Jadranovo v Chorvatsku vás nadchne


Pokud si svoji dovolenou představujete jako kvalitně strávený čas na jednom z klidnějších míst Chorvatska, je pro vás Jadranovo tou pravou volbou! Sídlo rozkládající se na útulném poloostrově situovaném na slunné straně severní části středozemního moře nabízí turistům neopakovatelnou atmosféru.

Jadranovo Chorvatsko

Letovisko Jadranovo ležící 10 kilometrů severně od Crikvenice, proti východní části ostrova Krk, v sobě totiž snoubí ideální kombinaci jadranské pohody s dostatkem možností pro aktivní trávení volného času.

Potenciál přírodních krás Crikvenické riviéry se zde příjemně propojuje se skromnějším turistickým zájmem, než jiné, více známé destinace.

Tato skutečnost v konečném důsledku vede pouze k nezapomenutelné, autentické atmosféře s dostatkem soukromí jak na místních plážích, tak při případných výletech po přístavu či okolí městečka. A o tom, že je kam cestovat, nemůže být žádných pochyb!

Jadranovo Chorvatsko

V nedaleké vzdálenosti se nachází jak město Crikvenica, které dalo název celé riviéře, tak ostrov Krk, jehož přítomnost jistě potěší všechny milovníky té pravé středomořské atmosféry.

Jelikož je součástí sídla také přístav, mají zájemci o středozemní kulturu možnost vychutnat čerstvě vylovené dary moře, stejně jako plavbu jeho azurovými vodami.

Neméně zajímavou je i historie místního osídlení, která je prvně doložena neuvěřitelných 6000 let př. n. l. Nedaleká oblast Lovišče poskytla archeologům cenné materiály v podobě úlomků pravěkých amfor, které je možné obdivovat v místních muzejních expozicích.

Pro návštěvníky zajímající se o tradice a zvyky místních obyvatel je Jadranovo také ideálním místem.

Zdejší obyvatelé organizují tradiční červencové svatojakubské slavnosti s bohatým kulturním programem a živou hudbou, stejně jako letní rybářské slavnosti, odkazující do historie sídla.

Ubytování v letovisku Jadranovo rezervujte na Booking.com