Jednodenní výlet do Drážďan v Německu


Přemýšlíte o jednodenním výletu do zahraničí? Skvělým cílem můžou být třeba německé Drážďany. Jsou pohodlně dostupné autem, vlakem i autobusem. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Z Prahy do autobusům do Drážďan trvá pouhé dvě hodiny. Ptáte se, co pěkného je tam k vidění?

Frauenkirche

Frauenkirche je nejznámější drážďanský kostel. V českém jazyce by jeho název zněl Kostel Panny Marie. Různé svatostánky zde byly již od 11. století. Chrám, jaký známe dnes, začali budovat teprve ve století osmnáctém. Tehdejší stavba bohužel již dnes neexistuje.

Frauenkirche je připomínka tragických událostí za druhé světové války. V roce 1945 ho zničil nálet.

Ruiny kostela ležely na místě celých 45 let. S obnovou se začalo v roce 1989. Zasloužila se o to občanská iniciativa v čele s významným virtuosem a dirigentem Ludwigem Güttlerem. Dostatek financí vybrali v pozoruhodně krátké době. Náročnější bylo projektování. Chtěli, aby nový kostel vypadal stejně jako původní. K vysvěcení nového chrámu došlo v roce 2005. Složitá historie činí chrám ještě zajímavějším, než je.

Zwinger

Zwinger je komplex barokních budov se zahradou. Původně ho vystavěli jako nádvoří zámku, ten ovšem nikdy nevznikl. Součástí Zwingeru je pavilón se zvonkohrou či různé galerie.

TIP: Pěkný je i německý Berlín.

K vidění jsou v nich např. významné obrazy či sbírka porcelánu.

Odpočinek v parku

K odpočinku vám přijde vhod největší drážďanský park Großer Garten. Jako zpestření a milá atrakce v něm slouží úzkokolejná trať Drážďanské zahradní železnice. V provozu je vždy od dubna do října. Jedna okružní jízda stojí šest euro.

Do ZOO za koalou

Na území Großer Garten najdete také zoologickou zahradu. Je poměrně malá, ale velmi pěkná.

Zvířata mají nové moderní výběhy i pavilony. ZOO v Drážďanech se snaží maximálně simulovat jejich přirozené prostředí. Chová přes tři sta druhů zvířat. Jako v jedné z mála evropských zoologických zahrad zde uvidíte koalu. Dalšími zajímavými zvířaty jsou třeba orangutani či tučňáci. Dětské vstupné vyjde na osm euro, vstupenka pro dospělé pak na dvanáct.

Primark

Že vás neláká ZOO a raději byste vyrazili nakupovat? V Drážďanech je mnoho obchodních center a především oblíbený Primark. Domů určitě neodjedete s prázdnou.

Ubytování v Drážďanech

Fotogalerie

| Rubriky Německo