Jednodenní výlet do Curychu ve Švýcarsku autobusem


I na to že jsem student a mám pouze brigádu, dokážu se dostat do většiny měst v Evropě. Říkáte si jak? Stačí sledovat stránky různých cestovních společností jako je například Student Agency, FlixBus atd. Často se zde objeví zlevněné nebo zvýhodněné jízdné, jako například 1+1 zdarma nebo 50% slevy, do různých měst v Evropě.

Curych (Zürich) Švýcarsko

Když už jsme se takhle s přítelkyní dívali na nějaké výhodné jízdné, narazili jsme na jízdenky do Zürichu. Stačilo už jenom si zjistit, jaký termín by byl pro nás nejvýhodnější, informace o Švýcarsku a také o samotném Zürichu. Zjistili jsme, že v neděli je většina obchodů zavřená, a tak pro nás bylo nejlepší jet tam na jeden den a to sobotu. Jedna cesta z Prahy ale trvala kolem 10 hodin autobusem, proto jsme se rozhodli cestovat přes noc tam a pak přes noc zase zpátky, abychom nemuseli platit za ubytování. Přece jenom je Zürich 3. nejdražší město Evropy.

Město Curych Švýcarsko

V den odjezdu jsme si sbalili jenom do batůžků nějaké věci, jako svačina na cestu, pití a nějaké menší hygienické věci. V den odjezdu jsme se dostali do Prahy na Florenc a stačilo nám už jenom čekat na autobus, až přijede k nástupišti. Když přijel, nastoupili jsme a pohodlně se usadili. Po nějaké té hodině cesty jsme i usnuli. Když už jsme se probudili, byli jsme ve Švýcarsku a pomalu ale jistě svítalo. Krásy Švýcarska a jeho příroda se ukazovala a my už jenom se kochali. Bylo asi 8 ráno a dojeli jsme do Zürichu na zastávku u hlavního nádraží.

Hlavní nádraží - Curych Švýcarsko

Na hlavním nádraží jsme našli infocentrum, a jelikož se ve Švýcarsku převážně mluví německy, mluvila hlavně přítelkyně. V infocentru jsme získali mapu Zürichu a naplánovali si trasu tak, abychom obešli co nejvíce památek. Naše obchůzka začala u Central Polybahn, co je zdejší lanovka, která Vás vyveze na kopec a jezdí skrz dům. Bohužel zrovna byla zavřena, tak jsme pokračovali dál. V Zürichu najdete hodně kostelů jako je například Grossmünster, kde jsme se mohli dostat i na věž, kterou jsme také navštívili.

Výhled z kostelu Grossmunster v Curychu 2

Po několika hodinové procházce jsme se dostali k zdejšímu jezeru Zürichsee, kde byla překrásně čistá voda a krásná příroda kolem.

Výhled z kostelu Grossmunster v Curychu

Došli jsme do zdejšího parku Blatterwiese. Tam jsme si sedli a nasvačili se. Když jsme se vraceli zpátky směrem k nádraží, protože jezero je velké a nedá se tak lehce obejít, zastavili jsme se ve zdejším obchodě Coop. Pro nás to jsou malé obchůdky, kde je všechno předražené a používáme je jenom v případě nouze, v Zürichu je to ale hlavní obchodní řetězec. Zde jsme si koupili oběd a odpolední svačinu a pokračovali přes řeku dál do druhé půlky města.

TIP: Levné ubytování ve Švýcarsku na horách i u jezera

V druhé půlce města se nacházela většina obchodů, které jsme prochodili a zkoukli. Nechyběla ani návštěva prodejny čokolády Lindt, kde se nacházelo obrovské množství skvělé čokolády, ale taky ceny stály za to.

Prodejna čokolády Lindt - Curych Švýcarsko

Jelikož byl podzim, začalo se brzy stmívat. Snažili jsme se zdržet už jenom poblíž nádraží, přece jenom po celém dny chození už jsme toho měli dost a tak už jenom jsme navštívili obchod Coop a nakoupili si jídlo a pití na večeři a nějaké dobrůtky domů, pak už jenom jsme šli na autobusové nádraží a čekali na autobus, dokud nepřijel a nevzal nás domů. Do Prahy jsme přicestovali v 6 ráno, kde jsme přestoupili na vlak a jeli už domů.

Abych ještě dodal mým koníčkem je i geocaching. Je to hledání pokladů po celém světě, a tak si s přítelkyní vždy spojíme takové výlety s geocachingem, který nás dokáže zavést i na dost zajímavá místa.

A nakonec pár tipů. Je dobré si vzít s sebou více peněz. Při cestě do Švýcarska se jede většinou přes Německo, a tak je dobré si vzít i nějaké to euro. Ušetřit se dá na MHD. I když se zdá Zürich jako velké město, dá se to zvládnout i pěšky, pokud nechcete jet někam až na kraj Zürichu. Je také dobré navštívit i botanickou zahradu, která má vstup zadarmo.

Ubytování v Curychu

Napsat komentář