Zřícenina hradu Falkenštejn


Falkenštejn je zřícenina skalního hradu v Jetřichovicích, které najdete v národním parku České Švýcarsko.

Hrad Falkenštejn Jetřichovice České Švýcarsko

Kudy na hrad Falkenštejn

Pokud přijedete autem, v Jetřichovicích je několik míst, kde zdarma zaparkovat. Nejblíž to je ale nedaleko penzionu a restaurace Švýcarský dvůr. Odtud dojdete po žluté kolem ozdravovny a dětského tábora po pěkné rovné cestě a po cca 500 metrech se dáte vlevo u ukazatele.

Dětská ozdravovna Jetřichovice

Zde pak začíná „adrenalin“ :) Cesta do kopce v písku, což je logické, když jste v oblasti pískovcové, ale rozhodně hodně malé děti, kočárek, starší turisté nebo cyklisté s kolem by tuto „atrakci“ měli vynechat, výstup je trošku těžší.

Zřícenina hradu Falkenštejn u Jetřichovic 10

Poté, co se dostanete ke skále, kudy se můžete dostat na vrchol, pochopíte, proč jsem psal přechází řádky. Nejsou tu žádné schody, jako byly na Mariině vyhlídce nebo pěkná cesta, která vedla k Vilemínině stěně. Je tady úzká díra ve skále, kde u vstupu je klacek, po kterém můžete vyjít a pak dál sakra adrenalinovým pomalým popocházením vyjít na vrchol.

OK, přiznám se, strach mi to nedovolil a nahoru nevylezl. Jen jsem vyfotil místo, jak to zde vypadá, abyste také měli představu.

Zřícenina hradu Falkenštejn u Jetřichovic 3

Nehledě na to, pokud už budete mít v nohách dvě výše zmíněná nedaleká místa, toto je opravdu tečka a pak hurá domů.

Okolí je ale krásné, takže klidně se můžete projít jen kolem dokola, rozhodně i to za to stojí. Moc se nám také líbilo Pavlínino údolí.

Hrad Falkenštejn Jetřichovice - České Švýcarsko

Ubytování Jetřichovice

Toto místo je idální na letní dovolenou, nebo třeba jen na víkend. Podívejte se na nabídku ubytování.

Mapa