Jak jsem kupoval dovolenou přes internet


Poslední měsíc byla denně na programu akce last minute dovolená. Dopadlo to dobře a pojedeme letos k moři nebo stále vybírám?

Zajímá vás, zda to je složité nebo jednoduchá věc na několik kliknutí?

Jak vybrat dovolenou na internetu

Letecký zájezd k moři jsem vždy kupoval u velkých českých cestovních kanceláří, kde má člověk jistotu, že doletí nejen tam, ale i zpět. Cena zájezdu pro mě samozřejmě také je důležitá, ale radši si nějakou tu stovku připlatím a nevyberu nejlevnější CK „Pepaodvedle“ travel. Létáme s rodinou hlavně do Řecka, je tam opravdu krásně.

Letěli jsme s Čedokem na Rhodos, s Firotour na Kos, s ČDtravel na Krétu , Zakynthos i Korfu, a vždy jsme si dovolenou užili a vrátili ve zdraví domů.

I když má Invia velmi pěkně zpracovaný web a hlavně recenze hotelů, dal jsem přednost firmě Student Agency a jejímu travel webu Dovolena.cz.

Jak přesně postupovat při nákupu online přes internet

  1. Vyberete si zájezd, ve formuláři vyplníte všechny volby pro lepší upřesnění parametrů – doprava, země, odlet od, návrat do, délka pobytu, odlet – odkud, lokalita, stravování, kategorie hotelu.
  2. Já měl jasno, že chci Řecko Korfu a ideálně letovisko Sidari. Takže jsem upřesnil volby a vybral hotel Summertime.
  3. Doporučuji si prohlédnout veškeré informace jako fotografie, popis hotelu i přečíst recenze. Zde se mi ale často stalo, že někdy nebyly moc kladné a přitom ubytování bylo bez chyby. Takže sice k nim také přihlédnu, ale jen pro info.
  4. Podívejte se na termíny a ceny a vyberte ten, který vám vyhovuje.
  5. Kliknete na Pokračovat a vyplníte nezávaznou objednávku.
  6. Přijde vám e-mail s potvrzením a následně cca do hodiny zavolá pracovník CK a domluví s vámi detaily. Jak toto probíhalo si přečtěte v další části článku.

Zájezd jsem tedy objednal, na 11 dní all inclusive, kde byla cena cca 55 000kč. Asi za hodinu mi volá slečna z ck, že zájezd už je prodaný, ale pokud jsme si vybrali jiný hotel na Korfu, není problém objednávku změnit. Jiný jsme vybraný neměli, tak jsem se s paní na telefonu dohodl, že vybere 3-4 zájezdy jiné a pošle mi toto do mailu. Říkal jsem, aby byly v podobné ceně (upřímně, je to balík, ale pokud nejezdíte na lyže v zimě, což je taky dovolená za pár desítek tisíc, pak vám tyto peníze „zbydou na léto“ :) ) a ideálně také na Korfu.

řecko korfu kostel
Kostelíček u přistávací dráhy na Korfu v Řecku

Mail do další hodiny dorazil, ale ceny se pohybovaly mezi 68-80 tisíci korunami a když mi slečna volala znovu, tvrdila, že tam levnější hotely nejsou.

No, co se dalo dělat, objednávku jsem zrušil.

Ale protože hotel se nám dost líbil, mrknul jsem se hned další den na stejné nabídky opět na webu Dovolena, ale na pobyt na 8 dní all inclusive.

Jaké bylo mé překvapení, když najednou tam volná místa byla a za cenu „pouze“ 43 000 kč.

Hned jsem tedy objednal a čekal na telefon. Dočkal jsem se až po 2 hodinách, ale zpráva dobrá, prý hotel volný mají. To byla dobrá zpráva, ale bydleli bychom prý 450m od hlavní budovy. No tak to ne, řekl jsem. Slečna ale zjistila, že do tohoto hotelu nabízí zájezdy ještě další cestovky, takže šla zjišťovat.

Co vám budu povídat, dopadlo to dobře a cena byla ještě nižší než ta původní, sice minimálně, ale potěší. Navíc parkování u letiště je ze pár stovek a ne skoro tisíc, jako platíme obvykle. A to se taky počítá.

Čtěte také informace o to, aby vaše dovolená u moře s cestovkou byla co nejlevnější.

Po odsouhlasení zájezdu s pracovníkem ck na telefonu můžete nadiktovat jména a datum narození všech, kteří s vámi budou cestovat a přijde vám smlouva a faktura, kterou je třeba co nejdříve zaplatit, splatnost měla do druhého dne.

Platba přes internet dnes už není problém, takže několik kliknutí a zájezd je zaplacený.

Kde hledat zájezdy k moři na webu

Potom, co jsem denně několikrát pročítal nabídku zájezdů do Řecka, musím napsat jediné.

Kdo chce letět k moři s dětmi opravdu co nejlevněji, musí koupit dovolenou již v zimě.

Nabídka first minute zájezdů je velká, ceny jsou, díky tomu, že letíte až za půl roku, celkem nízké a často mají jedno či dvě děti letenky i ubytování zdarma.

Kdo je časově flexibilní a netrváte na pevném termínu o letních prázdninách, zkuste vyrazit k moři bez cestovky. Akční letenky v kombinaci s vlastním výběrem ubytování přes Booking.com vám zajistí opravdu levnou dovolenou. Často čtu na jiných cestovatelských webech o tom, jak levné letenky a ubytování zajistí dovolenou za pár tisíc. Pokud pojedete bez dětí, pak to je jasné, ale jíst a pít se musí každý den a to ve 4 lidech při týdnu dovolené udělá také pár tisíc navíc. Nehledě na to, že když koupíte zájezd u cestovky, může vaše zavazadlo vážit 15-20kg na osobu, takže 4 členná rodina si může sbalit na dovolenou více jak 60 kg věcí. Zde si přečtěte co vše si sbalit na rodinnou dovolenou k moři s dětmi.

Při hledání dovolené jsem narazil na několik věcí, o které bych se rád podělil:

  • Když už seženete zájezd levně, často nemá ubytování 2+2 (dva dospělí a dvě děti). Netrváme na čtyřech plnohodnotných postelích, ale často ani dvě přistýlky nebyly možné
  • Když už si myslíte, že máte hotel jistý, tak je daleko od moře, nebo bydlíte v jedné z několika budov, které patří k hotelu, ale mohou být i půl kilometru vzdáleny. Což je, pokud máte all inclusive pobyt, celkem unavující několikrát denně chodit v tom vedru s dětmi, takže na to také dávejte pozor.
  • Na webu Travelportal (kde jsem také vybíral) když už máte vybraný konkrétní hotel i včetně ceny, pokud zde dáte „přepočítat“, cena se celkem podstatně zvýší, na to také musím upozornit.
  • Na stránkách cestovní agentury Dovolena je dost nabídek i od německých cestovních kanceláří, kde je odlet z Vídně, Mnichova, Lipska a dalších měst. Cena je často celkem nízká, ale musíte připočítat náklady na cestu na zahraniční letiště + to, pokud neovládáte němčinu či angličtinu, že vám delegát cestovní kanceláře bude na dovolené na nic.

Napsat komentář