Hotel Krakonoš a park Boheminium


Jeden den jsme věnovali výletu k hotelu Krakonoš, dojeli jsme k němu busem č. 13, dá se dojet i kabinovou lanovkou od Skiareálu Mariánky.

Hotel Krakonoš

Hotel Krakonoš Mariánské Lázně

Jsme v národním parku „Slavkovský les“ a přitom jen dva kilometry od centra lázní. Stojíme mezi hotelem Rübezahl Marienbad Schloss Wellnes Hotel, který byl označen jako jeden z nejlepších zámeckých wellness hotelů v Evropě a hotelem Krakonoš. U prvně jmenovaného stojí v hotelovém parku 3,5 m vysoká granitová socha Krakonoše (spíše Rubezahla) a trpaslíci, u druhého hotelu je Sochařský pohádkový ráj s postavičkami ze známých českých pověstí a pískovcový Krakonoš.

Hotel Krakonoš - sochy

Nedaleko je druhé nejstarší golfové hřiště v Čechách a jedno z nejstarších hřišť v Evropě, bylo založeno a slavnostně otevřeno 21. srpna 1905 anglickým králem Edwardem VII., Karlovy Vary mají hřiště ještě o rok starší. Eduard VII. navštívil Mariánské Lázně poprvé v roce 1897 jako soukromá osoba a vystupoval jako lord Renfrew.

Léčení obezity se mu zalíbilo a přijel ještě osmkrát, začal používat jméno vévoda z Lancasteru.

Cestou Edwarda VII. přecházíme k obůrce Hvozd s jelení a daňčí zvěří, vyhlížíme z posedu, ale nemáme štěstí na spárkatou zvěř. Místo pokračování k rozhledně Hamelika s 99 schody, Goethovu odpočívadlu, Karlovu kříži a příchodu do centra, se vracíme k parku Boheminium.

Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních

Park miniatur Boheminium byl založen v roce 1995, na pěti hektarech stojí 60 českých významných hradů, zámků a stavebních památek v měřítku 1 : 25 a každý rok přibývá až pět dalších. Hodnota jedné stavby je kolem 100.000 Kč, ale velké stavby jako Karlštejn, nebo Ještěd stojí i přes milion korun.

TIP: Podobný svět miniatur je Minimundus v rakouském Klagenfurtu a Miniuni v Ostravě.

Ujdeme 1.5 km, posvačíme a zkoušíme svou paměť. Dvě památky nejsou statické – v muzeu železnice Lužná jezdí vláčky a na Ještěd jezdí lanovka. Pěkné miniatury to jsou.

Park Boheminium Mariánské Lázně

Vstupné je 150 Kč, zlevněné – 100 Kč a rodinné 2 dospělí + 3 děti 350 Kč, internetové vstupné je o 10 % nižší.

Ubytování v Mariánských Lázních

 

Co ještě v okolí můžete vidět

Zpívající fontánu v Mariánkách

Rozhlednu Dianu a Motýlí dům v Karlových Varech

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář