Informace o Chorvatsku – ubytování, dovolená, počasí


Chorvatsko najdete se v jižní části Evropy. Hlavním městem je Záhřeb. Do roku 1990 tento stát společně s dalšími státy patřil pod Jugoslávii. Je velice oblíbené mezi turisty, nejen z České republiky, ale i z dalších evropských zemí.

Doprava autem

Chorvatsko je státem, kde můžete jako turisté využít všechny možné druhy dopravy. Například z Čr se sem snadno dostanete autem, autobusem, autovlakem i letadlem. Češi nejčastěji volí dopravu osobním automobilem, někteří dokonce po Chorvatsku autem cestují a užijí si tak celkem aktivní dovolenou a poznají krásy různých částí této země.

Chorvatsko a ubytování, to jsou stany, chatky, apartmány i hotely

Lze zde využít všechny možné druhy ubytování, a to od stanů nebo chatek v kempu, přes typické chorvatské apartmány v soukromí, až po hotely.

Rezervaci na oblíbeném webu Booking.com zvládnete ještě před dovolenou.

Dříve sem mnoho turistů jezdilo autem bez cestovky, nyní je čím dál častější trend využít last minute nabídku od cestovní kanceláře a dovolenou zde prožít s větším komfortem, počínaje tím, že letecky se do Chorvatska dostanete za necelé 2 hodiny narozdíl od minimálně 10h, které byste museli strávit v autě – v ideálním případě, pokud by cestou nebyla kolona nebo jiná dopravní situace.

Kdo se chystá na Jadran, hledá levné apartmány přímo od majitele u moře nebo pokud vás naopak zajímá All Inclusive dovolená, pak hledejte na webu Invia.cz nebo Dovolena.cz, kde můžete vybírat zájezdy od více než 300 (350) cestovních kanceláří. Což doporučuji, protože to je lepší než procházet jednotlivé weby cestovek, zde máte vše pěkně na jednom místě :)

Croatia
Croatia

Oblíbené turistické destinace

Nachází se zde velké množství destinací, které lidé navštěvují. Na severu země je to například Istrie nebo Kvarner, ve střední části země například okolí Zadaru a Splitu a v jižním cípu Chorvatska se nachází tzv. Dubrovnická oblast.

Kromě toho, že je to zcela jiný stát než další jižní státy jako je Itálie nebo Španělsko, tak vás jistě okouzlí svými impozantními skalami hlavně ve střední a jižní části země. Nachází se zde také další známé přírodní úkazy jako například národní park Plitvická jezera.

Chorvatsko a počasí

Díky poloze u Středozemního moře je ideální období, kdy do Chorvatska vyrazit na dovolenou, měsíc červen, červenec, srpen i září. Teplota vzduchu v těchto měsících je 25-30C a teplota moře 21-25C.

Kde koupit průvodce Chorvatskem

Nejlepší turistický průvodce na cesty je stále ten papírový. Mobil se vám může vybít, ale kniha, kde je podrobný popis pevniny a pobřeží, ale i chorvatských ostrovů, má stále něco do sebe. Navíc je jeho součástí často i mapa.

Průvodce po Chorvatsku obsahují ty nejzajímavější lokality, místa a destinace Dalmácie. Makarská riviéra, Istrie, ostrov Pag, Milna, Seline, Privlaka, Omiš, Krk, Kvarner a informace o dalších ostrovech a letoviscích.

Nejlepší cenu hledejte na Heureka.cz

Důležité informace pro turisty

  • Chorvatsko má 1244 ostrovů a ostrůvků
  • Délka pobřeží je 6 278 km
  • Nejvyšší hora Dinara (též Sinjal) měří 1831 m
  • Pohotovostní telefonní číslo je 112
  • Měna je Kuna (Hrk)
  • Elektrické napětí má 230 V / 50Hz

Napsat komentář