Jak Trabant projel Jižní Ameriku musí vidět každý


Dvd o putování v trabantech Jižní Amerikou jsem si přál k Vánocům a protože jsem byl hodný, tak dárek dorazil.

Trabantem Jižní Amerikou

trabantem_jizni_amerikou_obal

Tento, pro někoho možná šílený nápad, sleduji už od počátku, kdy Dan Přibáň, hlavní postava a šéf :) projel trabantem Hedvábnou stezku a pak také Afriku. Pravda, první dvě cesty nebyly tak filmově skvěle zpracované jako to poslední putování, ale rozhodně stojí za shlédnutí všechny tři expedice, pokud nemáte dvd, pak vše najdete v archivu na stránkách iVysílání.cz.

trabantem jižní amerikou dvd

Seriál byl vysílaný v roce 2014 Českou televizí, ale dvd je takové ucelené a nabízí i bonusy, takže je lepší, když si můžete pustit několik dílů najednou.

Cesta Jižní Amerikou byla nová v tom, že nejeli pouze 2 trabanti, ale i posádka z Polska v Maluchu – malém Fiátku a také slovenský motorkář Marek na Jawě.

Myslím, že není moc lidí, kteří by něco podobného zvládli, a o to víc patří všem aktérům tohoto nevšedního putování obdiv.

Mnoho z nás jezdí na dovolenou do „komerčních“ lokalit, ale když se podíváte na tento film, a uvidíte ty přírodní krásy, které se skrývají hlavně mimo ta známá turistická místa, pak se nejeden z nás určitě zamyslí, než si vybere dovolenou na další rok :)

Podobné cesty mě baví, například kdo sleduje motoristický pořad Top Gear, pak jejich cestování po rozličných zemích na, někdy až neskutečných motocyklech či autech, která sotva jedou, je opravdu zábavné.

Co se mi ale na tomto seriálu líbilo nejvíc, je ta pozitivní energie, která vyzařuje z lidí, žijících byť pro nás možná v nehostinných podmínkách, ale oni si umí život užívat (jako skoro všichni cizinci, kromě nás, Čechů) a tak Vás po shlédnutí posledních minut příběhu jistě taky napadne, že byste někam rádi vyrazili na cesty.

Dobrá zpráva nakonec je, že Dan už se chystá na další světadíl, tentokrát do Austrálie. Takže nezbývá než držet pěsti, aby vše dopadlo na výbornou.

Web: www.transtrabant.cz

Související:

Dovolená autem je levná. Dokonce i u cestovky