Hotel Yavor Palace v Bulharsku


Pokud máte v plánu v létě navštívit Bulharsko, je celkem pravděpodobné, že vaše kroky povedou právě na jedno z nejvýznamnějších letovisek toho balkánského státu – na Slunečné pobřeží.

Tento pobřežní resort nabízí vyžití pro neúnavné milovníky oslav a večírků všeho druhu a na své si přijdou i poklidní obdivovatelé historie.

Yavor Palace hotel Bulharsko

Naše letadlo v ranních hodinách přistálo na letišti v Burgasu, které po předchozí zkušenosti s Ruzyní může leckomu přijít až směšně malé, ale svůj účel samozřejmě plní. Cestovní kancelář nás následně autobusem odvezla až k několik desítek minut vzdálenému hotelu, situovaném přímo v samotném resortu.

Čtyřhvězdičkový Hotel Yavor Palace je příjemně působící zařízení s pěkně vybaveným interiérem.

Zaplacení plné penze nám poskytlo využívat jídelnu pětkrát denně (snídaně, přesnídávka, oběd, svačina, večeře). Na švédských stolech byl vždy výběr pokrmů z celého světa, a navíc zde nikdy nechyběly lahůdky tradiční balkánské kuchyně. V ceně byly také obsáhnuty nápoje z baru u bazénu, který jsme mohli po celý den využívat.

hotel yavor palace zlate pisky bulharsko 1

První kontakt se Slunečným pobřeží možná leckoho vyděsí. Je otázkou, zda je to vhodné místo pro klidnou rodinnou dovolenou s dětmi. Není to totiž klasické město, ale na zelené louce vystavěná změť hotelů, barů a prodejních stánků. Je to vlastně taková veliká pouť. Z desítek reproduktorů namířených na ulici se překřikuje diskotéková hudba a místní obchodníci se na vás snaží vydělat, kolik to jen jde. 

Počasí v tomto regionu je velmi teplé a je jen malá šance, že by vás tu v létě potkaly dlouhotrvající srážky. Místní předlouhou pláž si snadno zamilujete – nekonečně táhnoucí se písky po členitém pobřeží. Vzhledem k ohromnému počtu turistů, kteří ročně Sluneční pobřeží navštíví, se dá říct, že je mořská voda relativně čistá – ale pozor na medúzy! Jedna mě žáhla a pěkně to pálilo. Hotel Kotva je v této oblasti také velmi oblíbený. 

hotel yavor palace zlate pisky bulharsko 2

Na závěr nesmím opomenout tip na výlet – kousek odsud je několik tisíc let staré městečko Nessebar, pamatující již starověké Řeky. Právě jim je tu věnované báječné muzeum, plné soch, keramiky a dalších předmětů, které tu v minulosti zanechali.

Zájezdy, recenze, hotely a ubytování

Zobrazit recenze hotelu Yavor a nejlepších hotelů v Bulharsku.

Vyhledat zájezdy do Bulharska od všech cestovek na Invia.cz

Vybrat ubytování na Sunny beach na Booking.com

Také se může hodit

Mapa Bulharska Slunečné pobřeží (Sluneční pobřeží)

Předpověď počasí

Další hotely v Bulharsku