Hotel Miramar Djerba Tunisko


V práci si potřebuji vybrat devět dnů dovolené a unavuje mě listopadové počasí bez sluníčka. V cestovní kanceláři nabízejí týden v jednolůžáku za 9.997 Kč, jdu si na poštu vybrat 10.000 Kč z účtu a za týden letím do Tunisu podruhé, tentokrát přímo na ostrov Djerba.

Pasové odbavení proběhne bez razítka do pasu, v kontrolním rámu mi nepískají hodinky ani přezka pásku, řada lidí si pásek sundává a gatě si drží. Airbus má 30 řad po šesti sedačkách, je na 90 % plný, sedím u okna na 24F daleko za křídlem, dalekohledem sleduji Středozemní moře a mám pocit, že letadlo stojí, tak silný je protivítr.

Dovolená Djerba  – Tunis

hotelu Miramar stejně jako v letadle vyplňujeme kartu Visitor´s, dostáváme juice + klíče.

Hotel Miramar Djerba Tunisko

Hotel Miramar Djerba Tunisko 2

První vycházka ráno po snídani vede vpravo, u dalšího hotelu stojí taxi – malé žluté Fiaty, koňská drožka a půjčovna motocyklů – 45 DTN/den, krám není 0.2 km ale 0.5 km, přes ulici jsou další krámy a komunikující prodavač – „Italiáno, Deutsch, Czech“ – „Czech Republik“ – „Praha ? Brno ? Olomouc ?“ – „Praha“ – „Ahoj. Máš tričko ?“ – „Máš“ – „Máš boty ?“ – „Máš“ – „Máš zlato, stříbro ?“…. Odcházím a kochám se kaktusy a palmami, kolem hotelu se velmi staví včetně našeho Miramaru, na srazu s delegátkou Anetou jsem sám, ví, že s námi vystoupivší děvčata odjela za dvěma chlapci a asi cestují.

Jídlo – speciality v Tunisku

Doporučuje speciality k jídlu – Harissa = pálivé papričky + sůl + česnek, Gazelí roh = trubička plněná mandlemi + medem, Baklava + Mahru =  oříšky + med + těsto, Thibarine – likér z datlí nebo Bouchu – pálenku z fíků.

Tunisko Djerba – informace

Ostrov Djerba je 30 x 35 km, 514 km2, má kopec 54 m vysoký, po římské cestě je 7 km od pevniny, 125.000 lidí, 250 mm srážek za rok. Djerba je zásobována vodou z pevniny vodovodem vedoucím pod Římským mostem, potoky ani vodní nádrže na ostrově neexistují, užitkovou dešťovou vodu venkované sbírají do betonových cisteren, spodní vodu vytahují z prastarých, velmi hlubokých studní. Zázračná synagoga La Griba ze 6. stol. př.Kr. – nejstarší na světě, je poutním místem Židů z celé severní Afriky, scházejí se zde 33. den po Velikonocích, po teroristickém útoku z dubna 2002 je celý objekt přísně střežen vojenským sborem. Podle legendy byla synagoga postavena na místě, kam spadl kus meteoritu, v něm jedni viděli zhmotněného Božího posla, druzí kámen ze zničeného Jeruzaléma.

Odyseus říká o Djerbě, že je to ostrov pojídačů lotosu.

Berbeři (obyvatelé pouštních oáz) mají světlou pleť, vysoké čelo, modré oči a dlouhé, černé vlasy, vzhledem k životu v poušti mají Berbeři husté řasy pro ochranu před písečnou bouří, kupodivu jim ve stáří vlasy nešednou, ale vypadávají z pouštním sluncem vysušené pokožky. Jejich metabolismus dokáže dobře zadržovat tekutiny, a tak vydrží až 5 dní bez vody, poušť Sahara měří od západu k východu 5.000 km.

Hotel, bazén, moře

Dnes řada lidí odjela na výlet do pouště, kuchtík u palačinek chce vyfotit osobně a ukázat fotku. Nazouvám botasky a jdu k moři, je opravdu 0.2 km rovně od hotelu, nechci se zouvat, tak si do něj nesáhnu, prodavač s košíkem nabízí pomeranče – ukazuje na prstech 2 e, později říká „Česky – hesky“, hafo Němců se sluní a koupe, fotím vlnky, mušle nejsou, jako šedesátník patřím k nejmladším.

Hotel Miramar Djerba Tunisko 10

Vracím se k hotelovému bazénu, ležím, opaluji se a poslouchám reprodukovanou hudbu, odvážnější ze dvou Češek vstoupila do studeného hotelového bazénu, Vrchlabí i Mladá Boleslav jsou zasněžené. Přichází hotelový animátor a bavič Češek – Aladin, chce mi radit a diví se, že sudoku nemám 9 x 9 ale 12 x 12 čtverečků, je prý mistr, ale za půl hodiny to vzdává.

Last minute zájezdy do hotelu Miramar v Tunisu

Zájezdy do hotelu Miramar Petit Palais rezervujte na Invia.cz

Při zpáteční cestě autobusem fotím u moře létající padáky typu křídlo a pevnost v hlavním městě – Fort Espagnol, na letišti Djerba – Melitta kuřáci musí k popelníkům u zdi, odbavení má být ve 14.50, ale ani v době plánovaného odletu v 15.20 hod. NIC – posádka stojí a čeká, konečně v 15.45 stojíme v letadle, při focení jsme na ploše slyšeli – NO CAMERA, ale všichni fotili dál. Na obrazovce vidíme průběh letu – nejprve podle pobřeží Tunisu, potom směr Řím, Bologna, Innsbruk, Pasov, Praha, ve 22.20 hod. odemykám doma, jsou dva stupně Celsia, tři sněhuláci na zahradě tají, ráno bylo mínus jedna, se zimou se nemohu vyrovnat pár dalších týdnů.

Další recenze hotelů v Tunisku

Napsat komentář