Hotel u zlatého kola Praha


Při svých cestách po evropských městech se jistě každý z vás snaží hledat ubytování nejblíže centru těchto měst, což bývá většinou spojeno s vyššími částkami vynaloženými za ubytování. Této situaci se však můžete vyhnout vyhledáváním hotelů na speciálních serverech, které nabízí i akční ubytování se slevou až desítek procent.

Dnes se podíváme na recenzi hotelu Golden Wheel „U zlatého kola“ v Nerudově ulici v Praze.

Hotel Golden Wheel Prague recenze

Při výběru ubytování v Praze jsme se řídili pouze dvěma faktory, být co nejblíže Karlova mostu (700 m) nebo Pražskému hradu (300 m) a zároveň najít pokoj za přijatelnou cenu (max. 800 Kč/os./noc). Po vyfiltrování většího množství hotelů nacházející se na Malé Straně, jsme se dostali k hotelu Golden Wheel Praha (Hotel U zlatého kola Praha), který má vynikající polohu a také výborné hodnocení od svých klientů.

Poloha hotelu Golden Wheel

Hotel leží na adrese Nerudova 28, Praha 1. Z Hlavního nádraží se k hotelu dostanete pěšky vycházkovým tempem zhruba za 45 minut.  Nejbližší tramvajová zastávka je 300 metrů od hotelu (Malostranské náměstí) .V okolí hotelu můžete navštívit některou z desítek restaurací a kaváren, které tu jsou. Určitě Vás také potěší potraviny Žabka, které se nachází pár metrů nad hotelem a nabízí potraviny i pití za lidovější ceny.

Pokoje

Celý interiér hotelu byl citlivě zrekonstruován tak, aby se moderní prvky skvěle doplňovaly s historií budovy. Pokoje jsou velmi útulné o minimální velikosti 25 m2. Jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením. K dispozici máte minibar, fén , varnou konvici pro přípravu kávy nebo čaje, wi-fi internetové spojení a kabelou TV (pouze zahraniční kanály). O pokojích Vám nejvíce napoví přiložené fotografie. Příjemným překvapením je klid, který v pokojích panuje i přes to, že hotel leží v naprosté blízkosti „turistické tepny“, žádný hluk sem díky dvojitým sklům neproniká. Dalším milým překvapením jsou čokoládky na posteli, jako pozornost od hotelu, nebo pro dámy růžička.

Některé z pokojů mají dokonce výhled na Pražský hrad a vlastní menší terasu. Pro jiné pokoje bez výhledu je však nachystána společná terasa nad hotelem. Kromě toho si můžete udělat pár výborných fotek z panoramatické vyhlídky s prosklenou podlahou, ve 4. patře hotelu.

Strava

V ceně ubytování je zahrnuta také snídaně (švédské stoly), která je vydávána od 7:30 do 10:30. Z jídla si můžete vybrat např. míchané vejce, párky, různé druhy sýrů, salámů (šunka, vysočina, slanina), zeleninu, jogurty + müsli, několik druhů marmelád, med, tmavé a světlé pečivo, toasty, croassainty, buchty. Na personál nabídne kávu, čaj nebo tři druhy džusů.

Pokud nemůžete z jakéhokoliv důvodu dorazit na snídani, můžete poprosit personál o snídani na pokoj. V tomto případě dostanete na tác výběr ze salámů, zeleniny, sýrů, pečivo a nápoje dle Vašeho výběru.

Celkové hodnocení

Musíme konstatovat, že hodnocení pohybující se okolo 9 bodů ze 100, které obdržel hotel od svých návštěvníků, je opodstatněné. I přes malé výtky (pouze zahraniční kanály v TV, sem tam vypadávající wi-fi) lze hotel hodnotit nadprůměrně. Zejména díky výbornému umístění, ceně a přátelskému personálu.

Pokud chcete strávit krásný pobyt v centru Prahy s nočními romantickými vycházkami, za zajímavou cenu, pak Vám tento hotel doporučujeme.

Rezervujte ubytování

Fotogalerie

Zajímavosti v okolí: