Hotel Loipersdorf aneb rakouské termály na Silvestr

Mnoho z nás trápí každoroční otázka:“Kde strávit Silvestr?“ V našem případě se odpověď rodila velmi dlouho, chtěli jsme jej strávit trochu jiným způsobem, než každý rok. Naskytla se myšlenka strávit Silvestr v termálních lázních. Zima sice nebyla moc mrazivá, nicméně vidina relaxu a hýčkání celého těla v nespočtu zdravotních procedur zvítězila. Bylo rozhodnuto, jede se do termálů. Ale kam?


Mezi kritéria, pomocí kterých jsme se rozhodovali, patřila kratší vzdálenost od hranic, klidné a pěkné prostředí, kvalitní služby a termální lázně uvnitř hotelu. Po přečtení mnoha recenzí na turistických portálech jsme si vybrali.

Hotel Loipersdorf recenze

Leží ve východním Štýrsku, zhruba 65 km od města Graz. Budova hotelu je opravdu citlivě začleněna do okolní krajiny, což uvítají především ti z vás, kteří budou mít pokoj s balkónem a výhledem na okolní pastviny s lesy. Samotný hotelový komplex je vystavěn v poměrně moderním stylu v souladu s okolní přírodou.

Jeho obrovskou výhodou a nejspíše důvodem, proč jej tak hojně vyhledáván, jsou blízké rakouské termály Terma Loipersdorf. Náš hotel je jedním z více hotelových komplexů, které jsou s lázněmi Lopersdorf  přímo propojeny koridory. Stačí se tedy obléct ve svém pokoji do županu, obout nazouváky a do lázní dojdete i z nevzdálenějšího pokoje hotelu do 5-ti minut, aniž by bylo nutné vyjít ven z areálu.

V okolí hotelu je také velké množství turistických tras, které doporučujeme absolvovat, poznáte tak nádherné vinařské okolí. Řidiči jistě uvítají možnost krytého parkování automobilu.

Strava

Strávníky potěší výborná kuchyně hotelu. Na bohaté večeři formou bufetu lze poznat, že všechny jídla jsou vyráběna z opravdu kvalitních čerstvých potravin, které pocházejí z místní produkce. Tímto se hotel také rád chlubí i ve svých propagačních materiálech a uznávám, že má proč. Každý večer na nás čekal nespočet jídel – dva druhy polévky, několik teplých a studených předkrmů, vybrané štýrské speciality ve formě hlavních jídel nebo předkrmů, velké množství zeleninových salátů, sýrů, pečiva a dalších různých druhů pochoutek. Mnoho lidí možná překvapí, že k snídani si můžete dát kromě čaje, kávy nebo čerstvého džusu také sklenici sektu. Naprostá většina ubytovaných si připlácí k snídani A večeři také tzv. brunch, který je lehčí formou pozdějšího obědu. Oceníte jej především po celém dopoledni stráveném v saunách nebo horkých bazénech. K jídlu se podává většinou jeden druh polévky a pečivo.

Lázně Loipersdorf pokoje

Hotel má celkem 240 plně klimatizovaných pokojů. Z toho 62 standardních dvoulůžkových pokojů o velikosti 28 m2, dále 142 dvoulůžkových pokojů s velkou terasou směrem na jih (doporučujeme), 30 dvoulůžkových pokojů s terasou a vanou přímo u postele a 6 královských pokojů s vlastní vířivkou, terasou a dvěma pokoji. Pokoje jsou vybaveny velmi vkusně a moderně viz. foto, samozřejmostí je free Wi-Fi a kabelová TV.

Rakouské termální lázně a wellness

Kromě samotných termálních lázní však můžete využít wellness areálu v hotelu, který se pyšní rozlohou více než 3000 m2, na své si přijdou milovníci saun, kterých je zde hned několik druhů, od eukalyptové, finské, až po několik druhů parních saun. Návštěvníkům jsou zdarma k dispozici také odpočinkové místnosti, terasa na slunění, moderní fitness centrum a vnitřní bazén s délkou 38 m. Po sauně můžete načerpat sílu konzumací vody nebo jablek, které se podávají zdarma, nebo posezením u jednoho ze dvou wellness barů. Na recepci při příjezdu obdržíte plastový náramek podobný hodinkám, který slouží jako klíč ke dveřím pokoje a také jako vstup do termálních lázní a wellness hotelu. Pozor, vzhledem k tomu, že počet návštěvníků je omezen, je nutné si vstupné do termálních lázní předem zarezervovat. Na výběr máte z části Schaffelbadu (velké množství saun v kombinaci s termálními bazény) a Funparku (termální bazény, vodní atrakce, tobogány, sauny, aj.).

Služby hotelu

Úklid probíhal každý den, stejně tak výměna ručníků. Servis při večeřích a snídaních byl prvotřídní, stejně tak jako služby recepce, kteří ochotně poradí ve všech věcech.

Pomyslnou třešínkou na dortu byl úchvatný půlnoční silvestrovský ohňostroj, který trval zhruba 30 minut a za něhož by se nemuselo stydět leckteré krajské město.

Termální lázně v Rakousku – ubytování

Ubytování v termálech v Loipersdorfu jsme si zarezervovali pomocí Bookingu, který nám nabídl ze všech hotelových srovnávačů nejnižší cenu včetně snídaně. Vyhledat však můžete i jiné levné ubytování v okolí Loipersdorfu nebo celého Štýrska.

Fotogalerie

Související články:

Napsat komentář