Jak vybrat správné místo pro dovolenou v Chorvatsku

I letos se mnoho Čechů vypraví za sluncem do oblíbené Chorvatské republiky. Stát bývalé Jugoslávie, který je od 1. 7. 2013 členem Evropské unie, nepřestává být i přes velkou konkurenci lukrativním místem pro letní radovánky.


Do krás slunečného Chorvatska se vypravujeme nejen kvůli dostupnosti, čistému moři, nádherné okolní přírodě včetně hor a cenám totožným s českými, ale i kvůli srozumitelnému jihoslovanskému jazyku.

Chorvatsko dovolená

Ubytování v Chorvatsku

Zaručeným receptem je ujasnit si vlastní priority a uvědomit si, co od dovolené v Chorvatsku očekáváte, abyste se vyhnuli případnému zklamání.

Podívejte se na oblíbený ubytovací server Booking, kde najdete jak apartmány, vily a kempy, ale pro náročnější turisty i luxusní hotely.

Někdo vyžaduje klid a soukromí, aby mohl splynout s přírodou, mohl si vzít s sebou na pláž psího kamaráda nebo se mohl opalovat na Adama či Evu.

Chorvatsko dovolená 2

Někdo jede s dětmi, chce jim dopřát komfort jako dostupnost lékaře v případě potřeby, dětská hřiště či stánky se zmrzlinou přímo na pláži. Dokonce i s miminem není problém jet na Jadran.

Další skupina se žene za dobrodružstvím, nechce ležet pouze u vody a zajímá se o památky či možnosti turistiky. A proto k opravdu spokojené dovolené patří vhodný výběr lokality, odpovídající našim potřebám a tužbám.

Víte, že můžete jet do Chorvatska i na svatební cestu?

Větší přímořská města a přístaviště

Pokud toužíte po zábavě, dostupných obchodech, úřadech i lékařské péče, nekonečných promenádách , historických památkách, ale i davech turistů, vypravte se do větších měst či přístavišť.  Na plážích vás čekají sprchy, toalety, adrenalinové sporty, restaurace a v okolí i dětská hřiště. Pokud toužíte po organizovaném výletu, na každém rohu vám nabídnou možnost plavby lodí, vyjížďky na skútrů či v turistickém vláčku.

Chorvatsko dovolená 6

Taktéž si zde můžete i půjčit auto, v případě, že byste do Chorvatska vyrazili letadlem. Nevýhodou větších měst je minimum soukromí a případný ruch ve večerních hodinách.

Mezi nejnavštěvovanější lokality bezesporu patří Rijeka, Pula, Zadar, Makarska, Omiš, Split a Dubrovník.

Okraje měst či samoty

Pokud jste zamilovaný pár, senioři, nebo pouze cestovatelé toužící po klidu, vydejte se na okraj většího města či do malebné vesničky. Ceny apartmánů jsou zde mírně nižší, někde můžete narazit i na příjemný kemp.

rezervujte ubytování

Těšte se na přírodní pláže a krásná zákoutí, kde nenarazíte na davy turistů. Lépe se vám budou na těchto plážích chytat ryby i odpočívat. Nezapomeňte však s sebou vzít občerstvení, slunečník a počítejte s absencí sprchy i odpadkového koše. Během pobytu budete potřebovat i zásobu jídla, a pokud nejste autem, tak přehled o případných autobusových spojích či kontakt na taxi službu.

Hory a dobrodružství

Milovníky dobrodružství zajisté potěší místa mimo civilizaci. Chorvatské parky či hory samotné jsou tu krásné.

Chorvatsko dovolená 1

Nezapomeňte na průvodce, ať už to má být kniha, či osoba chorvatských hor znalá. Spát můžete ve vlastním stanu či pod širým nebem. To, že se v chorvatských horách natáčel Vinnetou ví každé dítě, ale vidět přírodu, kterou znáte z filmu, na vlastní oči je zážitkem na celý život.

Chorvatsko dovolená 3

Za návštěvu určitě stojí Premužicova stezka v Národním parku Severní Velebit, Bílé a Samarské stěny v pohoří Velká Kapela i kaňon řeky Cetiny, kterou můžete sjet na zapůjčených raftech.

Chorvatsko dovolená 5

Zajímavých míst, kde v Chorvatsku strávit dovolenou, najdete i na našem webu mnoho. Stačí si vybrat a vyrazit.

Doporučujeme:

Napsat komentář