Hotel Rivijera Makarská, výlety a informace o letovisku


Chorvatsko je velmi oblíbená dovolenková destinace, takže jsem se tam rozhodl poprvé vypravit i já. Jako cílovou destinaci jsem zvolil město Makarska na pobřeží Jaderského moře. Ubytování jsem si zařídil v hotelu Rivijera, který nabízel přiměřené ceny a měl všechny očekávané služby.

Výlety v Chorvatsku si nenechte ujít

Mořské prostředí a pouhé ležení u moře není to jediné, co mě zajímalo, takže jsem se rozhodl vypravit na cestu po okolních zajímavostech. Během týdenního pobytu jsem zvolil dva větší výlety.

Makarska Chorvatsko moře

Prvním cílem bylo pohoří Biokovo s nejvyšším vrcholem Sveti Jure

Zaujala mě zde krásná příroda a úžasný výhled po okolí. Při cestě je také nutné obdivovat umění a nervy řidičů autobusu, protože cesty po úzkých silnicích těsně u srázu jistě nejsou nic jednoduchého.

Makarska Biokovo Sveti Jure

Druhý výlet – Starý most v Mostaru v Bosně

Jako druhou vyjížďku jsem zvolil exkurzi do sousední Bosny a Hercegoviny, kde jsem navštívil významnou památku UNESCO – Starý most v Mostaru. Místní památky rozhodně stojí za prohlédnutí a jídla za ochutnání. Na místních obyvatelích je často vidět, že země si prošla peklem války. Ostatně pozůstatky válečného konfliktu v Bosně jsou patrné dodnes i na některých domech.

Mostar most

Na Makarské potkáte možná i sousedy z Čech

Zbytek pobytu patřil povalování u moře a pozorování okolní překrásné krajiny. Pro muže je většinou důležitý i pohled na ladné ženské křivky, čehož je možné se v Chorvatsku nabažit do sytosti. Samozřejmostí byly podvečerní procházky po okolí, kde je rozhodně spousta věcí k vidění. Na dlouhé promenádě si každý najde to, co zrovna potřebuje. Nechybí celá řada obchodů a jídelen.

Poblíž moře je množství hotelů, z nichž se dá vyjít jen kousek a dostanete se až k moři. Určitě není bez zajímavosti, že v Makarské se člověk velice často setkává s českými či slovenskými rekreanty, kteří mají právě tuto destinaci jako velice oblíbenou a někteří sem jezdí téměř každoročně.

Téměř by se dalo říci, že se na Makarské domluví i člověk, který nezná jiný jazyk než češtinu.

Milovníci adrenalinových sportů by zřejmě více než já ocenili možnost skočit si z vysokého jeřábu bungee-jumping směrem k vodní hladině. Velmi dobré podmínky nabízel hotel, kde jsem se ubytoval a každý večer se konaly téměř dostihy o to, kdo z návštěvníků dostane jako první jídlo.

Hotel Rivijera Makarská

Recenze hotelu a ceny zájezdů najdete na Invia.cz

Ubytování hledejte na Booking.com

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář