Hotel Luisa v Caorle v Itálii si oblíbíte také


Itálie je velmi oblíbenou turistickou destinací a to samé platí i o malém městečku jménem Caorle, jež se nachází v benátské provincii nedaleko slavného Bibione.

Dovolená v Itálii – Caorle

Je to velmi sympatické letovisko s přátelskými obyvateli, kteří v téhle části Itálie s vámi raději pohovoří německy než anglicky, a když už na ně angličtinou spustíte, stejně do té němčiny sami plynule přejdou.

Kam v Caorle na pláž

Pláže jsou tam dvě, obě písečné. Na jednom úseku se dá dokonce do moře dostat velkých balvanů, do kterých jsou směrem k městu vytesány různé sochy a často na nich z rána posedávají rybáři a loví si oběd dřív, než se jim tam naženou turisti. Samotné město ožívá až ve večerních hodinách. Většina obchodů otevírá až v 19:00, kdy už ustane vedro a dá se chodit i ulicemi celkem příjemně. Doprava je odkloněna, takže místo aut se po silnici hemží davy jak turistů, tak hrstky místních.

Letovisko Caorle

Čechy tento kousek země zajímá a pro tyto účely se zařídila paní Eva Šulcová, která se do Caorle přestěhovala, a když ji potkáte na ulici, české kořeny byste u ní asi nehledali. Naučila se plynně italsky s perfektním přízvukem a provozuje dva, na tuhle oblast, neobvyklé hotely Luisu a Teresu.

rezervujte ubytování

Hotel Luisa Caorle Itálie

V čem jsou tyto hotely výjimečné?

Veškerý personál hovoří česky, vaří se tam krom těch italských i česká jídla a na baru, který je otevřen v podstatě nepřetržitě, můžete platit našimi korunami a dokonce tam točí i českou Kofolu!

hotel luisa caorle itálie 2

Hotel Luisa Caorle a jeho recenze

Luisa je poněkud starší než hotel Tereza, ale má i své kouzlo v tom, že je řekněme domáčtější. Interiérově to není kdejaký skvost, ale žádná ohyzda to taky není. Člověk, který zamíří do Caorle, stejně na pokoji moc času nestráví.

Strava

Na recepci si můžete vypůjčit rychlovarnou konvici, ale jinak je veškeré vlastní jídlo na pokojích zakázáno. Od toho je tam právě bar. Co se týče stravy jako takové, hotel nabízí polopenzi nebo plnou penzi. Snídaně formou švédských stolů s opravdu královským výběrem a na večeři si vždy den dopředu objednáváte ze tří jídel. Obědy jsou k dostání i v případě, že máte polopenzi. To už si ale objednáváte a platíte jako v restauraci. Jediná odlišnost je ve velmi příznivé ceně v korunách.

Vybavení pokojů atd.

Některé pokoje jsou vybaveny klimatizací, vlastní toaletou a koupelnou, ovšem není to pravidlem. Většina z nich má ale balkon s markýzou. Máte také možnost si vybrat, zda chcete, aby vám každý den přišel někdo uklidit. Když ne, stačí, vystrčíte-li každé ráno odpadkový koš za dveře pokoje a dostanete čistý pytel.

Caorle je oblíbené městečko, kde si užijete prima dovolenou v Itálii.

K pokoji dostáváte za příplatek také plážový servis čítající dvě lehátka, jeden slunečník a přístup k hotelové boudě, ve které se můžete převléct anebo uschovat různá nafukovadla či surfy.

Parkování u hotelu + výlety

Nevýhodou je, že se velmi špatně kolem hotelu parkuje. Ulice je úzká a není tam moc prostoru. Paní Šulcová ovšem vlastní i cestovní kancelář (CK), takže většina ubytovaných přijede stejně autobusem. S tím souvisí také nabídka výletů s česky mluvícími průvodci, která je každý týden velmi nabitá!

Celkově se nám v Luise velmi líbilo a rozhodně bychom tento hotel doporučili.

Ubytování rezervujte na Booking.com

Další oblíbené hotely v Caorle, kempy (camping), bungalov i levné apartmány s bazénem.

Dovolená v Caorle může být bez cestovky, ale i s cestovkou. Podívejte se na nabídku zájezdů letecky i autobusem na Invia.cz.

Užitečné odkazy

Aktuální počasí, na příští týden i dlouhodobá předpověď pro Caorle na 14 dní

Web kamery (webcam)

Podrobně popsaná cesta autem do Itálie.

Mapa Caorle

Caorle aquapark

Napsat komentář