Hotel Kleopatra Royal Palm Alanya Turecko

Turecké městečko Alanye se nachází 118 km od letiště v Antalyi a v historii bylo významným centrem starověkých a středověkých civilizací. Dnes láká turisty vyhlášenou Kleopatřinou pláží, historickými památkami i krásnou přírodou.


Čtyřhvězdičkový hotel Kleopatra Royal Palm se nachází 50 m od krásné a čisté písčité pláže a necelý kilometr od centra, kam se dostanete procházkou kolem obchůdků a kaváren nebo barů. Hotel se rozkládá ve dvou budovách, v té hlavní vás uvítá prostorná vstupní hala s koženými sedačkami a recepcí, ta funguje 24 hodin denně. Z haly se do pokoje dostanete buď výtahem, nebo po schodech.

Kleopatra Royal Palm hotel, Alanya, Turecko

Pokoje jsou dvou nebo třílůžkové s možností přistýlky. Na každém pokoji se nachází pohodlná rozměrná postel s nočními stolky, satelitní televize, šatní skříň, klimatizace, telefon, za poplatek i trezor a minibar. Koupelna, která je součástí pokoje, je vybavena sprchovým koutem, evropským záchodem a fénem. Každý druhý den dostanete čisté ručníky a minimálně jednou týdně i čisté ložní prádlo. Samozřejmostí je každodenní pečlivý úklid pokoje i krásné aranžování ručníků na posteli. Pokud necháte pokojské pár drobných, bude jistě ráda a zvířatko z ručníku bude propracovanější.

Čtěte také recenzi hotelu Aska Kleopatra Beste a hotelu Gold Safran.

Součástí hotelového komplexu jsou i dva bazény. Jeden, spíše pro děti se skluzavkami, se nachází za hotelem v zahradě, kde je i venkovní posilovna, stolní tenis nebo volejbalové hřiště. Druhý bazén je umístěn hned před hotelovou restaurací. U obou bazénů jsou k dispozici zdarma lehátka se slunečníky. Ty si můžete za poplatek vypůjčit i na pláži, což doporučuji.

Stravování all inclusive probíhá formou bufetu. Při snídani, obědu i večeři si můžete vybrat z široké škály pokrmů a pochutin. Ke snídani dostanete ovoce, zeleninu, jogurt s různými druhy müsli, výborné čerstvě upečené pečivo s máslem a džemy nebo medem, sladké dezerty. Teplé nápoje jsou k dispozici po celý den (čaj, káva), stejně tak studené (džus, voda, cola). Z alkoholických nápojů si můžete vybrat pivo, červené i bílé víno. Další nápoje jsou za příplatek. Při obědu i večeři si můžete vybrat z několika druhů mas, typické pro místní kuchyni je zejména maso jehněčí, ale dostanete i kuřecí a další maso. K němu si můžete vybrat různé druhy příloh. Doporučuji zejména rýži, která nás zaujala nejvíce. Milovníci zeleniny mají k dispozici spoustu druhů salátů a čerstvé zeleniny.

Pokud vás dohoní hlad během dne, máte možnosti se občerstvit snackem v plážovém baru, případně v hotelové restauraci zákuskem.

Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie a rodiny s dětmi. Všude je krásně čisto, personál ochotný a usměvavý.

Fotogalerie

Nechcete se jen povalovat na pláži či u bazénu? Pak pro Vás bude lepší volbou poznávací zájezd Turecko. Kromě oblasti Antalyia uvidíte i turecký Bodrum a Kemer.

1 komentář u „Hotel Kleopatra Royal Palm Alanya Turecko“

  1. Díky za tip na letní dovolenou, hotel vypadá dobře, asi tam vyrazíme ;-)

Napsat komentář