Hotel Krakonoš Mariánské Lázně


Jeden den jsme věnovali výletu k hotelu Krakonoš, dojeli jsme k němu busem č. 13, dá se dojet i kabinovou lanovkou od Skiareálu Mariánky.

Hotel Krakonoš Mariánské Lázně

Hotel Krakonoš Mariánské Lázně

Jsme v národním parku „Slavkovský les“ a přitom jen dva kilometry od centra lázní. Stojíme mezi hotelem Rübezahl Marienbad Schloss Wellnes Hotel, který byl označen jako jeden z nejlepších zámeckých wellness hotelů v Evropě a hotelem Krakonoš. U prvně jmenovaného stojí v hotelovém parku 3,5 m vysoká granitová socha Krakonoše (spíše Rubezahla) a trpaslíci, u druhého hotelu je Sochařský pohádkový ráj s postavičkami ze známých českých pověstí a pískovcový Krakonoš.

Hotel Krakonoš - sochy

Nedaleko je druhé nejstarší golfové hřiště v Čechách a jedno z nejstarších hřišť v Evropě, bylo založeno a slavnostně otevřeno 21. srpna 1905 anglickým králem Edwardem VII., Karlovy Vary mají hřiště ještě o rok starší. Eduard VII. navštívil Mariánské Lázně poprvé v roce 1897 jako soukromá osoba a vystupoval jako lord Renfrew.

Léčení obezity se mu zalíbilo a přijel ještě osmkrát, začal používat jméno vévoda z Lancasteru.

Cestou Edwarda VII. přecházíme k obůrce Hvozd s jelení a daňčí zvěří, vyhlížíme z posedu, ale nemáme štěstí na spárkatou zvěř. Místo pokračování k rozhledně Hamelika s 99 schody, Goethovu odpočívadlu, Karlovu kříži a příchodu do centra, se vracíme k parku Boheminium.

Ubytování v Mariánských Lázních

Co ještě v okolí můžete vidět:

Napsat komentář