Humboldtova vyhlídka na Bukové hoře

Humboldtova vyhlídka se nachází vedle televizního vysílače Buková hora a je to prima tip kam na výlet s celou rodinou.


Autem na Bukovku

Trasu kudy jet od Zubrnic jsem popisoval už v předchozím článku, dnes popíšu, jak se k této vyhlídce dostat od Ústí nad Labem nebo Děčína. My jeli přes Malé a Velké Březno a poté odbočili v obci Těchlovice na Přední Lhotu. Kdo vyrazí od města Děčín, odbočí tu také. Pokud byste si chtěli během cesty udělat další pěkný výlet, pak určitě doporučuji zříceninu hradu Vrabinec, odtud se vám naskytnou také parádní výhledy na okolí řeky Labe.

Stále po hlavní dojedete do vesnice Rychnov, kde odbočíte vpravo a po pár kilometrech v obci Příbram se také dejte doprava a po pár km už budete v cíli na parkovišti pod Bukovou horou.

Parkování je zdarma, míst ale pomálu, záleží, zda přijedete o víkendu nebo v týdnu, kdy zde skoro nikdo není.

Vzhůru do kopce k Humboldtově vyhlídce

Od parkoviště dojdete do cíle za 10 minut, cesta vede po alfaltové silnici, poté kousek po louce a kus také lesem. Dalo by se říct, že jen obejdete ten tv vysílač. Před cílem je několik schodů a pak už to vytoužené vyhlídkové místo.

I když byl slunný den, přecejen na konci března, kdy jsme zde byli, ještě nebylo úplně jasno a tak je to okolí docela v mlze.

Ale když se rozhlédnete po okolí, uvidíte v dáli Krušné hory s  Komáří vížkou, krajské město Ústí nad Labem, na dohled je také hora Milešovka a též v úvodu zmiňované Velké Březno, kde určitě navštivte zámek i přilehlý park.

Kdyby vás zajímalo, na jaké kopce a místa v okolí lze dohlédnout, tak je to Panna, Kalich, Dlouhý vrch, Magnetovec, Vysoký Ostrý, Kozí vrch i Blansko, kde je známá zřícenina hradu.

Cestou půjdete i kolem Děčínské boudy, aktuálně je ale zavřená.

Fotogalerie

Napsat komentář