Hotel Jaz Makadina, Makadi Bay, Hurghada, Egypt


Hotel Jaz Makadina je nejlepší, který jsem v Egyptě navštívila. Jeho vzdálenější poloha od centra Hurghady zaručí dostatečný klid, o komfort služeb a atrakcí ale díky celému resortu Makadi Bay nepřijdete.

hurghada egypt

Jaz Makadina hotel

Hotel je dobře dostupný z letiště v Hurghadě, cesta trvá asi 30 minut. Na ubytování jsme hned po příjezdu nemuseli čekat, dostali uvítací drink a zavazadla nám doručili až do pokoje.

Hotel Jaz Makadina, Makadi Bay, Hurghada, Egypt 7

Hotelový komplex má několika budov, které obklopují rozlehlou a pečlivě udržovanou zahradu. Ta má kromě ozdobně vystříhaných keřů, odpočinkových míst a hřiště pro děti i umělý potok.

Hotel Jaz Makadina, Makadi Bay, Hurghada, Egypt 4

Kvalita hotelů v Egyptě

Hotely v Egyptě jsou buď luxusní, nebo musíte počítat s nižší kvalitou. Například tříhvězdičkové hotely, hlavně ty u moře, mívají příšerné vybavení i služby a personálu to přijde normální. Naopak v Káhiře jsou na tom hotely lépe. I když má hotel Jaz Makadina 5 hvězdiček, patří k těm levnějším a daly by se u něj předpokládat nějaké rezervy. Na místě jsem ale byla příjemně překvapená.

Přečtěte si recenze hotelů v Egyptě od českých turistů.

Zájezd jsme vybírali na poslední chvíli a proto už na nás zbyly jen obyčejné pokoje v zadní části zahrady. Co nám ale prozradili ostatní, kteří sem jezdí pravidelně (dřív se hotel jmenoval Sol Y Mar Club Makadi), snaží si rezervovat hezčí pokoje v přední části, která leží přímo u moře. I tak bylo vybavení zachovalé, pohodlné a hlavně čisté.

Stravování

Systém stravování jsme měli All inclusive a myslím, že ani jiné hotel nenabízí. Jídla i pití je dost po celý den, mezi obědem a večeří a i po večeři jsou k dispozici speciální svačinky. Strava je pestrá i při delším pobytu se určitě dá zkombinovat tak, že nemusíte jíst pořád to stejné. Kromě snídaní se všechna jídla dala jíst i venku, což bylo při vysokých teplotách příjemné hlavně večer.

Koupání

Bazén u hotelu je velkorysý a nebyl tolik obsazený, protože většina lidí byla na pláži. Tady jsou lehátka, slunečníky a protivětrné clony zdarma. Hotelová pláž leží přímo u mola, odkud je nejlepší přístup do vody a i výhled na mořské dno je krásný.

Hotel Jaz Makadina, Makadi Bay, Hurghada, Egypt 9

Na rozdíl od Hurghady, kde je často jen dlouhé pozvolné v zálivech bez ničeho, tady se můžete kochat krásným členitým dnem i se skalami právě okolo mola.

Zábava

Poblíž hotelu najdete i spoustu zábavy, vodní svět, golfové hřiště, obchůdky a hotel má i vlastního lékaře (musela jsem ho navštívit kvůli průjmu, dostala jsem kapačku proti dehydrataci a recept na antibiotika, která jsem si vyzvedla v lékárně). Nestačilo-li by vám zůstat v areálu Makadi, místními spoji se pohodlně dostanete do Hurghady.

Přečtěte si další recenze na Invia.cz

Dovolená a last minute zájezdy do Egypta

http://last-minute.invia.cz/egypt/

http://last-minute.dovolena.cz/egypt/