Hustopeče u Brna nabídnou krásnou krajinu v okolí i moderní architekturu


V centru Jižní Moravy, na půl cesty mezi Brnem a Břeclaví, se rozkládají Hustopeče. Obec je pravým vinařským městem, narazíte zde ovšem nejen na vinice a sklípky, ale také na sochy a monumenty s vinařskou tématikou. Víno však není tím jediným, co můžete v Hustopečích vidět a ochutnat.

Kromě krásné krajiny se svažitým terénem ideální pro cykloturistiku zde naleznete také velmi pěknou moderní sakrální architekturu, rozhlednu a nádherný mandloňový sad v kopci pod ní.

Architektonické památky Hustopečí

Hlavnímu náměstí Hustopečí kraluje moderní Kostel Sv. Václava a Anežky České, který stojí na původním místě pozdně gotického Kostela Sv. Václava. Tato architektonicky významná sakrální budova je lákadlem zejména pro milovníky moderního stylu. Půdorys je řešený ve tvaru půlkruhu a lavice v něm jsou odstupňované do výšky. Kostel má výbornou akustiku a funkční řešení prostoru. Kromě kostela můžete navštívit také Starou radnici s vyhlídkovou věží, či Dům u Synků v renesančním stylu s nádvořím a stálou expozicí malířského umění. Po celém městě jsou rozesety také sochy upomínající nejen na svaté, kteří jsou patrony města, ale také na pěstování a výrobu vína. Pokud přijíždíte od Brna, na prvním kruhovém objezdu vás uvítá velký památník ve tvaru vinného hroznu. Sochařství má ve městě dlouhou tradici a prohlídkou jednotlivých monumentů můžete strávit celé hodiny při příjemné procházce starobylými uličkami.

Rozhledna a mandloňové sady

Co však turisty do Hustopečí obvykle láká jsou mandloňové sady. Na úpatí nejvyššího kopce nad městem – Hustopečském Starém vrchu – se rozkládá několik sadů, které rozkvétají koncem března. Vede k nim naučná stezka a vévodí jim rozhledna s krásným výhledem na okolní krajinu, v níž dominuje Pálava.

Hustopeče okolí města
Okolí města Hustopeče

Výstup na rozhlednu není náročný a procházíte při něm ovocnými sady a loukami, které jsou velmi příjemné zejména v chladnějším počasí. V období, kdy jsou mandloně v plném květu, je v Hustopečích velmi rušno – koná se zde Festival mandloní a vína s ochutnávkou místních tradičních jídel, vína a pálenky.

Ubytování v okolí

Kam ještě vyrazit:

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář