Jak vybrat palubní kameru do auta


Dobře vybraná autokamera vám v mnohých případech může připravit nezpochybnitelný důkaz o vaší nevině. Stanete-li se účastníkem dopravní nehody či jiného podobného incidentu, rozhodně se budete cítit lépe, bude-li váš vůz tímto elektronickým zařízením vybaven.

Proto, aby zařízení bylo schopno pořídit obraz v dostatečné kvalitě, je potřeba se zaměřit na jeho kvalitní parametry.

Na které technické parametry se při výběru autokamery zaměřit?

Na současném trhu existuje celá řada modelů kamer do auta.

Při výběru toho správného kusu pro vás se zaměřte zejména na rozlišení snímače a jeho typ. Dovolí-li to vaše finanční možnosti, dejte přednost raději kvalitnímu CCD snímači před levnějším, ale menším CMOS objektivem. Průměrné hodnoty rozlišení obrazu u současných autokamer se pohybují okolo 2 Mpx, což odpovídá zhruba Full HD rozlišení. Při výběru autokamery se zaměřte také na úhel záběru. Někteří prodejci lákají na široký úhel, který však rozhodně není výhrou. Pro kvalitní videosekvenci by se úhel záběru měl pohybovat ideálně v rozmezí 130° až 150°. Příliš velký úhel záběru, obvykle nad 150° vede spíše k soudkovitému zkreslení, které je známé pod názvem „rybí oko“.

Důležitá je i práce s daty

Pro bezproblémovou komunikaci vaší kamery s okolím si ohlídejte její vybavení wi-fi modulem či alespoň HDMI výstupem umožňujícím připojení k televizoru. Aby vaše kamera do auta zvládla pořídit videosekvence s velkými objemy dat, je potřeba, aby disponovala dostatečným datovým úložištěm. To je v případě autokamer obvykle řešeno microSD kartou, kterou lze v případě potřeby vyměnit za větší.

Jakou kameru do auta? Jaká je současná nabídka trhu?

Mezi zařízení s nejlepším poměrem cena/výkon patří v tomto roce jednoznačně kamera Eltrinex LS500, která kromě lokalizovaného rozhraní do českého jazyka, nabízí i funkci GPS. Jejím Jediným nešvarem je široký úhel záběrů 170°, který již vede ke zkreslení obrazu.

Skvělým výkonem za poměrně slušnou cenu disponují také kamery značky TrueCam. Například model A7s s rozlišením 2560 x 1080 px potěší zejména vysokou snímkovací frekvencí 60 fps a celkem slušným úhlem záběru 130°. Maximální velikost úložiště je 32 GB, což umožňuje za běžných podmínek pořídit záznam dlouhý až 12 hodin.

Jak vybrat palubní kameru do auta
Palubní kamera do auta

Doporučujeme: