Hřebenovka kolem přírodní památky Magnetovec


Dnes nás čeká hřebenovka z Lovečkovic do Velkého Března, vycházíme po zelené ze silnice nad obcí z výšky 458 m.n.m. Vpravo máme vysílač Buková hora, před námi Dolní Nezly a Hlupici, vlevo je Sedlo.

V lese se vyhýbáme mokřinám, novým listnáčům se dobře poroste. Po sestupu do Bláhova následuje prudké stoupání na Pláně, s červenou značkou se potkáme u ohrady pro koně, vlaje v ní kanadská vlajka. Pokračování zelené značky vede přes „soukromý pozemek ?“. Kamenná hora 601 m.n.m. je hodna svého názvu, značení na Sokolím hřbetu není dokonalé, ještě že nás vede GPS.

Přichází vyvrcholení – odbočujeme na okružní značenou cestu k přírodní památce MagnetovecSkalní hřib. Skalní útvar je 8 metrů vysoký, má úzkou nohu z pórovitější a více zvětralé bazanitové horniny a velký klobouk z méně zvětralé bazanitové horniny, svým tvarem připomíná hřib. Od roku 1992 je chráněnou přírodní památkou.

Pomocí navigace se vracíme na zelenou a sestupujeme do Velkého Března k nádraží, někteří jdou do zámku, někteří hledají občerstvení a my s 21 km v nohách vyhlížíme vlak.

Fotogalerie

Napsat komentář