Istanbul – tipy, co navštívit v tomto tureckém městě


Město Istanbul v Turecku je krásné a k jehož historickým přednostem vám něco málo povím v tomto článku. Nejprve musím říct, že toto město není pro všechny. Ráno, odpoledne i večer se z mešit ozývá svolávání k modlitbám. Lidé, především muži, jsou velice neodbytní, takže pokud jste žena, vezměte s sebou kamarádku či přítele.

Co navštívit v Istanbulu, který je hlavní město Turecka

Velký bazar

Největší bazar v Evropě je lákadlo turistů a skvělá příležitost místních prodejců je připravit o slušné peníze. Jedná se o zajímavé, ale hlučné místo. Prodejci se mohu zdát vtíraví, proto buďte trpěliví.  Rozhodně nebuďte naivní a nekupujte hned na prvním místě za první nabízenou cenu.

TIP: Alara Grand Bazaar – Okurcalar Turecko

Bazar je plný úplně stejných věcí za odlišné ceny. Buďte chytří a komunikativní. Projděte si nejprve celý bazar, zhodnoťte ceny, pokud se rozhodnete něco koupit smlouvejte, občas se dokonce podaří snížit cenu i o polovinu.

Hagia Sofia

Chrám Boží Moudrosti za sebou nese spoustu let historie, změn a je to přímo magické místo, kde se prolíná křesťanství a muslimské náboženství. Původně byla tato stavba postavena byzantským císařem Justiniánem, avšak po dobytí Konstantinopole, tedy dnešního Istanbulu, Osmany byla upravena na mešitu. Tato mohutná stavba láká již při prvním pohledu svou majestátností a vevnitř vás pohltí do své historie i přesto, že jejími milovníky zrovna nejste.

Galata Tower

Kristova věž je další skvost, který rozhodně stojí za návštěvu. Je to jakási Petřínská věž v Istanbulu, ze které vidíte město jako na dlani. Báječné místo na panoramatické focení. Galata Tower bych doporučovala navštívit brzy dopoledne, abyste se vyvarovali dlouhým frontám a mačkanici a po návštěvě si můžete pochutnat na skvělém tureckém obědu v jedné z mnoha restaurací, kterými se to pod věží jen hemží.

Gulhane Park

Dle mého názoru nejhezčí místo v centru města. Obrovský, veřejný park je zcela volně přístupný turistům. Můžete si zde po ránu zaběhat, udělat si piknik na trávníku nebo se skvěle nasnídat tureckých specialit v restauraci, která se nachází přímo v praku.  V tomto velkém komplexu se také nachází několik muzeí, jako například Archeologické muzeum, jejichž předností je minimální návštěvnost.

Turecko Istanbul fotogalerie

Ubytování (booking)

Doporučujeme:

Napsat komentář