Hotel Morris Nový Bor


Čtyřhvězdičkový hotel Morris se nachází v městečku Nový Bor v rozsáhlém parku v blízkosti centra. Jedná se o moderní hotel s restaurací, solnou inhalační jeskyní a wellness centrem, které poskytuje masáže, zábaly, koupele atd. Budova hotelu je spojením novoklasicistní vily a přistavěného nového křídla pro pokoje a restauraci.

Parkhotel Morris Nový Bor recenze

Hotel disponuje 39 luxusními, ale útulnými pokojíčky a několika přednáškovými a workshopovými sály i s technickým vybavením. Taktéž může nabídnut uspořádání svatebního obřadu i hostiny. V hotelu jsou jako dekorace použiti převážně sklářské výrobky z dílny sklárny Pačínek.

Z vlastní zkušenosti hotel i přes některé nedostatky doporučuji. Je opravdu v krásném prostředí, zázemí hotelu i restaurace jsou nevšedně ale zajímavě vybaveny. Pokojíčky jsou menších rozměrů, ale útulné a čisté. Komunikace s recepcí bezproblémová a příjemná. Pokud pojedete autem, můžete zaparkovat na placeném parkovišti hned před hotelem nebo zastavit o pár metrů dříve na veřejném parkovišti, na kterém se dá najít snad pokaždé volné místo.

Wellness hotel opravdu nabízí, ovšem nemají na to vyhrazený extra prostor. Koupele máte v rohové vaně a zábalem se rozumí namazání krému na záda a přikrytí fólií. Pro nenáročné uživatele však dostačující. Solná jeskyně se nachází ve sklepě hotelu a jedná se o místnost pokrytou solí s pohodlnými křesílky, přítmím a uklidňující hudbou. O jeskyni jako takovou se však nejedná.

Při mém pobytu v hotelu jsem využila nabídku polopenze. Snídaně jsou podávány kombinací švédských stolů a objednání z menu. Večeři si vybíráte z jídelního lístku, ve kterém se nachází pár jídel a pokud chcete něco jiného, musíte si připlatit. Na to, jak se hotel prezentuje a v jaké oblasti se nachází, by mohl zapracovat na chuti jídla. Nejsem vybíravá, ale minimálně polovina jídel se ani nedala dojíst.

I přes uspokojující zázemí wellness centra a výběru jídle v restauraci je tento hotel příjemný pro strávení prodlouženého víkendu s partnerem či rodinou.

Rezervujte ubytování v Hotelu Morris

Město Nový Bor

Město ležící v severní části okresu Česká Lípa vzniklo v roce 1692 a dnes je především známé svým sklářským průmyslem. Přímo na náměstí se od roku 1893 nachází sklářské muzeum se stálou expozicí skla. Dále lze v centru nalézt Skleněný dům, který slouží jako sídlo firmy Lasvit. Firma se zaměřuje na design a sklářství. Skleněný dům v noci září a symbolizuje obnovu sklářského průmyslu.

Parkhotel Morris Nový Bor

Okolí Nového Boru

Hned vedle Nového Boru se nachází obec Sloup v Čechách, která si své návštěvníky udržuje krásnou přírodou a okolím, především jedinečnými skalními útvary a rozlehlými lesy. Pro aktivní odpočinek můžete využít hned několika turistických tras podél skal, které skýtají nezapomenutelné výhledy.

Za návštěvu rozhodně stojí skalní útvar Bílé (Sloní) kameny nacházející se u obce Jitrava necelý kilometr od parkoviště u hlavní cesty.

Další tipy na výlety:

Napsat komentář