Jaký byl rok 2017 na webu Autovýlet


Souhrn uplynulých 12-ti měsíců jsem napsal již před rokem za rok 2016 a ani letos v roce 2017 se tomu nevyhnu. Je dobré si připomenout pár momentů a udělat si takový menší plán na rok následující.

Pak je zajímavé si po roce přečíst, co vyšlo a co ne. Tak hurá do čtení.

Dovolená u moře v Bulharsku

Přestože jsme tento rok plánovali vyrazit na dovolenou k moři do Řecka, nakonec jsme letěli do Bulharska. Zde jsme byli na rodinné dovolené poprvé a i když tady je pár míst, která bych doporučil navštívit, jako třeba historický Nesebar, pokud si přečtete mé zhodnocení bulharské dovolené, asi pochopíte, že není nízká cena zájezdu není důvod, proč tuto nabídku využít znova.

Výlet do Německa do dinoparku a bludiště

Překvapení celé rodiny, tak by se dala nazvat návštěva dinoparku a přírodního bludiště v obci Kleinwelka. I když jsme také dinoparky v ČR navštívili, s tím německým se to nedá srovnat. Takže kdo jste zde nebyl, doporučuju sem zavítat.

Výlety po České republice

Výletů jsme v Čechách podnikli dost, jak těch s dětmi, tak i já sám. Jako OSVČ mám čas i v týdnu, takže můžu třeba v pondělí na výlet, ale zase si to pak musím o víkendu napracovat, kdy zbytek republiky vyráží s rodinou :) Ale převážně jsme také jezdili v sobotu a neděli.

Co se mi nejvíc líbilo v ČR

Modely vláčků na zámku v Trmicích v Ústí n.L. – parádní podívaná, nejen na vláčky, ale i závodní dráha s reálným zvukovým doprovodem

České rozhledny – vybrat tu nej se jen tak nedá, ale asi je to právem Krásenská v Západních Čechách. Plán navštívit každý týden jednu mi nevyšel, času tolik není, ale rozhleden je stále dost a nové přibývají, tak se budu snažit. V roce 2017 jsem jich navštívil osobně 34, což je ale, myslím si, stále slušné číslo :)

Výlet vlakem do Mělníka – parádní den, kdy jsme viděli v tomto městě mnoho zajímavostí

Jetřichovice v Českém Švýcarsku – také parádní výlet do nádherné oblasti na severu Čech

Vyhlídka na Zámek Jezeří – krásný zámek, ale to okolí, to bude ještě hodně dlouho trat, než bude vypadat zase hezky

Zoo Praha – po letech jsme sem opět zavítali a musím říct, že je to pořád pěkná zoologická zahrada a to 5. místo na světě si zaslouží oprávněně

Krátká dovolená v Olomouci – „náhrada“ za dovču u moře v Polsku, která nám nevyšla časově o letních prázdninách. Na rok 2018 ale už budu plánovat včas, momentálně jsem ve fázi výběru ubytování u Baltu.

4 dny v Ostravě – do Ostravy jsem se chtěl podívat soukromě už dlouho, pracovně jsem zde byl před lety několikrát, ale poznat zdejší turistické zajímavosti čas nebyl. Tak jsme to napravili až v tomto roce a opravdu doporučuji. Ale i ty 4 dny byly málo, je tady tolik míst, která musíte vidět.

Původní dovolenkový a turistický plán 2017

Dovolená v Řecku – nevyšlo, náhrada Bulharsko

Dovča v Polsku – také nevyšlo, náhrada Olomouc a Ostrava

Nový plán, kam se vydat v roce 2018

Dovolená Řecko – Thassos – zaplaceno, pokud vše vyjde, koncem července zde najdete články o tomto ostrově

Dovolená u Baltského moře v Polsku – inspirací mi je článek od Míry, tak nějak plánuji tato letoviska navštívit, ale rád bych vše více rozepsal do hloubky, jako jsem to udělal u letošní dovolené v Bulharsku nebo před rokem v Řecku na Korfu.

Výlety po Čr a pár prodloužených víkendů – uvidíme jak to vše vyjde časově

Tak to by bylo za letošní rok vše, ještě na vás do konce roku pár nových článků čeká, tak si je nenechte ujít a sledujte web i na sociálních sítích Facebook, Twitter, Youtube a také třeba prostřednictvím Rss Feedu.

Admin a zakladatel Miloš

Čtěte dále

Jaký byl rok 2018 na webu Autovýlet

| Rubriky Web