Jaký byl rok 2019


Rád vždy koncem roku bilancuji, co se povedlo a co se naopak nevydařilo. Pokud vás také zajímá, co se událo v roce 2019 nejen na stránkách tohoto webu, pak čtěte dále.

Dovolená v Řecku na Kefalonii

Vyrazit na dovolenou do Řecka se nám daří skoro každý rok a vyšlo nám to i tentokrát. Kefalonie je nádherný ostrov a poznatky z naší dovči jsem opět popsal tak, aby se hodily každému, kdo sem bude chtít třeba právě v roce 2020 vyrazit. Za mě určitě doporučuji jak hotel Cephalonia palace, tak i celé letovisko. Projeli jsme se trajektem, což je už první super zážitek, ale poznat půjčeným autem krásy ostrova, to je úplně něco jiného.

Dovča v Turecku

Hodně známých pělo chválu na Turecko, jak to zde je prima, levné a jídlo chutné, tak jsem „sáhnul do peněženky“ a jelo se :)

Určitě si přečtěte: Jak ušetřit na dovolenou

Hotel Gardenia beach je opravdu parádní, stejně tak i jídlo a přilehlá pláž, jak jsem popsal v článcích o Turecku. Ale země jako taková se nám moc nelíbila a asi nám to zde jednou stačilo. Jak říkají modelky – byla to zajímavá zkušenost :)

Zoo v Lipsku

V plánu z roku 2018 jsem si dal i návštěvu jednoho evropského města, tak jsme vyrazili do zoologické zahrady v Lipsku v Německu. Prima tip na výlet, nejen v létě o prázdninách.

Autotovýlet report - Jaký byl rok 2019

Rozhledny

Cíl, na který jsem právem hrdý. Stanovil jsem si návštěvu 50 rozhleden za celý rok a opravdu jich bylo přesně tolik. Několik i v Německu a jedna i v Polsku.

Prodloužené víkendy

Bohužel nebylo tolik prodloužených víkendů jako před rokem (volné dny dovolené jsme využili o letních prázdninách), takže jsme zvládli jen pár dní u Lipna a pak podzimní víkend u Adršpachu.  Konečně jsme viděli to všemi velmi navštěvované a fotogenické skalní město a také zavítali do polského lázeňského města Kudowa-Zdroj. Jsou místa, která musíte vidět, když jste v konkrétní lokalitě a tyto jsou určitě povinnost navštívit.

Nový vzhled webu

Protože už více než polovina uživatelů internetu přistupuje na stránky z mobilu, je důležité mít web nejen pro mobilní telefony přizpůsobený, ale také rychlý. Proto jsem nahradil původní šablonu za novou, která nemá tolik „zbytečností“, je rychlejší, ale je skoro stejná vzhledově jako ta původní, aby těch změn zase nebylo tolik. Snad se vám také líbí jako mě, pokud byste měli ale jakýkoliv návrh na vylepšení či změny na webu, napište mi – kontakt je vpravo dole.

Akce hubnutí

Několikrát jsem zde psal, že díky krokoměru v mobilním telefonu se snažím trvale :) pár kilo zhubnout. Aplikaci v mobilu nahradily chytré hodinky Amazfit, které kromě funkce měření kroků monitorují i moji cyklistiku, což je super.

A hlavně, nabíjím je jednou za měsíc !!! O tom si Apple může nechat zdát. Navíc stály „pár korun“.

Ale abych se přiznal, turistice ani jízdě na kole jsem moc nedal, protože jsem se zaměřil na mnohem lepší aktivitu a tou je plavání.

Od května, kdy jsem začal, jsem za 4 měsíce zhubnul 10 kilo a vše popsal zde.

I když je blbost začít hubnout hned 1.ledna, určitě doporučuji si moje rady a doporučení přečíst, s trochou pevné vůle to zvládnete také. Po Vánocích jsem nabral 2 kila, ale to bude „snad hned dole“ :)

Přidejte i svůj článek

Již několik let si zde můžete každý den přečíst nový článek. Někdy ale nápady docházejí a proto se obracím na vás, čtenáře. Pokud byste chtěli napsat o zajímavém místě či dovolené, kde jste byli, určitě budu rád, když se o tyto informace podělíte s dalšími cestovateli. Kontakt na mě je zde.

Autovylet.cz PF 2020

Plány na rok 2020

Letos nás všechny čeká 6 prodloužených víkendů, za měsíc týden jarních prázdnin, 2 měsíce volna v létě a samozřejmě Vánoce. Pracuji z domova, takže když i děti budou doma (což je díky volnu ve škole dost často), snažím se jim vymyslet program. Bude to tedy dost cestování a zajímavých míst, kde jsme ještě nebyli, mám několik desítek naplánovaných.

Dovolená ve Španělsku – zde jsem byl s rodiči někdy v roce 1991 a asi se toho od té doby dost změnilo, navíc jako tehdy 14-ti letý si toho už za těch 30 let moc nepamatuju.

Dovolená v Německu na Rujáně – referencí jsem na tento cíl dovolené slyšel a četl dost, tak se tam zajedeme autem podívat, co je na tom pravdy. Doufám, že budeme nadšeni tak, jako když jsme jeli poprvé do Polska.

Dovolená v Řecku – rád bych také ještě i Řecko letos zvládnul, ale uvidíme…

Přeji všem úspěšný rok 2020 a když bude hezké počasí, vyrazte ven. Že je dnes venku 1C, to nevadí, hlavně že neprší. Ale víte, co se říká, není špatné počasí, jen špatné oblečení :)

Miloš Lácha & redakce Autovylet.cz

Sledujte web i na sociálních sítích, občas tam přidám fotky či videa, která zde na webu nanejdete.

Facebook
Instagram
Twitter
Pinterest
Youtube

Dodatek na závěr, za celý rok 2019 tyto stránky navštívilo 750 000 uživatelů, takže díky vám všem, kteří se sem chodíte inspirovat, nejen kam na výlety.

Napsat komentář