Hrad Doubravka v Teplicích stojí za návštěvu


Zřícenina hradu Doubravka v severočeském městě Teplice je nádherné místo nejen na podzimní procházku. Navštívit Doubravský vrch můžete celoročně.

Kudy autem a kde zaparkovat

Kdo by chtěl jet až na vrchol autem, pak jej zklamu, je zde zákaz vjezdu a povoleno je to je pouze pro zásobování. Proto doporučuji nechat auto v ulici U Panoramy poblíž hotelu Panorama.

Doubravka Teplice 1

Zaparkovali jsme zde, vedle je několik tenisových kurtů. Aktuálně jsou kryté, takže rozhodně toto místo najdete bez problémů.

Doubravská hora

Poté, co dojdete k lesíku, máte několik možností, kudy na hrad Doubravka. Trasa zelená vede kolem dokola doubravské hory. Tudy jsem také šli pár set metrů, ale pak odbočíte do kopce vlevo a pak zase vpravo a dojdete na silnici, která vás již dovede až na kopec. Tato trasa má délku cca 1,5km.

Doubravka Teplice 4

Před vstupem na nádvoří hradu je velké parkoviště, nevím zda se sem může jezdit alespoň v létě, ale co jsem četl na webu, tak je to prý CHKO (chráněná krajinná oblast) a proto se mají auta zakázaný vjezd.

Doubravka nabídne výhled nejen na Teplice

Už po cestě na vrchol se můžete kochat krásným výhledem na okolí, ale z vrchu to je ještě lepší. Doubravka samotná je fotogenická, ale fotky na Krušné hory vás nadchnou. Podzimní den, kdy nám vyšlo slunce, byl super a fotky se doufám povedly, jak se sami můžete podívat ve fotogalerii v článku.

Doubravka Teplice 11

Hrad není přístupný, lze navštívit pouze nádvoří a vyhlídkové terasy. Rozhledna Doubravka je také prý více nepřístupná, pro rekonstrukci zde probíhající není jisté, že se na ni dostanete. V den, kdy jsme zde byli, měli všude vše zavřeno, možná v létě je zde otevřeno občas.

Naučná stezka

Zpět k autu jsme šli po jiné trase, poté co vyjdete z hradu tak se dejte vlevo z kopce, po celkem prudké cestě. Ta je lemována informačními cedulemi, takže se děti i dospělí dozví, co zde v okolí žije a roste.

Doubravka Teplice 19

Po přibližně kilometru dojdete k restauraci Panorama, nebo pokud se dáte na konci lesa vlevo a půjdete cca půl km rovně, pak dojdete k výše zmíněným tenisovým kurtům.

Gotický hrad Doubravka, který vidíte pokaždé, když jedete kolem Teplic, jsem se chystal navštívit již dlouho a jsem rád, že počasí se vydařilo a výlet se nám také moc líbil, takže doporučuji. Konají se zde i různé akce, jako například Dny evropského dědictví.

Kam dál v Teplicích

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář