IQ Park Liberec najdete v Centru Babylon


IQpark v Liberci vznikl jako první zábavně – naučné centrum v ČR. Nyní najdete naproti i větší vědecké centrum, libereckou IQLandii.

Přestože jsme před rokem byli ve vědeckém centru IQLandia, která je hned naproti, navštívit i IQPark jsem také měl v plánu. Je to prohlídka na několik hodin a nejsem si jist, že obě expozice zvládnete za jeden den, takže doporučuji zamluvit ubytování a v Liberci strávit více dní.

Jednoho květnového sobotního odpoledne jsme se sem vydali, hned po návštěvě nedaleké Heřmanické rozhledny.

V Centru Babylon, kde IQ park najdete, jsme byli několikrát s dětmi, když byly ještě malé. Je zde pěkný aquapark, lunapark – zde jsme byli snad 3x a pak i íkvé park. Ten je pro děti větší, pro prcky je ideál zdejší Lunapark.

IQPark Liberec informace + recenze

iqpark liberec

Parkování

Kdo jste četl článek i IQLandii, pak víte, že zaparkovat je možné hned před vchodem a to za cenu 50kč na celý den. Což je dobrá cena na to, že jste v podstatě v centru Liberce.

Vstupné (slevy)

I když se zdá logické vstupné zaplatit pár metrů od vstupu do „Babylonu“, bude vám doporučeno si popojít až ke vstupu do IQ parku – navedou vás šipky. Je to trošku bludiště – za restaurací se dejte doprava, pak doleva, pak zase doprava a na konci doleva a už uvidíte vstup.

Aktuální ceny najdete na webu – odkaz je na konci článku.

Otevírací doba

  • Pondělí: 9 – 16h
  • Úterý: 9 – 16h
  • Středa: 9 – 16h
  • Čtvrtek: 9 – 16h
  • Pátek: 9 – 16h
  • Sobota: 10 – 19h
  • Neděle: 10 – 17h

Na co se zde můžete těšit

Logicky jsme vyjeli výtahem do 4.patra a postupně procházeli vše až do přízemí. I když se na první pohled může zdát, že tady toho moc není, opak je pravdou. Najdete zde 200 exponátů.

Expozice

Malá věda – 4.patro

Zde je největší zajímavostí fakírovo lože, kde ale bylo stále plno, takže jsme bohužel nevyzkoušeli. Dále zde uvidíte elektrostatický cirkus, stroj času, expozici historických předmětů, vrak staré ponorky, plazma disk, kosmickou váhu (tu zkuste, na Měsíci člověk váží méně, na jiná čísla radši nekoukat :)) , prostorové piškvorky a další zajímavosti.

IQ Park Liberec 18

Jsou zde i laboratoře a správa centra. Tam ale přístup není.

Zdejší rozhlas vždy vyhlásí, co se kde děje a kam se můžete přesunout, zde je například pravidelně představení.

Schopnosti a dovednosti – 3.patro

Zde, oproti patru, kde jsme byli předtím, jsou již 2 místnosti k prohlížení. Na chodbě si ale ještě předtím můžete zahrát „hokej“ nebo si cokoliv obtisknout do „pohyblivé desky“.

TIP: EKOpark Liberec – recenze volnočasového areálu

Největší pecka v této kategorii je nakloněná rovina v lodi Titanik. Dále si prohlédnete Labyrint (bludiště a klamy), zkusíte kreslit pomocí magnetů, děti se projdou po kládě, chytí si „rybu“, zacvičí s činkami, celá rodina se může změřit u opravdu vysokého člověka, pomocí rotopedu uvidíte, kolik je třeba energie, aby se např. dobil telefon, děti si zkusí houpačky, které jsou proti sobě, jsou zde i kostky s terčíky, pobaví obrovská židle i trochu jiné hřiště na basket.

IQ Park Liberec 30

Synek nejvíc času strávil u potrubní pošty a celou naší rodinu zaujala mapa světa, kde si můžete otestovat, zda víte, kde se mluví jakými jazyky.

Svět kolem nás – 2.patro

Zde už si užijí i rodiče. V „doktorské místnosti“, kterou najdete podle velkých zubů :) si lze zdarma změřit tlak. Ale pozor, celkem to dost tlačí, ne jako když vám jej měří doktor v ordinaci.

IQ Park Liberec 32

Podíváte se také na snímky z rentgenu a zkusíte masáž srdce.

Naproti „ordinaci“ je hasič, kde si můžete zkusit, jak se jezdí po tyči dolů. Vedle si můžete zkusit dělat velké bubliny – úplně se do nich děti schovají. Zkusíte si také jaké to je být rocková hvězda nebo jak to vypadá v tv, když budete číst zprávy.

IQ Park Liberec 39

Je tu i takové menší hřiště pro děti s klouzačkami atd., takže zde je můžete na chvíli vypustit a dát si kávu z automatu, zatímco si hrají, nebo vám v dětském obchodě a „hospodě“ připraví „něco k jídlu“.

IQ Park Liberec 40

Vedle automatu na kávu jsou i kuželky, to mě taky bavilo na chvíli.

A než toto patro opustíte, určitě zkuste Kvíz – sednete si do lavice a mačkáte tlačítka podle správných odpovědí. To je prima zábava pro celou rodinu.

Vodní svět, klamy a hlavolamy – 1.patro (přízemí)

V přízemí, tam, kudy jste do IQParku přišli, je vodní svět, hornická štola i zrcadlové bludiště. Určitě nevynechtejte nic z toho, vše je poutavé a vaše děti o tom budou ještě dlouho vyprávět.

IQ Park Liberec 48

Restaurace

Zde jsme osobně nebyli, protože jsme jedli jinde a pouze si tady koupili pití.

Ubytování – Centrum Babylon

Jak jsem psal v úvodu, v tomto areálu najdete opravdu hodně zábavy a nedá se to stihnout za den. Takže pokud chcete navštívit vše, rezervujte si ubytování.

Mapa + adresa

Web: www.iqlandia.cz/cz/iqpark

IQ landia nebo IQ park

Obě expozice mají to své, ale pokud mohu mluvit za sebe, vydejte se raději do IQ Landie. Cena není o tolik vyšší, ale těch atrakcí tam je mnohem víc.

Další vědecká centra pro děti v ČR

Napsat komentář