Ivašnjak Chorvatsko – ideální městečko pro rodinnou dovolenou


Chystáte se s dětmi na rodinnou dovolenou do Chorvatska a stále nejste rozhodnuti, kam to bude? Pokud si nepotrpíte na dlouhé procházky mezi hotely a po dlouhých plážích, můžeme jedině doporučit městečko Ivašnjak.

Chorvatsko Ivašnjak

Městečko se nachází v oblasti Omišské riviéry. Můžete se zde ubytovat v místních apartmánech, či v rodinných domcích, které vám zajistí bezvadnou dovolenou. Pokud toužíte po dobrodružství, můžete si zde pronajmout i místo v campu. Většina apartmánů jsou postaveny v kopci, tudíž nevýhodou je přecházení přes hlavní silnici nebo využití tunelu, abyste se dostali vůbec k moři. Proto je třeba dávat pozor na své nejmenší. V malebném městečku lze vyrazit do restaurace, kde si pochutnáte na místních  specialitách. Máte – li však rádi svoji pohodu a chcete trávit čas s rodinou na terase apartmánů, můžete si nakoupit v obchodě a nebo v pekárně, kde mají moc dobré sladké moučníky. Dále se zde nachází pošta, kde můžete zaslat dopis či pohled svým nejbližším.

Jaké jsou zde pláže?

Pláže jsou převážně oblázkové, místy si však přijdou na své i ti nejmenší, pokud se rozhodnete vydat na písčitou, kterých je však málo. Doporučujeme nosit plaveckou obuv, z důvodu výskytu mořských ježků. Podél Jadranského moře se můžeme během své relaxace osvěžit ve stáncích s občerstvením a pitím nebo využít venkovní sprchu, abychom ze sebe smyli slanou vodu.

Pobřeží Chorvatska
Pobřeží Chorvatska

Kam na výlet?

Pokud toužíte vyrazit po památkách, doporučujeme město Split, který se pyšní největším lodním přístavem v Chorvatsku. I střed města skrývá mnoho krás. Jednou z nich je zajisté Diokleciánův palác, který byl vystavěn ve 4. století římským císařem Diokleciánem. Tato historická památka patří do Seznamu světové dědictví UNESCO. Určitě stojí za to ji navštívit.

Dalším místem, které určitě stojí za navštívení je městečko Omiš nedaleko Ivašnjaku. Dominantou města je jistě Pirátská pevnous Mirabela, která nám poskytne překrásný výhled do nedalekého okolí. Z pevnosti dokonce vidíme zeď na mořském dně při ústí řeky Cetiny, která zabraňovala větším a cizím lodím vjezd do přístavu.

Související články:

Napsat komentář