Irrgarten Kleinwelka je největší živé bludiště v Německu

  • irrgarten kleinwelka germany

Irrgarten v obci Kleinwelka je největší přírodní bludiště v Německu. Na jednodenní výlet to je ideální tip, kam vyrazit.

Cesta autem z Čech

Autem do tohoto živého bludiště v Kleinwelce dojedete po dálnici D8 nejen z Ústí nad Labem, odkud jsme jeli i my, ale také třeba z Prahy, jen to budete mít cca o 100km delší.

Dávám přednost cestě po dálnici, takže jsme jeli po obchvatu Drážďan a poté sjeli na A4 a dále pokračovali na Bautzen (Budyšín).

Poté pokračujte výjezdem 88b na obec Kleinwelka. Že jste u cíle poznáte podle velké sochy dinousaura s nápisem Saurierpark. Irrgarten je hned vedle, zaparkovat tedy můžete na parkovišti u dinoparku. Tam jsme také byli, takže doporučuji návštěvu i vám zde.

Vstupné Irrgarten

  • Dospělí – 5 €
  • Děti (4 – 14 let) – 3,5 €
  • Rodinné vstupné (2+2) – 15 Euro

Děti mají vstup zdarma, pokud mají v den návštěvy narozeniny :)

Otevírací doba

  • Denně 9 – 19 h

Bludiště Irrgarten Kleinwelka

Poté, co zaplatíte vstupné, se vydejte do bludiště. Přestože zde je mnoho nápisů a cedulí v češtině, VSTUP zde česky označen není, takže se orientujte podle nápisu Eingang.

Bludiště nemá chybu – je opravdu velké, tras k východu, který je uprostřed, je několik, takže záleží na každém, kudy se vydá. Taky jsme trošku bloudili, jako každý bez mapy (kterou si ale můžete vzít), ale nakonec jsme do konce dorazili a mohli si dát na vstupenky razítko.  

Nad celým bludištěm vede dřevěná lávka, z které můžete vidět všechny trasy, případně navigovat zbytek výpravy :)

Youtube video

Lanovka

Kdo si chce toto přírodní bludiště prohlédnout z výšky, může se svézt na lanovce za pouhé jedno Euro. Ale abyste mohli Seilbahn – lanovku využít, musí vám být více než 7 let a musíte vážit méně než 100kg :) Obě naše děti se svezly a moc se jim to líbilo.

Další bludiště

Jsou zde ještě další bludiště, prolézačky i dva tobogány. Jeden v lanovém parku u dřevěných prolézaček a jeden tobogán – větší, u východu. Na tom se děti mohou svézt pouze jednou, protože vyjedou ven z areálu :) Ale je to super jízda, parádní zážitek na konec.

Bludiště s otázkami

Pro děti v dalším bludišti s písmeny zde je tu parádní kvíz, kde najdete i otázky a odpovědi v češtině. Sice vám vyjde výsledek v němčině, ale i tak to je super zábava pro děti a třeba i dospělé.

Mě osobně se zde líbilo moc. Určitě vám doporučuji s dětmi navštívit i dinopark – Saurierpark, který je hned vedle. A nedávno jsme byli také zábavním parku Sonnenlandpark Lichtenau, který je také super. 

Foto galerie

Mapa

Web: www.irrgarten-kleinwelka.de

Ubytování Kleinwelka

Kleinwelka Booking

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
By |2018-07-25T00:04:56+02:00Srpen 24th, 2017|Německo, Tipy na výlet|

Napsat komentář