Hotel Mercury v letovisku Santa Susanna Španělsko

Minulý rok v létě jsme se s mojí drahou polovičkou rozhodli, že bychom mohli zase jednou vyrazit na dovolenou do zahraniční. Chtěli jsme především klidnou dovolenou, kde nebude potřeba o nic se starat, ale kde se naopak postarají o nás. Zkrátka odpočinkovou.


Autobusem do Španělska

Žádný apartmán bez stravy nebo cesta vlastním autem tedy nepřipadala v úvahu. Krom zmíněných aspektů jsme ovšem pokukovali i po co nejnižší ceně. Jako destinaci jsem vybrala Španělsko, protože je to země mému srdci velice blízká. A tak se zadařilo. Jednoho dne nám známý z cestovní kanceláře zavolal a o týden později – na přelomu července a srpna – už jsme seděli v autobuse a jeli. Čekalo nás osm dní pohodového pobytu.

Autobus Monatour

Musím podotknout, že cesta autobusem do Španělska je velmi dlouhá. Pokud bych si mohla připlatit, určitě bych zvolila letadlo. O to spíš, cestuje-li rodina s malými dětmi. Jednu takovou jsme tam měli a vůbec to nebyl příjemný zážitek. Ačkoliv řidič dělal pravidelné přestávky v intervalu každých čtyř hodin, pořád je to dalších 21 hodin sezení. A asi by se nedal vyrobit autobus, který svou pohodlností bude pro tak dlouhou cestu plně vyhovovat. Ani ten náš nebyl zrovna nejprostornější, ale řidiči byli hodní. Během cesty tam i zpět nám vždy pustili nejméně dva české filmy, a tak to nakonec uteklo.

Hotel Mercury

To už nás čekalo to, na co jsme se tolik těšili – příjezd! Poté, co jsme vysadili ostatní cestující v jejich hotelech v nedalekých střediscích, nám paní delegátka oznámila, že to nejlepší si nechávala na konec. Hotel Mercury. Čtyřhvězdičkový klenot na samotném konci Santa Susanny. Na pokoje jsme nicméně museli skoro do jedné hodiny čekat, tudíž jsme si v hotelu nechali zavazadla a vydali se na první toulky naší destinací. Bylo asi devět hodin ráno a teplota už se vyšplhala ke třiceti stupňům. Toulky tedy dopadly tak, že jsme navštívili první hotelový bar, který se nám dostal pod ruku a zde ve stínu, za společnosti zdejších koktejlů tuto dobu přečkali.

Hotel Mercury Santa Susanna Costa del Maresme Španělsko 2

Pokoje byly nachystané včas, a tak jsme mohli řádně započít svůj pobyt. Musím říct, že ve čtyřhvězdičkovém hotelu jsem byla poprvé. Takhle krásně například vypadala vstupní hala s výtahy (něco takového jsem naživo viděla taktéž poprvé).

Hotel Mercury Santa Susanna Costa del Maresme Španělsko 3

Ubytování samotné bylo opravdu luxusní. Až na balkon s výhledem na silnici. V pokoji se nacházelo vše, co jste potřebovali, i pár věcí, jejichž potenciál byste možná plně nevyužili. To zahrnuje televizi, postel, miniledničku, trezor za příplatek. Mohli jste si pustit klimatizaci a v koupelně jste měli i fén. Koupelna patřila mezi má oblíbená místa. Vana koncipovaná zároveň jako sprchový kout, pravidelně dodávaná mýdla, toaletní papír, šampony, dokonce i sprchové gely a hřeben. Pokud jste potřebovali, pověsili jste na dveře visačku a druhý den jste měli všechny ručníky zase krásně nadýchané a čisté. Úklid zde probíhal dennodenně. Rozhodně další palec nahoru!

Hotel Mercury Santa Susanna Costa del Maresme Španělsko 4

Teď bych se ráda zmínila o jídle. Vlastně, o stravování ve Španělsku bych mohla mluvit pořád. S kýmkoliv. Kdykoliv. Je totiž naprosto luxusní! A to jsme měli pouze polopenzi – snídaně a večeře formou švédských stolů. Na snídani v určeném čase ráno přijdete a máte na výběr z rozmanitých druhů pečiva, uzenin, sýrů, můžete si naložit sladkou snídani s jogurtem nebo ovesnými vločkami, anebo si třeba vyberete párky s vejci a osmaženou slaninou – zkrátka to, co hrdlo ráčí a snese. Ke všemu jsou zdarma nápoje v podobě džusů, kávy, mléka nebo čaje. Hlavním klenotem jsou ale potom večeře. Zde si přijde na své úplně každý. Ať už jste ortodoxní vegetarián, nebo snesete jen málo.

