Jednodenní výlety do zahraničí

Kam vyrazit na jednodenní výlet za hranice České republiky? Podívejte se na nejoblíbenější místa, o kterých jste si i zde mohli přečíst. Název našeho webu popisuje hlavně výlety autem, ale samozřejmě můžete vyrazit i autobusem nebo vlakem.


Německo

Do Německa se jezdí celkem často. Z Ústí nad Labem to je po D8 kousek, ale i pokud byste jeli z Prahy, je to cesta na hodinu k hranicím.

Moritzburg Německo

Skalní most Bastei - Německo

Nejčastější turisticky oblíbená místa v Německu

Kdo pojede z Plzně či Českých Budějovic, jeho cílem může být Stezka korunami stromů v Bavorském lese.

Rakousko

V Rakousku je hlavně pro obyvatele Moravy a Brna nejčastější cíl výletu Vídeň a zdejší zoo, případně zábavní park Prátr. Kdo by se chtěl projet víc a ráno si přivstat, může i za jeden den zvládnout projít Medvědí soutěsku. To je parádní tip.

Zoo Vídeň - Schonbrunn

Co ještě vidět v Rakousku

Polsko

Přestože můžete i na jeden den jet do Polska k moři, častěji se jezdí na výlet či poznávací zájezd do Osvětimi a Věličky.

Wieliczka Polsko

Kam dál v Polsku

  • Město Krakow
  • Zámek Ksiaz
  • Góry Stolowe – Stolové hory
  • Vodopád Szklarka
  • Zřícenina hradu Chojnik

Maďarsko

Do Maďarska je lepší vyrazit na několik dní do známých lázní Eger, ale i výlet na den a návštěva Budapešti vás nadchne a bude zde co fotit. Obzvlášť budova parlamentu nesmí chybět na žádné fotce z vašeho výletu.

Parlament Budapešť

Nenechte si ujít v Maďarsku

Slovensko

Na Slovensko asi budou cestovat hlavně obyvatelé Moravy. Můžete navštívit hlavní město Bratislava a nedaleký hrad Devín.

Bratislava hrad

Co ještě musíte vidět na Slovensku

Máte další typy na jednodenní výlet do ciziny? Napište je do komentářů. Díky.

Napsat komentář