Hrad Brtník neboli Krakovec. Tip kam vyrazit na výlet se psem


Máte-li doma psího kamaráda? A jezdíte s ním rádi na výlety? My dva – já a můj pes – tedy výlety milujeme. Už od malička, jeho i mého.

Zřícenina hradu Krakovec se psem

Vyrazit na výlet s pětikilovým ratlíkem není nic složitého, jednoduše ho strčíte do kabely, tu na rameno a jedeme, klidně vlakem nebo autobusem. Ale vyvézt čtyřicetikilové stvoření, které se navíc rádo s každým na potkání mazlí, není už žádná legrace. A tak jsme dopravním prostředkem omezeni na auto, ale jaké je to vlastně omezení?

Jedna z našich nedávných návštěv vedla na hrad Krakovec, více známý z filmu Ať žijí duchové jako hrad Brtník.

Přečtěte si, kde se natáčely jaké filmy a pohádky.

Krakovec je dokonce státním hradem s polohou mezi Rakovníkem, Kožlany a Zdicemi. Pokud nejste přímo z okolí, dostanete se k němu nejsnáze po dálnici ze sjezdu u Zdic.

Na hradě se platí vstupné, ale jen za člověka, za psa nikdo platit nechtěl, a existuje prakticky jediný prohlídkový okruh, který projdete za necelou hodinku.

Krakovec - hrad - zřícenina

Oficiální web: www.hrad-krakovec.cz

Z historického hlediska se dostanete do doby Václava IV., tedy přelomu 14. a 15. století, do doby gotického manýrismu.

Díky vysokému stupni zachovalosti hradu Krakovec, můžete obdivovat originalitu i zdánlivou složitost jeho uspořádání. Krakovec totiž charakterem své výstavby představuje vývojový článek mezi hradem a zámkem.

Nemáte-li zdravotní omezení, dostanete se pohodlně do všech prostor hradu, dokonce i do věže a sklepa. Právě v něm najdete připomínku filmu pro děti, který hrad proslavil. Váš čtyřnohý společník má možnost navštívit také všechny hradní prostory, jen brzy na jaře dejte pozor, aby nevyplašil poslední zbytky netopýrů, kteří pravidelně zimují ve sklepení objektu. Krakovec se totiž pyšní tím, že jeho sklepy využívají jako zimní ochranu 4 druhy netopýrů, kteří jsou zde od roku 2002 i pravidelně sčítáni. Ale vzhledem k tomu, že hrad se uzavírá veřejnosti na konci října a znovu se otevírá až na počátku března, je šance na setkání s netopýry mizivá. Možná bohudík.

Levné ubytování v okolí

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář