Jeden den ve Wroclawi v Polsku


Historické město Wroclaw, které je čtvrté největší v Polsku, skýtá mnoho zajímavých památek, galerií, restaurací a turistických zajímavostí. Je to ideální místo pro jednodenní výlet, jelikož centrum není veliké a za jeden den ho hravě zvládnete projít.

Na své si přijdou jak milovníci kultury a architektury, tak instagramoví nadšenci. Toto město je totiž velmi fotogenické.

Město Wroclaw Polsko (také Vratislav, Wroclav nebo Vroclav)

Město Wroclaw Polsko

Wroclaw leží při soutoku pěti řek, proto se jí také říká „město sta mostů“. Řeky totiž vytváří nespočet ostrůvků, které jsou příležitostí k tvoření architektonicky zajímavých mostů. Můžete navštívit například tzv. zamilovaný most, na který lidé věší zámky, jako stvrzení své lásky.

Víte, že do Polska se jezdí také k moři? Je to oblíbená levná dovolená.

Wroclaw město - Polsko 4

Wroclaw památky a zajímavosti

Pokud chcete na procházce po městě zabavit děti, nechte je hledat malé bronzové trpaslíky, kteří jsou rozmístěni po celém historickém centru. Místní těmto postavičkám říkají Krasnale a k jejich hledání existují dokonce i speciální mapy. Tito trpaslíci připomínají protirežimní hnutí Oranžová alternativa, které v 80. letech vzniklo právě ve Wroclawi.

Wroclaw město - Polsko 5

Jakožto jedno z největších polských měst skýtá Wroclaw i mnoho kostelů a chrámů. Jedním z nejznámějších je gotický kostel svaté Alžběty (Church of st. Elizabeth), který dominuje městskému panoramatu.

Čtěte další články o Polsku.

Wroclaw město - Polsko

Vánoční trhy

V zimě se zde konají slavné vánoční trhy, které potěší všechny vaše smysly. Vůně a chutě zdejších gastronomických specialit a krása ručně malovaných vánočních ozdob každoročně nalákají tisíce návštěvníků. Hlavní náměstí tradičně zdobí i vánoční stromek, ale ne ledajaký! Wroclaw je známá tím, že vybírá velmi originální, až extravagantní, zdobení tohoto stromku.

Wroclaw město - Polsko 3

Výhodou Wroclawi je její krása za každého počasí a v každém ročním období. Vždy si můžete vychutnat romantickou procházku po historickém centru a atmosféru zapadlých kaváren.

TIP: Pěkný je také polský Krakov.

Wroclaw město - Polsko 6

A v případě, že by vám zbylo ještě trochu času během návštěvy tohoto města, můžete se vydat také do zdejší zoo, která je jedna z největších v Polsku.

Ubytování v polské Wroclawi

Související:

Bílsko-Bělá je nejzajímavější město jižního Polska

3 komentáře u „Jeden den ve Wroclawi v Polsku“

  1. Wroclaw je krásná. A to o původu trpaslíků jsem netušila.
    Ještě bych doplnila, že tam je Hala století, která je zapsaná na seznam UNESCO a vedle japonská zahrada. Oboje stojí taky za návštěvu.

  2. Krasné adventní trhy,pěknější,jak v Dráždanech od 20.11.-6.1. za dobré ceny nedaleko Českých hranic.Krásné nádraží a centrum.Bude jezdit vlak Praha-Wroclaw Leo Expres.

  3. Zoo,Afrykarium,Hydropolis,Sky Tower,Fontána,skvělá Polská kuchyně,nedaleko ČR

Napsat komentář