Hotel Rivijera Makarská, výlety a informace o letovisku


Chorvatsko je velmi oblíbená dovolenková destinace, takže jsem se tam rozhodl poprvé vypravit i já. Jako cílovou destinaci jsem zvolil město Makarska na pobřeží Jaderského moře. Ubytování jsem si zařídil v hotelu Rivijera, který nabízel přiměřené ceny a měl všechny očekávané služby.

Výlety v Chorvatsku si nenechte ujít

Mořské prostředí a pouhé ležení u moře není to jediné, co mě zajímalo, takže jsem se rozhodl vypravit na cestu po okolních zajímavostech. Během týdenního pobytu jsem zvolil dva větší výlety.

Prvním cílem bylo pohoří Biokovo s nejvyšším vrcholem Sveti Jure

Zaujala mě zde krásná příroda a úžasný výhled po okolí. Při cestě je také nutné obdivovat umění a nervy řidičů autobusu, protože cesty po úzkých silnicích těsně u srázu jistě nejsou nic jednoduchého.

Makarska Biokovo Sveti Jure

Druhý výlet – Starý most v Mostaru v Bosně

Jako druhou vyjížďku jsem zvolil exkurzi do sousední Bosny a Hercegoviny, kde jsem navštívil významnou památku UNESCO – Starý most v Mostaru. Místní památky rozhodně stojí za prohlédnutí a jídla za ochutnání. Na místních obyvatelích je často vidět, že země si prošla peklem války. Ostatně pozůstatky válečného konfliktu v Bosně jsou patrné dodnes i na některých domech.

Mostar most

Na Makarské potkáte možná i sousedy z Čech

Zbytek pobytu patřil povalování u moře a pozorování okolní překrásné krajiny. Pro muže je většinou důležitý i pohled na ladné ženské křivky, čehož je možné se v Chorvatsku nabažit do sytosti. Samozřejmostí byly podvečerní procházky po okolí, kde je rozhodně spousta věcí k vidění. Na dlouhé promenádě si každý najde to, co zrovna potřebuje. Nechybí celá řada obchodů a jídelen.

Poblíž moře je množství hotelů, z nichž se dá vyjít jen kousek a dostanete se až k moři. Určitě není bez zajímavosti, že v Makarské se člověk velice často setkává s českými či slovenskými rekreanty, kteří mají právě tuto destinaci jako velice oblíbenou a někteří sem jezdí téměř každoročně.

Téměř by se dalo říci, že se na Makarské domluví i člověk, který nezná jiný jazyk než češtinu.

Milovníci adrenalinových sportů by zřejmě více než já ocenili možnost skočit si z vysokého jeřábu bungee-jumping směrem k vodní hladině. Velmi dobré podmínky nabízel hotel, kde jsem se ubytoval a každý večer se konaly téměř dostihy o to, kdo z návštěvníků dostane jako první jídlo.

Hotel Rivijera Makarská

Recenze hotelu a ceny zájezdů najdete na Invia.cz

Ubytování hledejte na Booking.com

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář