Jaký byl týdenní pobyt v Dubaji


Před pár lety jsem se svými přáteli podnikl výpravu do Dubaje. Odlétali jsme z Pražského letiště, tehdy ještě letiště Ruzyně. Před námi byl 6-ti hodinový let se společností Emirates. Služby společnosti Emirates v letadle byli i na druhou třídu velmi vytříbené.

V Dubaji jsme přistávali okolo druhé hodiny ranní, Dubajského času. Byli jsme překvapení, jaké tam dokáže být horko i o půl třetí ráno. Za svůj týdenní pobyt v Dubaji jsme byli ubytování ve dvou luxusních hotelích.

Dubaj Last Minute vybírejte InviaDovolena.czTravelportal

První část našeho týdne jsme strávili v luxusním, pouštním hotelu Bab Al Shams. Na druhou část týdne jsme se „přestěhovali“ do městké přímořské části Dubaje, do hotelu Jumeirah Beach Hotel.

Hotel Bab al Shams

Bab al Shams je oáza uprostřed horké, ale nádherné pouště. Resort je příjemně lazený do pouštního stylu. Budovy nijak neesteticky nezasahují do přírody. V areálu je obrovský bazén, který poskytne osvěžení po celý den i noc. Svůj volný čas zde můžete zaplnit už pouhým procházením se po rezortu a nebo můžete navštívit místní relaxační a masážní centrum. Pokud s sebou máte i své ratolesti, je zde ideální možnost uspořádat výlet na velbloudech a nebo si objednat vyjížďku s místním rallye závodníkem po poušti. Potom co se vrátíte z výletu, doporučuji den zakončit v baru uprostřed bazénu, místní drinky z čerstvého ovoce navrátí sílu i osvěží mysl.

Jumeirah Beach Hotel

Jumeirah Beach je luxusní hotel na Dubaiském pobřeží. Tento hotel ve vás zaručeně probudí pocit luxusu. Hotel vás na první pohled zaujme svým tvarem.

jumeriah beach hotel

U hotelu je kolosální vodní park. Pláž je u hotelu sice upravená, ale povětrnostní podmínky nás každý den zaháněly do vodního parku, takže moře nemůžu hodnotit. Možná jen, že bylo slané a mokré.

Ve vodním parku rozhodně nečekejte žádné poklidné české plavaní bazénu, vodní park u hotelu ocení spíše vaše děti.

Taxi, na které u hotelu vážně čekáte jen mžik, vás všude dopraví bleskově a za přijatelnou cenu. Pokud se chystáte mimo město, můžu doporučit město Abu Dhabi a místní Ferrari World, který ocení i automoto negramoti. Co se hotelu týče, doporučuji minimálně jeden večer zakončit v luxusní restauraci, která se nachází v nejvyšším patře hotelu.

Mohu vám zaručit, že do Dubaje zavítáte určitě vícekrát. Týden je na prozkoumání této úžasné metropole vážně málo. Už od svého odjezdu sním, že se tam opět vrátím. Na závěr můžu snad už jen doporučit návštěvu Burj Khalify a nebo lyžování uprostřed nákupního střediska. Šťastnou cestu …

Ještě si přečtěte

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář