Jednodenní výlet do Bergama v Itálii


Bergamo – úžasné město na pomezí Pádské nížiny a Italských Alp. Nachází se v regionu Lombardie, přibližně 50 km od Milána – hlavního centra Lombardie a druhého největšího města v Itálii.

Turisté však Bergamu nevěnují tolik pozornosti jako jiným okolním městům (Verona, Milán, Benátky, Padova…), což je opravdu škoda. Bergamo bezpochyby stojí za vidění.

Bergamo Itálie

Ve městě se nachází mezinárodní letiště, na které lítá mnoho nízkonákladových dopravců – mezi Bergamem a Prahou dokonce operují přímé lety z Prahy od společností Ryanair či Wizzair. Ceny zpáteční letenky se pohybují i kolem 1000 kč. Z letiště se snadno dostanete do centra Bergama autobusem.

Bergamo Itálie

Do Bergama se také snadno dostanete z Milána. Jezdí zde pravidelné autobusové či vlakové spoje. Pro hledání potřebného vlakového spoje můžete využít například stránku Rome2Rio. Itálie má hustou železniční síť, a do Bergama se bez problému dostanete prakticky odkudkoliv vlakem. Spoj, který potřebujete můžete vyhledat a rovnou koupit jízdenky na stránkách italského dopravce Trenitalia. Vlaky Trenitalia v Lombardii jezdí pod názvem Trenord, tudíž se nelekněte až před vás na nástupiště přijede tento vlak.

Ubytování v Bergamu snadno seženete přes Booking.com. Ceny se pohybují v rozmezí 500-1000 kč/osoba za noc. Historické centrum projdete bez problému za 1 den, mnoho lidí však zajisté ocení zdejší vlahé klima a čerstvý vzduch, a stráví zde klidně více dnů. My zvolili 1 den s přespáním a bohatě nám to stačilo.

Historické centrum se rozkládá na příkrém kopci. Ze spodní části města se do něj můžete buď vyšplhat po svých, anebo využít autobusu označeného „Città Alta“. Jízdenka stojí přibližně 2 eura. Centrum je protkané úzkými křivolakými uličkami, kde na vás dýchne ta pravá středověká atmosféra.

Rozhodně se podívejte na náměstí Piazza Vecchia, kde navštivte Capella Colleoni, Basilica di Santa Maria Maggiore či velikou Cattedrale di Bergamo.

Bergamo Itálie 6

Bergamo Itálie 3

Bergamo Itálie 5

Bergamo Itálie 4

V okolí tohoto náměstí se nachází plno nádherných staveb. Celé staré město byste si měli důkladně projít. Nenechte si ujít ani výhledy do okolí z okolních hradeb – panorama zbytku Bergama a okolních hor vám zajisté učaruje.

Bergamo Itálie 2

Zpět do centra se můžete vrátit před bránu Porta San Giacomo. Cesta je sice strmá, ale provede vás dalšími úžasnými zákoutími tohoto města. V nové části města se sice nenachází moc památek, ale i tak vás procházka zdejšími uličkami mezi obchůdky s nejnovější italskou módou zajisté okouzlí.

Booking Bergamo Itálie

Související:

| Rubriky Itálie