Hotel H TOP Royal Sun Santa Susanna Španělsko


Hotel Royal Sun ve Španělsku má dobrý poměr ceny a kvality. Je ideálně umístěný přímo na pláži a leží nedaleko letiště. Je vhodný pro rodiny s dětmi i mladé páry.

Vybíráme hotel

Ve Španělsku jsem už jednou byla, a proto jsem věděla, že je na pobřeží Costa del Maresme krásně, ale musím se vyhnout hlavně dvěma věcem: hlučným studentům a zdlouhavé cestě na přeplněnou pláž po rozpáleném městě.

Vybrali jsme hotel Royal Sun, protože se 4 hvězdičkami je vyšší kategorie (i když nepatří k těm nejdražším, v noci se tu v pohodě vyspíte) a studenti trávící noci popíjením se sem nehrnou. Hotel leží přímo na pláži, takže v moři se můžete koupat za pár minut od probuzení.

španělsko hotel h top royal sun santa susanna

Letěli jsme tam z Prahy do Girony, což trvalo něco přes 2 hodiny. Další necelou hodinu jízdy autobusem a už jsme byli v hotelu, kde nás ihned ubytovali. Měli jsme pokoj s přistýlkou, a proto jsme dostali jeden z větších pokojů. Byl na úžasném místě – úplně nahoře na rohu budovy, a proto jsme měli z okna výhled na pláž a z balkonu na město.

Hotel H TOP Royal Sun Santa Susanna Španělsko 4

I když je hotel starší, pokoj byl příjemně zařízený i dobře zachovaný. Koupelna postavená ve světlé barvě nám potvrzovala preciznost při každodenním uklízení. V pokoji byla funkční televize, telefon, fén a trezor za příplatek. Ložní prádlo používají „klasické mořské“, tedy deku a prostěradlo. Stačilo mi i při zapnuté klimatizaci.

Stravování

Objednali jsme si polopenzi a z bohaté nabídky ve formě švédských stolů jsme si vždy dokázali vybrat.

Jídlo bylo chutné, i když to, které jsme si dali v restauracích ve městě, se mi zdálo přece jen lepší.

Do hotelové restaurace jsme jezdili jedním ze 3 prosklených výtahů. Místnost restaurace měla sice minimum oken, ale byla velká a dobře osvětlená a proto i útulná.

Bazén u hotelu

Dva hotelové bazény i jejich okolí jsou poměrně malé, ale vzhledem k blízké pláži nebyly nikdy plně obsazené.

Hotel H TOP Royal Sun Santa Susanna Španělsko 1

Dětská část bazénu není žádné brouzdaliště, ale kolem metru hluboký bazén, proto tu menší děti plavaly jen s nafukovacími kruhy. Všude jsou kachličky, jen v dětském koutku je venkovní koberec.

Hotel H TOP Royal Sun Santa Susanna Španělsko 3

Okolí hotelu a pláž

Za hotelem jezdí vlak do Barcelony (stanice je od hotelu 3 kilometry), ale nijak mě nerušil. Hned vedle hotelu byla větší samoobsluha, převážně se suvenýry, potřebami na pláž a jídlem. Pláž je písčitá a dá se na ní ležet i jen na ručníku. Slunečníky a lehátka jsou placená.

Moře je trochu nudné, protože v této oblasti nejsou téměř žádné skály, ale je čisté a teplé.

Hotel H TOP Royal Sun Santa Susanna Španělsko 2

Hotel samozřejmě pořádá večerní zábavu, ale město je dost velké, takže se dá vyrazit i jinam, na nesčetně diskoték, do barů a restaurací. Santa Susanna je pěkné místo i k procházkám, pokud vám to vysoké teploty dovolí.

V den odletu část odjela autobusem už ráno, my čekali na letadlo do večera. Dalo se to vydržet, k dispozici jsme měli lobby s pohodlnými gauči.

S dovolenou jsem byla velmi spokojená a určitě vám toto město i hotel doporučuji, pokud hledáte příjemné ubytování za rozumnou cenu.

Dovolená a zájezdy Španělsko od Invia. All inclusive, plná penze, polopenze, se snídaní i bez stravy.

Související:

Napsat komentář