Jak být dobrým animátorem

Ne každému se poštěstí získat v zahraničí tak skvělou práci, jakou je animátorství. Bavení lidí, které vynese velký výdělek a uhradí veškeré cestovní náklady je zkrátka skvělý způsob, jak strávit nějaký ten týden odpočinku.

Jak se stát animátorem / animátorkou

Nakonec sice zjistíte, že to není žádná legrace, ale i přesto ze sebe budete mít dobrý pocit. Já jsem to štěstí opravdu měla a najednou, z ničeho nic, jsem se ocitla na palubě letadla, směr má oblíbená prázdninová destinace – Djerba, můj dlouhodobě oblíbený hotel a dva týdny strávené bavením spousty lidí.

Ostrov Djerba je turisty doslova přecpaný. Atraktivní je zejména pro Francouze a Němce, ale kupodivu ho neodmítají ani Angličané nebo Češi. A co si budeme povídat, žádní z nich nejsou úplně ochotni se za každou cenu bavit. Ale každý má svou druhou stránku. Po krátkém zaškolení do duchu animátorství mě prostě postavili mezi všechny ty lidi, kteří letěli na Djerbu za relaxem a pohodlím, a řekli jen: ,,Donuť je, aby se bavili.‘‘ Nevěřili byste, jak moc je takový úkol těžký. Lidé leží na svém, ručníkem pečlivě ustlaném, lehátku, opalují se a pijí drink, a na nějaké přesvědčování od cizí dívky, aby si šli zatančit zumbu nebo zahrát šipky, opravdu nejsou ani v nejmenším zvědaví.

O to víc mě překvapilo, jak tenhle úkol zvládají dlouholetí animátoři – Djerbané.

K úspěchu jim stačí pár slovíček, úsměvů a vtipů, kterými si turisty získají, a mají vyhráno.

Chvíli jsem na jejich práci nevěřícně zírala s otevřenými ústy a kroutila hlavou… A na konci pobytu už to šlo samo.

Zkrátka jsem zjistila, že k tomu, aby z Vás byl dobrý animátor, si stačí lidi získat. Musí Vás trochu poznat, zjistit, že to, co děláte pro ně, není za trest, ale je to příjemné zpestření dovolené. Musíte se s nimi spřátelit.  A pak už to jde téměř samo.

A takhle to není jen s turisty, kteří Vám v podstatě ani nerozumí, jsou z úplně cizí země… Je to tak téměř s každým člověkem. Když si někoho získáte povrchově, můžete si s ním vlastně dělat naprosto cokoliv. Třeba ho vyzvat k tomu, aby si s Vámi zatančil zumbu nebo vymyslel nový styl házení šipek.

Fotogalerie