Jídla je tu opravdu požehnaně. Od ryb po kuřata, množství těstovin a luštěnin, veliké množství salátů, omáček, zkrátka všeho, co si budete přát.

Po vydatné večeři můžete zakončit sladkou tečkou – ať už v podobě ovoce, tak v podobě různých sladkých dezertů. Výhodu spatřuji i  v tom, že se každý večer výběr obměňuje. Kromě příloh tedy málokdy narazíte na něco, co jste měli předešlého večera. Nápoje při večeři se už ale platí, pokud nemáte All Inclusive program. Řeknu vám, my jsme ho nepotřebovali. V okolí se nachází spousta restaurací, pokud dostanete přece jen hlad v čase oběda. A asi kilometr od hotelu je nákupní středisko Lidl. To jsme uvítali hlavně při odjezdu.

Hotel Mercury Santa Susanna Costa del Maresme Španělsko 5

Hotel Mercury Santa Susanna Costa del Maresme Španělsko 6

Nejvyšší čas podívat se k moři. Jen musíme přejít silnici a železniční přejezd. A jsme tam. Nevím, zda bych tuto lokaci doporučila rodinám s malými dětmi. Vstup do moře z písečné pláže je zde poměrně strmý. Po pár krocích máte vodu po pás a dalších pár vás ponoří docela. Díky tomuto aspektu jsou tu občas i poměrně dost velké vlny. Pohled na večerní pláž je trošku smutný. Jak můžete vidět, jen málokdo se stará o to, co po sobě na té pláži zanechá. Nemusíte se ale bát, ráno už je zase vše dokonale čisté.

Hotel Mercury Santa Susanna Costa del Maresme Španělsko 7

Pokud máte rádi noční život a ubytovali jste se v mnou zmiňovaném hotelu, budete si muset trošku protáhnout nohy. Což je po vydatné večeři opravdu těžké, to mi věřte. Do pravého centra Santa Susanny to pěšky trvá zhruba patnáct minut. Ale stojí to za to. Všude kolem vás hraje hudba, nemálo se setkáte s živými kapelami, v obchůdcích po obvodu hlavní ulice si můžete koupit nejrůznější suvenýry, nebo si třeba prohlédnout živou sochu pána, jehož pes je po celodenním pobytu zde těžce znaven.

Hotel Mercury Santa Susanna Costa del Maresme Španělsko 8

Nakoupit suvenýry můžete také na větších trzích, které se tu každý týden pořádají. Jste-li ubytování v hotelu Mercury, máte výhodu, jelikož trhy začínají přímo u něj. A najdete na nich opravdu všechno. Jen pozor na kapsáře!

Když už máte suvenýry nakoupené a okolí tak nějak probádané, nebo byste pouze rádi zkusili něco jiného, je zde nabídka výletů, mezi nimiž si vybere určitě každý. Můžete podniknout večerní plavbu lodí, návštěvu nedalekého aquaparku, nebo se podívat do Barcelony. Autobusová zastávka se nachází přímo u hotelu a ta železniční hned za silnicí – taktéž před hotelem. Můžete vyrazit na vlastní pěst, anebo využít služeb vaší cestovky. Já musím přiznat, že z těchto výletů žádnou fotografií nepřispěji. Z prostého důvodu. První den u vody jsme se s přítelem spálili tolik, že jsme v dalších dnech většinu času trávili u hotelového bazénu a na větší výpravy se vydávali až večer.

Celkově ale dovolenou hodnotím velice kladně! Svůj účel plně splnila. Rozhodně se sem plánuji ještě někdy vrátit.

A pokud zvažujete vy, zda do toho jít či ne, pak zní moje doporučení jasně: rozhodně jděte! :-) Krásnější dovolenou jsem nezažila.

Speciální dík patří i cestovní kanceláři Monatour, jejíž pracovníci na nás celou dobu dohlíželi a ochotně pomohli s každičkým problémem.

Teď už jen poslední pohled na nádherný španělský západ slunce v oblasti Costa del Maresme a hurá zase domů…

Hotel Mercury Santa Susanna Costa del Maresme Španělsko 9

Zájezdy do Španělska, recenze, hotely a ubytování

Zobrazit recenze hotelu Mercury a nejlepších hotelů ve Španělsku.

Vyhledat zájezdy do Španělska od všech cestovek na Invia.cz.

Vybrat ubytování na Booking.com.

Také se může hodit

Mapa Španělska Santa Susanna

Napsat komentář