Jezero Königssee – prima výlet v Rakousku


Máte jeden den volna a nevíte co s ním? Rádi vyrazíte na výlet, ale chcete někam dál, než jen do nedalekého lesa, nebo k nejbližšímu jezeru. Co si takhle vyrazit ke Königsee v Rakousku.

Jezero Königsee – ráj kousek za humny

Stačí si trochu přivstat, připravit věci na celý den, vzít svého mazlíčka na čtyřech kolech a za čtyři až pět hodin jste na místě, pokud pojedete ze západních Čech.

Jezero Königssee leží v jihovýchodním Bavorsku nedaleko německo-rakouských hranic a je nejhlubším jezerem v Německu. Nachází se v nadmořské výšce 603 m nad mořem a jeho maximální hloubka činí 190 metrů. Toto ledovcové jezero vás uhrane křišťálově čistou vodou a okolními příkrými svahy, které se lesknou na hladině jezera. Vrchol Watzmann-Mittelspitze dosahuje výšky 2713 m nad mořem.

Co zde dělat

Už po příjezdu vás potěší příjemná výletní atmosféra, když projdete kolem restaurací a stánků s všemožným občerstvením a suvenýry. Posedět u kávy s výhledem na jezero vás příjemně naladí.

Můžete podniknout klasický výlet elektro člunem, které jezdí v pravidelných 30 ti minutových intervalech. První zastávkou je přístav se starým poutním kostelem St. Bartholoma a druhou Salet.

TIP: Do Bavorska vlakem přes Nové Údolí

Od druhého přístavu se pak můžete vydat k jezeru Obersee, podél kterého dojdete až k horské salaši Fischunkelalm a během další půl hodiny k vodopádu Rothbachfall. Pokud dojdete až k vodopádu, odměnou vám bude dech beroucí podívaná. Vodopád je vysoký 470 metrů, sestupuje ze skalistých hor a pohled na něj přes celé údolí rozhodně stojí za to.

Celé jezero Königssee se nedá podél břehu obejít pěšky. Kolem je však spousta turistických tras, na některé z nich si ale musíte vyhradit více času.

TIP: Eibsee – ledovcové jezero v Německu

Pokud jste dostatečně otužilí, můžete si zaplavat v malém přírodním bazénku pod vodopádem s výhledem dolů na jezero. K tomuto vodopádu se dostanete z výchozího přístavu na začátku jezera, pěšinou po přibližně půl hodině cesty. Stačí se držet levého břehu, pěšina se zúží a odbočí vlevo, přivede vás k menším vodopádům, kudy poté stoupá strměji vzhůru. Jakmile se s trochou úsilí vyškrábete nahoru, uvidíte větší vodopád uprostřed skal, kde se dá koupat. Při troše štěstí zde budete úplně sami, jelikož o tomto místě mnoho lidí netuší a cesta sem není značená.

K večeru opět domů

Jakmile si užijete okolí jezera dosyta, můžete vyrazit domů. Před cestou si ještě zkuste zaplavat v jezeře, kde je koupání v letních měsících povoleno. Nicméně teplota vody má v průměru pouhých 18 °C, což vás alespoň před zpáteční cestou dokonale vzpruží.

Kdo v této krásné oblasti chce strávit více dní, může si rezervovat ubytování.

Fotogalerie

| Rubriky Rakousko