Hustopeče u Brna nabídnou krásnou krajinu v okolí i moderní architekturu


V centru Jižní Moravy, na půl cesty mezi Brnem a Břeclaví, se rozkládají Hustopeče. Obec je pravým vinařským městem, narazíte zde ovšem nejen na vinice a sklípky, ale také na sochy a monumenty s vinařskou tématikou. Víno však není tím jediným, co můžete v Hustopečích vidět a ochutnat.

Kromě krásné krajiny se svažitým terénem ideální pro cykloturistiku zde naleznete také velmi pěknou moderní sakrální architekturu, rozhlednu a nádherný mandloňový sad v kopci pod ní.

Architektonické památky Hustopečí

Hlavnímu náměstí Hustopečí kraluje moderní Kostel Sv. Václava a Anežky České, který stojí na původním místě pozdně gotického Kostela Sv. Václava. Tato architektonicky významná sakrální budova je lákadlem zejména pro milovníky moderního stylu. Půdorys je řešený ve tvaru půlkruhu a lavice v něm jsou odstupňované do výšky. Kostel má výbornou akustiku a funkční řešení prostoru. Kromě kostela můžete navštívit také Starou radnici s vyhlídkovou věží, či Dům u Synků v renesančním stylu s nádvořím a stálou expozicí malířského umění.

TIP: Rozhledna Hustopeče Mandloňové sady

Po celém městě jsou rozesety také sochy upomínající nejen na svaté, kteří jsou patrony města, ale také na pěstování a výrobu vína. Pokud přijíždíte od Brna, na prvním kruhovém objezdu vás uvítá velký památník ve tvaru vinného hroznu. Sochařství má ve městě dlouhou tradici a prohlídkou jednotlivých monumentů můžete strávit celé hodiny při příjemné procházce starobylými uličkami.

Hustopeče okolí města
Okolí města Hustopeče

Ubytování v okolí

Kam ještě vyrazit: