autem, líbil se nám mnohem víc než několikaset-kilometrová Kréta, kde jsme byli letos. Písčité pláže kolem celého ostrova Korfu nemají chybu a i autobusem ostrov můžete projet a není to vůbec drahé.

A hlavně v letadle strávíte pouze necelé 2 hodiny, protože čistá doba letu je cca 1:40h, protože tento ostrov je k České republice ze všech ostrovů v Řecku nejblíž, takže můžete koupit dovolenou na Korfu bez obav z dlouhé cesty.

Zájezdy a ubytování

Zájezdy (i all inclusive) na Korfu od společnosti Invia – od společnosti Čedok a Fischer je zde také najdete

Hotely a ubytování na Korfu

Předpověď počasí

Mapa Korfu – prohlédnete si jej lépe na Google maps (na mapě je vlevo-nejblíž k Čr), ale při cestování po ostrově se více hodí kapesní turistický průvodce.

Další recenze hotelu na Korfu:

Napsat komentář