Jezerní slať a vyhlídková věž u Kvildy na Šumavě

  • jezerní slať kvilda

Na Jezerní slati jsme byli s rodinou už potřetí, ale letos poprvé na Šumavě zde byla opravdu zima (v srpnu 8C) takže prohlídka rašeliniště byla rychlá.

Kudy k Jezerní slati a kde zaparkovat

Ať pojedete autem nebo půjdete pěšky od Kvildy, je to odtud asi dva kilometry. Cestou lze navštívit i informační okruh, kde uvidíte i jeleny. Je zde velké parkoviště hned vedle hlavní silnice, nedá se to minout. My teda vynechali, pršelo.

U Jezerní slati zaparkujete bez problémů hned vedle hlavní silnice a po pěkně upravené lesní cestě dojdete až k informačním tabulím, kde se dočtete, jaké rostliny zde můžete vidět a hned vedle vystoupejte také na vyhlídkovou věž.

Kdo by chtěl jet autobusem, pak zastávka je hned u parkoviště.

Po dřevěném chodníčku dojdete po cca 100-150 metrech na konec cesty, odkud uvidíte celou slať. Nám počasí tentokrát nevyšlo, tak přikládám jak fotky aktuální, tak i z let minulých, kdy bylo tepleji a slunečno.

Okolo jezerní slati jsou naučné stezky a samozřejmě cestu okolo zvládnete i na kole. Kdo chce jet na výlet s kočárkem, také to není problém.

Mapa, kde leží jezerní kvildská slať

Koho zajímá, co jsou jezerní slatě, jaké další v NP Šumava najdete (tříjezerní slať), kde je naučná stezka, to vše napoví česká Wikipedia.

Podívejte se i na další tipy, kam na Šumavě.

Foto galerie

Dále jsme odtud pokračovali na oběd do Šumava Inn restaurantu, který je nedaleko v obci Kvilda.

Ubytování Kvilda

Ubytování na Kvildě a okolí

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
By |2019-02-11T17:51:34+02:00Srpen 27th, 2016|Rozhledny ČR, Šumava národní park, Tipy na výlet|

Napsat komentář