Jaký byl rok 2018 na webu Autovýlet

Bilance roku 2018 je tu. Psal jsem ji v roce 2016 i 2017, a rád bych v trendu pokračoval. Přečtěte si, o čem byl tento rok na tomto cestovatelském blogu a na co se můžete těšit v roce 2019.


Dovolená u moře v Řecku na ostrově Thassos

Řecko naše rodina miluje a v posledních letech se snažíme vyhledávat místa a hlavně řecké ostrovy, kde jsme ještě nebyli. Letos to vyhrál Thassos a nemělo to opět chybu. Celou dovolenou jsem podrobně rozepsal, tak pokud také aktuálně řešíte, kam do Řecka k moři, doporučuji můj Thassos report.

První dovolená v Polsku u moře

Přestože před rokem zde na webu bylo cca 30 článků o Polsku, napsali je externí autoři a můj osobní článek zde nebyl ani jeden. Na tuto zemi a hlavně Baltské moře jsem slyšel tolik chvály, že jsme se rozhodli sem v létě také vyrazit. A kam jinam ze severních Čech než právě do lázeňského městečka Miedzyzdroje, které je „jen“ 500km cesty po dálnici téměř celou dobu a tak jste za 5 hodin u moře. To se vám těžko při dovolené do Chorvatska nebo Itálie povede.

A jak bylo v Polsku?

Jedním slovem paráda, přesně tak, jak jsem si dovču u Baltu představoval, tak vyšla. I když jsem ubytování rezervoval už v zimě půl roku předem, počasí vyšlo parádně, koupali jsme se skoro každý den, když jsme někde nebyli na cestách při objevování krás zdejšího pobřeží.

Ostatně, přečtěte si o polské dovolené v Mezizdrojích těch více než 20 článků, které jsem napsal.

Za mě rozhodně dovolená roku a jak už jsem zde psal mnohokrát, určitě jsme v Polsku nebyli naposledy. Příště možná popojedeme ještě dál, na všemi vychvalovaný poloostrov Hel.

Prodloužené víkendy

Dovolená v Brně

Do Brna na dovolenou jsme se vydali v zimě, během jarních prázdnin. Počasí klasicky zimní, ale to nám nevadilo, protože jsme popojížděli mezi zdejšími zajímavostmi autem. Pokud nemáte rádi hory a sníh, určitě doporučuji dovolenou i ve větším městě, kde je vždy co dělat.

Dovolená v Janských Lázních

Do Krkonoš jsem se chystal vydat až v létě, ale když tak pěkně vyšlo volno počátkem května, jeli jsme. Ubytování bylo parádní, počasí super, atrakcí také plno, Sněžku jsme zdolali už podruhé lanovkou, ale příště už doufám pěšky až zezdola :)

Dovolená v Sokolově

Trochu neplánovaně jsme využili pracovně – volných několik dní na Západě Čech v Sokolově a bylo to také povedené.

Rozhledny

Výletů po rozhlednách jsem si užil ažaž a to nejen o víkendu s rodinou, ale i během týdne sám. Navíc jsme byli na dvou v Německu a pokud budu počítat i Polské majáky, pak mám za tento rok vystoupáno na celkem 38 rozhleden.

Turistika

Poté, co jsem si naplánoval, že ujdu za rok alespoň 1000km, jsem se do toho pustil a snažil se denně alespoň 3 kiláky ujít. V zimě to ne vždy jde, ale v létě to naopak doženete v pohodě, takže jsem ušel skoro 2x tolik. Ale Krokoměr, co mám v mobilu, měří „každé hýbnutí“ a také i když jedete na kole, tak je nutné cca 30 procent odečíst. Ale i tak jsem spokojen. Na jaře v létě i na podzim ty km naskakují samy.

Cestovatelský slovník

Vytvořit slovník pojmů s tematikou cestování mě napadlo v průběhu roku a stejně dlouho jsem jej doplňoval. Pokud vám není jasný nějaký pojem na téma cestování, určitě do cestovatelského slovníku doporučuji nahlédnout.

Původní dovolenkový a turistický plán 2018

Dovolená Řecko – Thassos – splněno

Dovolená u Baltského moře v Polsku – splněno

Prodloužené víkendy v ČR – Brno, Janské Lázně, Sokolov

Nový plán, kam se vydat v roce 2019

Řecko Kefalonie – tady jsme ještě nebyli a bez Řecka by to nebylo léto, takže „must visit“

Turecko – na dovolenou v Turecku mám také dobré reference, tak to pojedeme omrknout, zda je to tam taky tak pěkné :)

Alespoň jedno velké evropské město – při ceně levných letenek a dobré dopravní dostupnosti to snad zvládneme

Víkendy v českých městech – i v ČR je krásně a tak bych rád rozšířil články i právě o zajímavých městech v České republice, které byste si také neměli nechat ujít

Rozhledny – minimálně stejný počet navštívit jako letos (když jich dám 50, budu spokojený)

A na vás, čtenáře, čeká každý den nový článek s dalšími zajímavými tipy na výlety nejen po České republice, ale i v zahraničí. Sám se těším, že objevím nové rozhledny, hrady, zámky, zříceniny, vyhlídková místa a další turistické zajímavosti. Určitě zde nebudou chybět i doporučené dovolenkové destinace a další krásná místa, která byste si neměli nechat ujít.

Sociální sítě

Asi už víte, že Autovylet.cz můžete sledovat na Facebooku, Twitteru a dívat se na videa na Youtube. Letos jsem rozjel i Instagram, tak pokud i tento moderní sociální kanál budete sledovat, díky za to.

Přeji všem čtenářům úspěšný rok 2019 a hodně pěkných výletů.

Miloš – zakladatel Autovylet.cz

Čtěte dále

Nejlepší články na Autovýletu v roce 2018

Napsat komentář