Hrad Hněvín + rozhledna jsou dominanta města Most


Přijíždíte-li k tomuto městu, už z dáli uvidíte věžičku hradu Hněvín, odkud je super rozhled do širého okolí.

Hrad Hněvín v Mostě

Hrad majestátně se tyčící na skalnatém vrcholu nad městem Most, je jedním z nejvýznamnějších historických symbolů této oblasti. Svou architekturou, historií a malebnou polohou přitahuje návštěvníky z celého světa. Připojte se k nám na cestě do minulosti a objevte kouzlo hradu Hněvín.

Historie

Hrad má bohatou historii, sahající až do 13. století. Byl postaven jako pevnost sloužící k ochraně a obraně okolního území. Během staletí prošel několika stavebními úpravami a rozšířeními, až získal svou dnešní impozantní podobu. Hrad byl svědkem mnoha historických událostí a změn, které ovlivnily tuto oblast.

Architektura

Architektura hradu je směsicí různých stylů a období. Původní gotická pevnost byla později přestavěna v renesančním a barokním stylu. Hlavní brána, věže a hradby dodávají hradu impozantní vzhled, zatímco palácová část zaujme návštěvníky svými krásně zdobenými interiéry. Hrad je důležitým příkladem architektury té doby a svědectvím historického vývoje regionu.

Výhledy

Jednou z největších atrakcí hradu jsou nádherné výhledy, které se z něj nabízejí. Z vrcholu hradního komplexu můžete obdivovat panoramatické pohledy na město Most a okolní krajinu. Zvláště za jasného dne je výhled neuvěřitelně malebný a poskytuje možnost vytvořit si nezapomenutelné fotografie.

Muzeum a expozice

Hrad Hněvín dnes slouží také jako muzeum, které návštěvníkům přibližuje historii hradu a regionu. V expozicích se dozvíte o životě a kultuře obyvatel hradu, vojenských konfliktech, ale i o historii města Most. Muzeum nabízí bohatou sbírku artefaktů, historických předmětů a dokumentů, které osvětlují minulost tohoto významného místa.

Kulturní akce a události

Hrad Hněvín je také místem, kde se koná mnoho kulturních akcí a událostí. Historické slavnosti, koncerty, divadelní představení a další akce přinášejí život do těchto starobylých zdí. Navštívte hrad během jedné z těchto událostí a zažijte jedinečnou atmosféru spojenou s historií a kulturou.

Závěr

Hrad je skvostem historie a turistickou atrakcí, která přináší návštěvníkům pohled do minulosti a nabízí úchvatné výhledy na město Most a okolní krajinu. S bohatou historií, krásnou architekturou a kulturními událostmi je Hrad Hněvín nezapomenutelným místem, které stojí za návštěvu. Připojte se k nám a objevte příběh hrdiny na skalním vrcholu.

Jak je vidět na fotkách, právě při naší návštěvě tam probíhalo focení svatebčanů, je to ideální místo pro podobné akce.

Na hradě se lze i ubytovat, navštívit hvězdárnu či vyhlídkovou věž, ze které je téměř vidět až do Zooparku Chomutov a také město Most v celé své kráse.

Fotogalerie

Jaké se zde chystají či pořádají akce a jaká je otevírací doba hradu, to vše je na webových stránkách níže.

Web: www.hradhnevin.cz

Rozhledna Hněvín Most

Rozhledna na Hněvíně je v Mostě a uvidíte ji již z dálky, ať přijedete od Bíliny, Chomutova, Žatce nebo Litvínova.

S výškou přesahující 20 metrů nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. Výhled odtud je vskutku impozantní.

Nad severočeským městem Most se na kopci Hněvín nachází stejnojmenný hrad, jehož součástí je také rozhledna – vyhlídková věž.

Rozhledna Hněvín Most

Parkování + cesta na Hněvín

Autem je možné vyjet až nahodu ke hradu – rozhledně. Jedno parkoviště je u vstupní brány a pokud by zde bylo plno, dá se parkovat na polní cestě – ta je hned vedle a dojdete po ní k vyhlídce.

Otevírací doba

Květen – září: 9 – 18 h

Vstupné – ceník

  • Dospělí – 25 kč
  • Děti – 15 kč

Výhled z rozhledny je nejen na město Most a známý přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie, ale i do části Českého středohoří a také Krušných hor.

Rozhledna Hněvín Most 2

Rozhledna Hněvín Most 3

TIP: V Mostě je i pěkné koupaliště, jehož součástí je i aquapark.

Rozhledna Hněvín Most 4

Rozhledna Hněvín Most 5

Web: www.hradhnevin.cz/vyhlidkova-vez

Mapa – Kde na mapě najdete hrad a rozhlednu na Hněvíně