Jak vás může na výletě zachránit povinné ručení?


Vypravili jste se na výlet a vaše vozidlo vám vypovědělo službu? Nevadí. Pokud máte uzavřené výhodné povinné ručení, pomoc nemusíte složitě hledat třeba na internetu. Využít můžete totiž mnohé asistenční služby, které vám mohou vytrhnout trn z paty v mnoha situacích.

Asistenční služby – skvělý parťák na cesty

Pokud se vám na výletě přihodí nepříjemná situace, nezmatkujte, neshánějte odtah v pustině, ale ze všeho nejdříve se obraťte na asistenční linku vaší pojišťovny, která bývá většinou dostupná 24 hodin. Toto číslo byste měli mít určitě ve voze na viditelném místě a jde o první kontakt, na který byste měli volat. A to nejenom v případě, pokud se s vaším autem něco přihodí. Asistenční služby a vaše povinnné ručení se může stát skvělým parťákem na cesty, který vás nikdy nenechá na holičkách a vždy vám alespoň poradí. Proveďte jednoduše srovnání povinného ručení, pro které stačí zadat pouze vaši registrační značku, rodné číslo  a PSČ bydliště. Údaje o vašem voze se automaticky načtou a vy získáte nabídku výhodného pojištění. U každého pojištění si můžete prohlédnout podmínky služby, což jsou hlavně limity pojištění. Každé pojištění se liší také asistenčními službami, které pojišťovna k povinnému ručení nabízí.

Naložené auto na odtah

Na jaké asistenční služby máte nárok?

Pokud na asistenční linku zavoláte, pak většinou stačí uvést jméno, příjmení a rodné číslo pojištěnce, ještě lepší je číslo vaší pojistné smlouvy. Operátor si zjistí podrobnosti ze smlouvy a to, na co máte nárok. Zjistí, které služby vám může nabídnout bezplatně, které za určitý poplatek a které vám může pouze zprostředkovat. Pokud vaše vozidlo potká technická závada a je nepojízdné, pak máte nárok na odtažení vozidla. Nenechejte se tedy zvyklat „supy“ v podobě různých odtahových firem, kteří kolem vašeho nepojízdného automobilu  budou kroužit a zavolejte na asistenční linku. Podle toho, co jste si zaplatili, budete mít většinou nárok na odtažení do servisu, a to buď do servisu, se kterým má pojišťovna smlouvu, anebo do servisu, který si sami vyberete.

Pomohou, když zapadnete

Na cestách může dojít i k dalším situacím, které vás dostanou do úzkých. Co když například natankujete do motoru benzín místo nafty? Co když vám palivo někde v divočině dojde? Co když uvíznete někde v bahně mimo silnici, nebo třeba na umrzlé vozovce? Nebo jste si snad uvnitř vozu zabouchli klíče? Auto nemusíte nastartovat také z důvodu vybité baterie. Přesně v takových případech byste měli volat na asistenční linku. Operátor vám buď pošle službu samotnou zdarma, anebo ji zprostředkuje za lepší cenu, než pokud byste ji hledali z ulice. Pozor musíte dát na to, že službu je většinou třeba uhradit v hotovosti. Pokud ji nemáte k dispozici, můžete se většinou nechat odvézt k nejbližšímu bankomatu.