I dovolená v Bulharsku jednou končí. Letíme domů

Co vše jsme zažili poslední  den v Bulharsku v den odletu z letiště v Burgasu do České republiky.


Odlet do ČR jsme měli v lepší hodinu než když jsme do Bulharska letěli z ČR, proto jsme si mohli přispat až do půl páté ráno :)

Informace z poslední schůzky s delegátkou

Slečna delegátka nám řekla, že autobus, který nás vyzvedne a doveze na letiště, přijede v 5:05. Takže jsme už ve 4:50 čekali na recepci – měli jsme slíbenu snídani – balíček – housku/chleba, ovoce a vodu. No byl jen chleba se sýrem, jablko a rajče. Ale jak to přišlo k chuti na letišti v odletové hale – kupodivu nám to nesebrali.

Poslední den jsme si mohli přispat

V 5 jsme vyšli před hotel, že budeme max. 10 minut čekat, jenže to jsme se mýlili. V Bulharsku bylo opravdu ošklivo, začalo poprchávat a teplota také nebyla extra „mořská“. Nakonec autobus přijel až v půl 6 a jak nám řekl delegát, prý řidič hledal hotel a bloudil. Protože jsme ještě cestou vyzvedávali další turisty u hotelů na Slunečném pobřeží, také řidiči delegát musel napovídat kudy kam. Zřejmě dobrej oddíl :)

Nakonec jsme ale dojeli před půl 7 a to už začínalo pršet víc. Byli jsme rádi, že jedeme do Čr, kde prý počasí mělo být lepší. Paradox v červenci.

Odbavení na letišti v Burgasu

letiště burgas bulharsko v dešti

Turistů nás nebylo mnoho, takže nás odbavili celkem rychle. Kufry nám byly zváženy, odjely po pásu a hned poté jsme dostali letenky. Takže jedna z mála výhod pokud letíte z Bulharska.

Opět zmíním Řecko, zde vám také kufry zváží, ale sami s nimi pak musíte ještě popojet o kus dál, kde je teprve odevzdáte.

Dále jsme pokračovali k pasové kontrole a osobní prohlídce. Rodina prošla, ale mě si asi vytipovali, zda nejsem „nakažený“, celého mě otírali nějakým papírkem a ten pak dali do přístroje, nejdřív se jim něco nezdálo, ale pak mě pustili. Jako by táta od rodiny byl nějaký podezřelý :)

U „kontrolního rámu“ jsem pokračoval. Ženám pípaly „kostice v podprsenkách“, pásek, mobil, foťák, notebook, hodinky a další kovové věci jsme odložili. Mě si opět vytipovali a prohlíželi důkladně, až bych skoro řekl, že ten kontrolor „byl divnej“. No prošel jsem a mohli jsme pokračovat.

Jak jsem psal v začátku, originál voda 0,5L byl problém, ale zbytek pití na dně litrové lahve nevadil a svačina z hotelu také ne. Takže nevyhazujte veškeré jídlo, co máte, nám prošly i sušenky, co jsme den předtím koupili v letovisku a jak se hodily v letadle :)

Paradoxně ale rodině ve frontě před námi vyhodili veškerou svačinu – housky se salámem nebo co to měli.

Než dojdete do odletové haly, projdete Duty Free Shopem, stejně jako v Praze, pokud letíte z Terminálu 1. Věcí mají dost, ale vše dost předražené, takže jsme vynechali nákup a nechali si peníze raději na dobrý český oběd, na který jsme se těšili. Jako skoro pokaždé po dovolené jsme zavítali do Cukrovaru v Lovosicích.

Wifi internet jede, vše je v pořádku

Posledním bodem před odletem bylo čekání cca hodinu, tu jsme strávili pozorováním letadel za opravdu již hustého deště, hraním her na mobilech a syn sledováním herních Youtube videí, neboť na letišti v Burgasu je wifi zdarma.

Odlétáme

Asi 20 minut před odletem se otevřela brána, kde nám zkontrolovali letenky, přijel autobus, který nás dovezl k letadlu, „nalodili“ jsme se a vyrazili směr Čr.

Ještě předtím zde ale cca 10 minut v pilotní kabině byla nějaká paní z obsluhy a něco řešili. Poté, co jsme přiletěli do Čech a vyrazili k domovu, v autě ve zprávách hlásili, že v Bulharsku v Burgasu letadlo sjelo z dráhy, letiště je zavřeno a odklání lety do Varny.

Tak jsme byli moc rádi, že už jsme doma.

Jedna zajímavost, když jsme byli už nad ČR, tak vedle nás letělo letadlo. To člověk moc často nevidí.

letadlo na obloze

Tipy

Zájezd do Bulharska koupíte zde

Ubytování v Bulharsku rezervujte zde

 

Související:

Obzor: Dovolená v Bulharsku pro každého

Napsat komentář