Po dlouhém uvažování, kam se s dětmi vypravit na dovolenou, vyhrává Polsko. Není to daleko, domluvíte se a draho tam také není. Balíme kufry a vyrážíme směr Jastrzębia Góra. Toto město se nachází na pobřeží Baltského moře.

Jastrzębia Góra Polsko – recenze

Cesty jsou překvapivě v pohodě, a jelikož jedeme v noci, nejsme svědky polského provozu. Děti nám krásně spinkaly a tak dopoledne druhého dne se hlásíme v našem vybraném pensionu Faleza. Toto ubytování jsme vybrali z důvodu umístění od moře (20 metrů) a dobře jsme udělali.

Probouzení s výhledem na moře je nepopsatelným zážitkem. Pokoj pro čtyři osoby nás stojí 300 zlotých, tedy v přepočtu kolem dvou tisíc korun. Tato cena odpovídá komfortu, který penzion nabízí.

Jestřebí hora – pláže a Baltské moře

Ihned jsme se vydali na pláž. Pláž je pěkná krásné široká s bílým pískem, které doplňovaly borovice. Překvapením pro nás bylo teplé moře. V Polsku u Baltu potěší. Všichni známí se nás ptali, zda se nebojíme, že se děti nebudou koupat, ale s tímto jsme opravdu neměli problém. Písek sice jsme měli všude, snad i v posteli, ale na vše si člověk zvykne.

Turistické atrakce

Jastrzębia Góra a její okolí nabízí mnoho turistických atrakcí. Nejčastěji navštěvovaným místem je mys Rozewie, nejsevernější místo Polska, kde se nachází maják Stefana Żeromského.

Maják je vysoký 33 metrů a co 3 sekundy vysílá paprsky světla, které lze spatřit na 60 kilometrů. Taktéž zde najdeme obelisk „Severní hvězda“.

Krajinný park nabízí skvělý odpočinek. Turisté mohou využít pěší turistiku či cykloturistiku. My vybíráme cykloturistiku, protože s dětmi je pro nás méně náročná. Poláci mají skvělé připravené a značené trasy. Krajina bohatá na flóru nás obklopuje z každé strany.

Promenáda ve městě

V městě nechybí promenáda na náměstí s krásnou fontánou.

A tak každý večer si vychutnáváme hudbu a tanec. Je zde mnoho možností, jak si zpříjemnit večer. Najdeme zde bary, hospody, kavárny, restaurace. Nechybí zde ani stánky s různými turistickými památkami.

Jastrzębia Góra je známá mezi turisty. Nabízí krásný odpočinek, kdy díky vzduchu s vysokým obsahem jodu posílíme své tělo.

Ubytování Jastrzebia Gora

Ubytování v Polsku ve městě Jastrzebia Gora je mnoho. Nejoblíbenější jsou apartmány a pensiony u moře, ale i hotely.

Prohlédněte si kompletní nabídku na Booking.com 

Sdílejte článek s přáteli
  • 58
  •  
  •  
  •