Hrad a zámek Frýdlant v Čechách


Ve frýdlandském výběžku na okraji Jizerských hor leží jedna zajímavá památka, hrad a zámek Frýdlant. Centrum města Frýdlant bylo prohlášeno městkou památkovou zónou, a proto jsme se rozhodli vám tuto zajímavou turistickou destinaci představit.

Frýdlant v Čechách je zámek i hrad

Tento státní hrad a zámek patří k nejvýznamnějším památkovým celkům v Čechách a je to proto, že se celý komplex skládá z renesančního zámku a středověkého hradu. Městem Frýdlantu, které se pyšní stejným jménem jako samotný historický skvost, protéká řeka Smědá.

Frýdlant v Čechách zámek

Otevírací doba

Návštěva zámku Frýdlant je nezapomenutelným zážitkem.

Otevřeno je od dubna do října, od úterý do neděle.

od 9h minimálně do 15:30h, v letní sezóně i do 16:30h

Prohlídkové okruhy

Návštěvníkům jsou nabídnuty celkem 2 okruhy.

  1. Okruh nabízí základní prohlídkovou trasu,která trvá zhruba od 90-120 minut.
  2. Okruh je kratší a trvá cca 60 minut. Ten určitě ocení malé děti, jelikož součástí prohlídky je místní zbrojnice.

Frýdlant v Čechách - zámecký příkop

Vstupné

V případě, že na zámek vyrazí celá rodina, určitě se vyplatí koupit si rodinné vstupné. Samozřejmě nejen rodiny s dětmi si mohou vstupenky koupit online na webu www.zamek-frydlant.cz a hned budete vědět, že na vás „vyjde místo“ a také v kolik tam přesně být.

1. Prohlídková trasa – základní nabízí prohlídku hradu, nejstaršího hradního muzea s galerií Gallasů a Clam-Gallasů, sbírky zbraní a části věnované Albrechtu z Valdštejna. K shlédnutí jsou též koňské postroje a uniformy sloužících. Prochází se dámskými pokoji a reprezentačními salóny. Prohlídka končí v zámecké kuchyni.

2. Prohlídkovou trasu může navštívit v jednu chvíli maximálně 8 návštěvníků. Jsou zde k vidění zbraně z 2. poloviny 12. století, zbraně palné, vojenské, ale i lovecké.

Kudy do Frýdlantu

Frýdlant je nejlépe dostupný z další zajímavé destinace, z Liberce. Denně sem jezdí vlaky Českých drah. Cesta trvá příjemnou půlhodinku. Počítejte s tím, že spolu s vámi pojede „hromada“ dalších návštěvníků zámku.

Ubytování

Ten, kdo má rád Jizerské hory a chtěl by tam strávit více než jeden den doporučujeme přespat ve 4* hotelu Antonie sídlící v Zelené ulici 905. Hotel nabízí prostorná apartmá s výhledem na hrad Frýdlant a Jizerské hory. Výhodou je, že hosté hotelu mohou zdarma využít parkování, Wi-Fi a wellness areál od 9ti do 21ti hodin.

Dalšími památkami v okolí je například hrad Bezděz, Trosky, Grabštejn, Hrubý Rohozec, zámek Lemberk, Sychrov a Zákupy.

Výlety v okolí: