Hrad a zámek v Českém Krumlově

Stejnou cestou jako v pondělí jdeme na náměstí Svornosti, cestou míjíme jeden ze 171 penzionů v Českém Krumlově – penzion Landauer a parkující motocykl Harley Davidson.


U vyhlídky fotím Krumlovskou madonu, vedle muzea obchodu má penzion pokoje se zajímavými názvy. Za Lazebnickým mostem jdeme ulicí Latrán ke Trojklášteří a již vstupujme do zámku Červenou branou. Bránu tvoří dvoukřídlá červená dřevěná vrata s vyřezávaným znakem rodu Schwarzenberků v horní části. V letech 1719–1947 patřil Krumlov rodu Schwarzenberků, kteří jej ve druhé polovině 18. století různě přestavěli ve stylu vídeňského baroka. Od roku 1871 však sídlili na Hluboké, takže Krumlov ztratil na významu.

V medvědím příkopu žije nyní jen jeden medvěd, neukázal se nám. Na zámeckém nádvoří stojí kanóny Schwarzenbergské granátnické gardy, čekáme na čas prohlídky 11.40 hod.

První prohlídková trasa začíná na třetím hradním nádvoří, z kaple svatého Jiří, pokračuje renesančními místnostmi v prvním patře, obdivujeme řadu medvědích kůží na podlaze, ve druhém patře následují barokní prostory a končíme v Maškarním sále s malbami Josefa Lederera. Malby představují bavící se aristokratickou společnost na maškarním plese, celkem je zde vyobrazeno 135 postav v životní velikosti.

Fotogalerie

Napsat komentář