Jastrzębia Góra v Polsku je pěkné místo na dovolenou u moře

Po dlouhém uvažování, kam se s dětmi vypravit na dovolenou, vyhrává Polsko. Není to daleko, domluvíte se a draho tam také není. Balíme kufry a vyrážíme směr Jastrzębia Góra. Toto město se nachází na pobřeží Baltského moře.


Jastrzębia Góra Polsko – recenze

Cesty jsou překvapivě v pohodě, a jelikož jedeme v noci, nejsme svědky polského provozu. Děti nám krásně spinkaly a tak dopoledne druhého dne se hlásíme v našem vybraném pensionu Faleza. Toto ubytování jsme vybrali z důvodu umístění od moře (Balt je 20 metrů) a dobře jsme udělali.

rezervujte ubytování

Probouzení s výhledem na moře je nepopsatelným zážitkem. Pokoj pro čtyři osoby nás stojí 300 zlotých, tedy v přepočtu kolem dvou tisíc korun. Tato cena odpovídá komfortu, který penzion nabízí.

Jestřebí hora – pláže a Baltské moře

Jestřebí hora - Jastrzębia Góra - Polsko 2

Ihned jsme se vydali na pláž. Pláž je pěkná krásné široká s bílým pískem, které doplňovaly borovice. Překvapením pro nás bylo teplé moře. V Polsku u Baltu potěší. Všichni známí se nás ptali, zda se nebojíme, že se děti nebudou koupat, ale s tímto jsme opravdu neměli problém. Písek sice jsme měli všude, snad i v posteli, ale na vše si člověk zvykne.

Jestřebí hora - Jastrzębia Góra - Polsko 1

Turistické atrakce

Jastrzębia Góra a její okolí nabízí mnoho turistických atrakcí. Nejčastěji navštěvovaným místem je mys Rozewie, nejsevernější místo Polska, kde se nachází maják Stefana Żeromského.

Jestřebí hora - Jastrzębia Góra - Polsko 4

Maják je vysoký 33 metrů a co 3 sekundy vysílá paprsky světla, které lze spatřit na 60 kilometrů. Taktéž zde najdeme obelisk „Severní hvězda“.

Jestřebí hora - Jastrzębia Góra - Polsko 3

Krajinný park nabízí skvělý odpočinek. Turisté mohou využít pěší turistiku či cykloturistiku. My vybíráme cykloturistiku, protože s dětmi je pro nás méně náročná. Poláci mají skvělé připravené a značené trasy. Krajina bohatá na flóru nás obklopuje z každé strany.

Promenáda ve městě

V městě nechybí promenáda na náměstí s krásnou fontánou.

Jestřebí hora - Jastrzębia Góra - Polsko 5

A tak každý večer si vychutnáváme hudbu a tanec. Je zde mnoho možností, jak si zpříjemnit večer. Najdeme zde bary, hospody, kavárny, restaurace. Nechybí zde ani stánky s různými turistickými památkami.

Jastrzębia Góra je známá mezi turisty. Nabízí krásný odpočinek, kdy díky vzduchu s vysokým obsahem jodu posílíme své tělo.

Ubytování

Ubytování v Polsku ve městě Jastrzebia Gora je mnoho. Nejoblíbenější jsou apartmány a pensiony u moře, ale i hotely.

Prohlédněte si kompletní nabídku na Booking.com

1 komentář u „Jastrzębia Góra v Polsku je pěkné místo na dovolenou u moře“

Napsat komentář