Jedovnice – místo pro turistiku i kempování

Menší městys, kde si každý najde to své. Pro mě osobně je to velmi vzpomínkové místo. Strávila jsem zde celé dětství a jezdím sem až dodnes. Pokud nejste z okolí Brna či Jedovnicemi například často projíždíte, určitě zde alespoň jedno odpoledne pobuďte.


Krátce o Jedovnicích

Jedovnice je městys, který se nachází mezi městysem Křtiny a vesnicí Vilémovice. Jedná se o okres Blansko. Rozloha Jedovnic je 14 km² a žije zde okolo 2 800 obyvatel. Svou popularitu získaly na základě velkého jedovnické rybníka, který však není pouze jeden, jak si někteří mylně myslí, ke kterému se sjíždí každým rokem čím dál víc nových nadšenců nenáročné turistiky.

Jak zde trávit čas a proč městys navštívit?

Na rozdíl od jiných obyčejných rybníků jsou tyto velmi multifunkční. Kolem hlavního rybníka Olšovce je betonová turistická trasa, kterou můžete projít jako pěší nebo projet na kole/koloběžce či např. skateboardu. Můžete s sebou na procházku vzít i svého čtyřnohého přítele, ten možnost letní sprchy v rybníku ocení nejvíce. Dále můžete projít i trasy kolem ostatních rybníků, konkrétně se jedná o Budkovan, Dubový, Vrbový a Dymák.

TIP: Zatopený lom Šošůvka u Blanska je vhodný ke koupání

U Olšovce též najdeme rychlé občerstvení a malou restauraci, pokud vás tedy po procházce chytne mlsná, máte kam jít. U hlavní silnice nedaleko kruhového objezdu a Olšovce je i skvělá a oblíbená cukrárna, kterou osobně také velmi doporučuji.

Mimo krásné rybníky jsou zde i zalesněné místa, takže před teplými slunnými dny se dokážete schovat. Pěkným tipem na výlet je přírodní památka Rudické propadání.

Nutno na konec dodat i to, že je zde ATC Olšovec, což je kemp, ve kterém se můžete ubytovat klidně na celé léto. Ubytování je možné v podobě karavanu, chatky, stanu nebo trojlůžkových pokojů.

Závěr

Pokud zvažujete návštěvu Jedovnic upozorňuji Vás na to, že sem jedete poprvé a určitě ne naposled. Zamilujete si to tu!

Fotogalerie

Ubytování v okolí

Související:

Rozhledna Alfonse Muchy v Ivančicích s návštěvou muzea

Napsat komentář