Hrad Doubravka v Teplicích stojí za návštěvu


Zřícenina hradu Doubravka v severočeském městě Teplice je nádherné místo nejen na podzimní procházku. Navštívit Doubravský vrch můžete celoročně.

Hrad Doubravka kudy autem a kde zaparkovat

Kdo by chtěl jet až na vrchol autem, pak jej zklamu, je zde zákaz vjezdu a povoleno je to je pouze pro zásobování. Proto doporučuji nechat auto v ulici U Panoramy poblíž hotelu Panorama.

Zaparkovali jsme zde, vedle je několik tenisových kurtů. Aktuálně jsou kryté, takže rozhodně toto místo najdete bez problémů.

Doubravská hora

Poté, co dojdete k lesíku, máte několik možností, kudy na hrad Doubravka. Trasa zelená vede kolem dokola doubravské hory. Tudy jsem také šli pár set metrů, ale pak odbočíte do kopce vlevo a pak zase vpravo a dojdete na silnici, která vás již dovede až na kopec. Tato trasa má délku cca 1,5km.

Před vstupem na nádvoří hradu je velké parkoviště, nevím zda se sem může jezdit alespoň v létě, ale co jsem četl na webu, tak je to prý CHKO (chráněná krajinná oblast) a proto se mají auta zakázaný vjezd.

Doubravka nabídne výhled nejen na Teplice

Už po cestě na vrchol se můžete kochat krásným výhledem na okolí, ale z vrchu to je ještě lepší. Doubravka samotná je fotogenická, ale fotky na Krušné hory vás nadchnou. Podzimní den, kdy nám vyšlo slunce, byl super a fotky se doufám povedly, jak se sami můžete podívat ve fotogalerii v článku.

Hrad není přístupný, lze navštívit pouze nádvoří a vyhlídkové terasy. Rozhledna Doubravka je také prý více nepřístupná, pro rekonstrukci zde probíhající není jisté, že se na ni dostanete. V den, kdy jsme zde byli, měli všude vše zavřeno, možná v létě je zde otevřeno občas.

Naučná stezka

Zpět k autu jsme šli po jiné trase, poté co vyjdete z hradu tak se dejte vlevo z kopce, po celkem prudké cestě. Ta je lemována informačními cedulemi, takže se děti i dospělí dozví, co zde v okolí žije a roste.

Po přibližně kilometru dojdete k restauraci Panorama, nebo pokud se dáte na konci lesa vlevo a půjdete cca půl km rovně, pak dojdete k výše zmíněným tenisovým kurtům.

Gotický hrad Doubravka, který vidíte pokaždé, když jedete kolem Teplic, jsem se chystal navštívit již dlouho a jsem rád, že počasí se vydařilo a výlet se nám také moc líbil, takže doporučuji. Konají se zde i různé akce, jako například Dny evropského dědictví.

Fotogalerie

Web: www.hrad-doubravka.cz